Skocz do zawartości

mam pytanie jak się lutuje takie drobne kable w nadajniku ?


jacekplacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam Sanwę Rd8000, w której juz mam moduł z Tg9x 2,4GHz, ale soft jest z mode1, a potrzebujemy mode 2, otworzyłem ten nadajnik i stwierdziłem, że najprościej będzie przelutowac kabelki z potencjometrów, które sa na wierzchu i to tak, że tylko je odlutować i zalutować tam gdzie trzeba - no i mam pytanie jak sie lutuje takie drobne kable ? lutownicą pistoletową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

pytanie było o lutowanie drobnych kabli na potencjometrach w nadajniku, na tych które "odczytuja" ruchy drążków sterowych (to sie chyab gimbal nazywa) = chodziło mi o to, że te miejsca lutowania na płytkach i te kable sa bardzo drobne, wręcz filigranowe, byc może lutuje sie je w jakis specjalny sposób ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mikroskop stereo, lutowałem pod tym już przypadki przez innych uznane jako beznadziejne.

Grunt to dobre powiększenie, odpowiednio mała lutownica (zwykła), topnik, no i trzeba kielicha walnąć wcześniej,

ale nie za dużo bo zamiast likwidacji drżenia ręki może zacząć pływać na boki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest topnik ? (a o kielichu to juz sam pomyslałem :) )

 

 

no i jeszcze mi jedno przyszło do głowy, że skoro te wszystkie potencjometry połaczone sa przewodami, to może łatwiej jest przeciąć te przewody i porobić przedłużacze lutując się do tych przewodów, a nie do tych drobnych lutów na płytkach ? no , ale jak lutuje się takie drobne przewody i jak je pobielić cyną ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sanwie 8000 sprawdzałem przed chwilą ma punkty lutownicze od potencjometrów. 

VR2 VR4 - zamienić między sobą tylko środkowe przewody "czerwone" podpięte do ślizgacza bez przedłużania wystarczą.

VR3 i VR1 - zamienić między sobą tylko środkowe przewody "brązowe" tylko trzeba je przedłużyć o 10 cm.

U mnie kolory są takie , nie wiem jak w innych nadajnikach.

W sumie 5 min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sanwie 8000 sprawdzałem przed chwilą ma punkty lutownicze od potencjometrów. 

VR2 VR4 - zamienić między sobą tylko środkowe przewody "czerwone" podpięte do ślizgacza bez przedłużania wystarczą.

VR3 i VR1 - zamienić między sobą tylko środkowe przewody "brązowe" tylko trzeba je przedłużyć o 10 cm.

U mnie kolory są takie , nie wiem jak w innych nadajnikach.

W sumie 5 min roboty.

super !!! dziekuję

 

 

ps.

a co to jest topnik do lutowania - czy to chodzi o kalafonię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.