Skocz do zawartości

Foxy 65A SBEC


TomTech
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem w/w esc i jest z nim problem, nie startuje płynnie wygląda to tak jak by drgał a dopiero potem wkręca się na obroty co ciekawe przy zmniejszeniu obrotów do małych i zwiększaniu jest płynnie.

Może ktoś zna przyczynę albo ma schemat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy próbowałeś zmieniać kąt wyprzedzenia.

 

KOMUTACJA – kąt wyprzedzenia: 2°, 8°, 15°, 22°, 30° . Kąt wyprzedzenia 2°, 8° - zalecany dla większości klasycznych silników typu „inrunner”.  Kąt wyprzedzenia 15°, 22° - zalecany dla silników posiadających sześć i więcej biegunów. Kąt wyprzedzenia 30° - zalecany dla silników o większej liczbie biegunów. Dla silników dwubiegunowych typu „inrunner” zalecamy małe kąty wyprzedzenia 2° lub 8° - uzyskasz wyższą sprawność. Większe kąty ustawiaj dla silników posiadających sześć biegunów i więcej. Kąty wyprzedzenia 22° lub 30° zalecane są dla silników z wirującym płaszczem tzw. „outrunnery”, zwykle czternastobiegunowe. Pamiętaj, że niektóre typy silników wymagają nietypowego ustawienia komutacji, zalecamy stosować się do zaleceń producenta silników.

 

regulatory FOXY R12B XR-120 OPTO.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny wsad jest zawsze trudno dostępny z uwagi iż producent Ci go nie da a procesory mają blokadę przed odczytem. Alternatywą jest wgranie BLheli firmware z którym miałem okazję powalczyć. https://github.com/bitdump/BLHeli Niestety nie każdy regulator go obsłuży te które obsługują posiadają układ falownika na FET-ach o szybkim czasie i małej rezystancji zamknięcia obwodu za to możliwości jakie daje soft są ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.