Skocz do zawartości

PIONEER II odklejenie UHU POR


diranor1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Z tego co pamiętam to te wąskie deseczki wklejasz do kwadratowej dziury na dole komory silnika, deseczki kładziesz na przekładkę czyli druga warstwa jest prostopadła do pierwszej i na nie kładziesz tą kwadratową całą deseczkę do montażu (przykręcenia) silnika. Ta kolejność może też być na odwrót. Zobaczę w domu jak to zrobiłem.

 

Czarny krzyżak przykręcasz do silnika, a potem do deseczek wklejonych w kadłub.

Tak to ma wyglądać?465095f1de410fc0c5dc9338bde02ca5.jpg

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij mi swój email na priv to prześlę Ci zdjęcie.

 

Czarny krzyżak jest potrzebny, bo niemiałbyś jak przykręcić silnika do deseczek.

 

 

Te wąskie deseczki dajesz po obwodzie, nie po przekątnych tak jakbyś chciał zbudować z klocków wierzę :-). U mnie deska w kształcie kwadratu poszła na górę tzn. do niej przykręciłem krzyżak, do którego jest przykręcony silnilk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik przykręca się przez te szczeliny śrubkami M3 , a te deseczki po 2 szt jedna na drugą i przyklejasz z jednej i drugiej strony prostokąta .  Przykręcasz silnik i do gondoli silnika z tm wszystkim - gotowe.

 

Nie jestem artystą , ale narysowałem te deseczki przyklej tak jak linie przerywane . Z tyłu silnika są nagwintowane otwory m3 rozstaw jest różny  więc dlatego są takie wycięcia na śruby . A czarny krzyżak zostaw na zaś . Jeszcze jedna ważna  rzecz , śruby nie mogą być za długie , żeby nie uszkodziły uzwojenia silnika .

 

 

post-7945-0-46280800-1571496139_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik przykręca się przez te szczeliny śrubkami M3 , a te deseczki po 2 szt jedna na drugą i przyklejasz z jednej i drugiej strony prostokąta . Przykręcasz silnik i do gondoli silnika z tm wszystkim - gotowe.

 

Nie jestem artystą , ale narysowałem te deseczki przyklej tak jak linie przerywane . Z tyłu silnika są nagwintowane otwory m3 rozstaw jest różny więc dlatego są takie wycięcia na śruby . A czarny krzyżak zostaw na zaś . Jeszcze jedna ważna rzecz , śruby nie mogą być za długie , żeby nie uszkodziły uzwojenia silnika .

 

 

attachicon.gifIMG_20191019_163649_resized_20191019_043942645.jpg

Dzięki wielkie, do czegoś podobnego doszedłem ale dałem po 1 deseczce, rozumiem że potrzebne są dwie? I wykorzystałem krzyżak, wyglądało to tak: do pianki po dwóch stronach deseczki, na to ta większą kwadratowa deseczka i do tego krzyzak

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak nie mieści się w gondoli silnika wiec jest niepotrzebny . Nie wiem jaki masz silnik ja używam Turnigy 28-26 2200kv i z tyłu wygląda tak :

 

post-7945-0-21932800-1571503306.jpg

 

Wyraznie widać 4 otwory m3 do których przykręca się tą płytkę ze sklejki bez  krzyżaka  i całość wklejasz do gondoli silnika. W gondoli nawet jest takie wycięcie kwadratowe jak to łoże sklejkowe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi krzyżak się zmieścił do gondoli. Silnik mam ABC-Power A2212 1400KV 2-3S - 180W (chyba powinienem wsadzić 2200 KV, tak wogóle to na aliexpres nowy silnik jest po 12 złotych czyli prawie 3x taniej niż w abc-rc) a śmigło APC 6x5,5E.

 
 
 
Może ilość użytych deseczek zależy od długości silnika, ja wsadzilem wszystlkie z kompletu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyżak nie mieści się w gondoli silnika wiec jest niepotrzebny . Nie wiem jaki masz silnik ja używam Turnigy 28-26 2200kv i z tyłu wygląda tak :

 

attachicon.gifPrzechwytywanie.JPG

 

Wyraznie widać 4 otwory m3 do których przykręca się tą płytkę ze sklejki bez krzyżaka i całość wklejasz do gondoli silnika. W gondoli nawet jest takie wycięcie kwadratowe jak to łoże sklejkowe

Ja mam Silnik EMAX XA2212 1400KV

I krzyżak się mieści w gondoli bez problemu.

Sprawa montażu w miarę ogarnięta, jeszcze tylko muszę dobrać jakieś śmigło pod ten silnik bo oryginalne mi nie pasuje (inne mocowanie)

 

I pytanie czy w tym modelu skłon i wyklon są już ustawione czy trzeba jakoś manewrować silnikiem przy montażu?

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Krzyżak nie mieści się w gondoli silnika wiec jest niepotrzebny . Nie wiem jaki masz silnik ja używam Turnigy 28-26 2200kv i z tyłu wygląda tak :

 

attachicon.gifPrzechwytywanie.JPG

 

Wyraznie widać 4 otwory m3 do których przykręca się tą płytkę ze sklejki bez krzyżaka i całość wklejasz do gondoli silnika. W gondoli nawet jest takie wycięcie kwadratowe jak to łoże sklejkowe

Ja mam Silnik EMAX XA2212 1400KV

I krzyżak się mieści w gondoli bez problemu.

Sprawa montażu w miarę ogarnięta, jeszcze tylko muszę dobrać jakieś śmigło pod ten silnik bo oryginalne mi nie pasuje (inne mocowanie)

 

I pytanie czy w tym modelu skłon i wyklon są już ustawione czy trzeba jakoś manewrować silnikiem przy montażu?

 

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne zdanie poczytaj  http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=9096

 

Faktycznie, każdy ma inne zdanie. Pytanie jak wy macie w pionieerach i jak wam to się sprawuje? I jakie śmigło najlepiej do niego dokupić?

 

 

Konrad tak jak pisze Franciszek...

Póki co nie zaprzątaj sobie tym głowy, złóż, uruchom, zrób kilka lotów i dopiero ocenisz.

Dzięki, tak chyba zrobię tylko jeszcze muszę się uporać z dobraniem odpowiedniego śmigła i złożeniem do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko Konrad, trzymam kciuki z pomyślny oblot.
A tak na marginesie, nie ma co kombinować na zapas. 

Nie rzadko kombinowanie przysparza więcej kłopotów niż to jest warte.
 


Przy tym silniku łopaty APC 6x5,5 lub 7x5  lepszy wybór byłby APC Slo Flyer 7x4 i mucha nie siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko Konrad, trzymam kciuki z pomyślny oblot.

A tak na marginesie, nie ma co kombinować na zapas. 

Nie rzadko kombinowanie przysparza więcej kłopotów niż to jest warte.

 

Przy tym silniku łopaty APC 6x5,5 lub 7x5  lepszy wybór byłby APC Slo Flyer 7x4 i mucha nie siada.

 

 

Czyli coś takiego? https://abc-rc.pl/product-pol-3702-Smiglo-APC-6x5-5E-LP06055E-pasuje-do-modelu-Pioneer-Beta.html

tylko tutaj są tuleje tylko na 5 i 6mm a przy moim silniku jest 3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmigło dobiera się do silnika , tak jak Ci wyliczył Boguś , ale to śmigło 7X4 może haczyć o kadłub. Brzydko to wygląda , ale można  naciąć rowek aby śmigło nie haczyło.

U mnie jest silnik 2200Kv i latam na śmigle 6x4 mam nadmiar mocy , ale mi nie przeszkadza .

Z klejeniem silnika nic nie kombinowałem przykleiłem te deseczki wprost do gondoli i wszystko gra i lata .

 

Taka drobna uwaga śmigło zakładaj napisami w kierunku lotu bo odwrotnie będzie słaby ciąg

 

No i leć możliwe że pierwszy lot będzie trudny, ale to się łatwo naprawia.

Stary chłop ma skleroze  masz piastę do silnika tylko otwór śmigła w zestawie , dopasuj do niej .(Można go rozwiercić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.