Skocz do zawartości

F 16 EDF 90 JePe


Viper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No własnie, żeby zobaczyć jak wygląda F-16 Jepe to musiałem sam sobie takiego kupić. Do czego to doszło...

post-7718-0-35565200-1550695881_thumb.jpg

 

przy okazji waga poszczególnych elementów

kadłub 1 (takie 3/4) 357g

kadłub 2 (1/4) 139g

nos i drobne pianki 16g

skrzydła 113g

stery płytowe 28g

statecznik pionowy 34g

kabinka i inne pianki 55g

Zbiorniki paliwa 88g

Podwozie stałe 197g

woreczek z drewnem 100g

 

Mi wyszło w opcji chudej 850g.

Kiedy go złożę pewnie sporo wody w Odrze upłynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powolne prace przy modelu postępują. Jakoś widzę tu dziwną prawidłowość, gdy przymierzam się do jakiegoś modelu, wyszukuję, czytam opinie, jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności mam czas, gdy model przychodzi i zabieram się do dłubania, mam nagle maraton w pracy i mnóstwo zajęć, czy tylko ja tak mam ? ;):)

Klamka zapadła, kupiłem następujący zestaw napędowy:

turbinę EDF 90 midi fan evo (wemotec) z silnikiem HET 650-58-1970

Według danych producenta i ecalca powinno być OK, czy nawet lepiej niż OK :)

Do tego zamówiłem też regiel YEP 120A HV Opto i SBEC YEP z regulowanym napięciem i na 12A wersję HV.

Delikatnie odchudziłem model, zastanawiam się czy odchudzać jeszcze, czy poprzestać.

A`propos mistrzem odchudzania okazał się Robert (pochwal się), wykonał kawał świetnej roboty, dodatkowo założył sobie bardzo ambitny cel i na razie wygląda, że może go osiągnąć, ale niech sam napisze. Brawo Robert :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Marcinie, bardzo chętnie, ale nie chcę Ci zaśmiecać wątku. Ot pobawiłem się lutownicą i z 850gram pianki zrobiło się 700g. Chcę go napędzać z 4S więc bezie lekki i nie musi być tak pancerny jak z fabryki, gdzie ścianki maja po 2 cm i więcej.

Dla przykładu element przed i po

post-7718-0-69929700-1551119939_thumb.jpg

post-7718-0-73713500-1551119976_thumb.jpg

 

Jak widać zysk 10 gram i tak ziarnko do ziarnka i zebrało się. 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaśmiecasz, zwłaszcza, że ja nie mam ostatnio czasu by pisać. Rozpocząłem ten wątek jako pytanie o konkretne elementy, a nie z myślą o tworzeniu relacji z budowy. Pochwalę się modelem i jego lotami, to pewne (w swoim czasie ;) ).

Oczywiście jak chcesz otwórz swój wątek, bo rozpocząłeś bardzo ambitny projekt, sam jestem ciekaw co Ci wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Marcinie że wybrałeś EDF Wemotec .Poniżej filmik ze startu z ,,ręki'' mojego Mirage 2000 Fly-Fly w takiej samej konfiguracji napędu.Model lekko przelaminowany i pomalowany.Waga 1850g+pakiet 5000mAh 6s-770g.

I jeszcze jeden z oblotu (nie słuchajcie komentarzy w tle ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

Symulacje w ecalcu, symulacjami, a najlepiej zobaczyć inny model jak sobie radzi. Jak widzę start z ręki bezproblemowy i lata świetnie i o to chodzi :)

Bardzo fajne malowanie, gratuluję modelu i lotów :)

 

Silnik ten sam, który ja wybrałem, czy inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)

Symulacje w ecalcu, symulacjami, a najlepiej zobaczyć inny model jak sobie radzi. Jak widzę start z ręki bezproblemowy i lata świetnie i o to chodzi :)

Bardzo fajne malowanie, gratuluję modelu i lotów :)

 

Silnik ten sam, który ja wybrałem, czy inny?

Dlatego to wkleiłem żeby był jakiś przykład.Modele trochę inne ale waga podobna.Silnik identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee ,no to nie było ,,na granicy,"Mam kilka modeli z EDF i wszystkie siadają na brzuchu.Takie mamy lotnisko, że o podwoziu można zapomnieć (czyli go nie ma) ale za to model troszkę lżejszy :) .Nie było w tym nic niezamierzonego.Dla poparcia moich słów postaram się jutro wrzucić filmik z F-16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Tytuł został zmieniony na F 16 EDF 90 JePe
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.