Skocz do zawartości

Który model na początek


woj66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wg mnie najpierw symulator, w tzw. międzyczasie szukaj życzliwego (jest ich wielu), który da Ci polatać swoim modelem "po kablu" w systemie trener-uczeń (bardzo bezpieczny sposób: ty latasz sterujesz jedną aparaturą, w każdym momencie kolega może jednym przyciskiem przejąc sterowanie). Od razu będziesz wiedział na czym stoisz.

Pozwoli Ci to uniknąć jednego z dwóch błędów:

1. kupna modelu zbyt trudnego w pilotażu - konsekwencje oczywiste

Jest to przypadek statystycznie znacznie częstszy, z drugiej strony, jego "powszechność" jest w części sztucznie zawyżana przez niezłomnych piewców mitu o 5 sekundowym pierwszym locie.

2. kupna modelu zbyt mało ambitnego - konsekwencje mniej oczywiste, m. in. strata kasy, czasu, nerwów, nuda, itd.

O tym wariancie (model zbyt łatwy/nudny) mówi się znacznie rzadziej, a tymczasem człowiek człowiekowi nierówny zdolnościami, niektórzy zaliczają kilkuminutowe pierwsze loty, i nie daj sobie a priori wmówić, że ty tych zdolności nie masz, tylko SPRAWDŹ jakie masz.

 

Fun Cuba mam, polecam jako pierwszy model, po opanowaniu na symulatorze startów i lądowań i/lub sprawdzeniu się "po kablu".

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas ćwiczę na symulatorze. Znajomy modelarz pomoże mi w oblataniu modelu i w pierwszych lotach.

Najbardziej obawiam się ucieczki modelu, lub wysokiego drzewa bo w przypadku kreta model można naprawić lub wymienić uszkodzone elementy, bo są dostępne. Spodobał mi się ten ten Blazer,  jego cena i możliwości dlatego zadałem pytanie.

Dzięki za dobre słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.