Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pożar na pokładzie w czasie lotu. (film)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Vesla

Vesla
  • Modelarz
  • 1347 postów
  • SkądPortsmouth / UK
  • Imię:Wiesław

Napisano 16 styczeń 2019 - 21:16

Foto montaż, ciekawe, zaraz ktoś usłyszy strzały. :-)

Jak już wspominałem, nie byłem tam obecny. Wszystko co mam to wypowiedzi kolegów i filmy.

Wysłany mi komentarz kolegi:

"possible overheat but, quad hit it aprox a minute before fire and left part of prop imbedded in jet, we think he cut through esc to motor leads and they shorted together."

(tłum: Prawdopodobnie przegrzanie, ale około minuty przed pożarem zderzyłem się z quadem i ten zostawił kawałek śmigła w silniku, myślimy, że przewody ESC zostały zwarte).

Jak widzicie, sam zostałem wprowadzony w błąd i wydawało mi się, ze zapalił się lipo a mieliśmy do czynienia ze zwarciem i łukiem elektrycznym który spowodował pożar. Dlatego też zmieniłem tytuł tematu.

Mam film z drugiego drona. Niestety jakość jest słabsza (kompresja), ale to woda na młyn foto montażu.

https://www.youtube....tu-O4JFmg8&t=2s

Za zwolnionej części filmy (0:58) widać jasną plamę ognia.

Z oryginału zrobiłem kilka screenów.

a.jpg

b.jpg

c.jpg

d.jpg

e.jpg

f.jpg

g.jpg

h.jpg

i.jpg

• 0

#22 Vesla

Vesla
  • Modelarz
  • 1347 postów
  • SkądPortsmouth / UK
  • Imię:Wiesław

Napisano 17 styczeń 2019 - 17:28

Dla miłośników fotoszpy kilka zmodyfikowanych fotek samolotu po pożarze :-)

Jak widać efekty nałożono fotoszopką idealnie i prawie wyglądają jak prawdziwe :-)

Dokładnie, to kolega udostępnił zdjęcia samolotu przed lotem i po pożarze. Wyraźnie widać spaloną izolację kabli zasilających EDF.

2.jpg

3.jpg

Po wyciągnięciu ESC.

1.jpg

Model przed lotem.

0.jpg

• 0

#23 AMC

AMC
  • Modelarz
  • 2027 postów
  • SkądWarszawa/Pułtusk
  • Imię:Andrzej

Napisano 31 styczeń 2019 - 23:45

Jeśli dobrze oglądałem, to mimo tego koszmarnego zwarcia i pożaru napęd cały czas pracował normalnie... Niespotykane  :blink:

• 2

#24 idfx

idfx
  • Moderatorzy Forum
  • 5028 postów
  • GG:
  • SkądHanoi/Vietnam
  • Imię:Kacper

Napisano 01 luty 2019 - 00:28

Gratuluję debilizmu kolegów. 

Byłoby jeszcze ciekawiej - dron w głowie! 2:37.

A jak by ten płonący EDF wleciał jeszcze na teren jakiegoś przedszkola lub szkoły - to by było! 

LUDZIE - KUR.... MYŚLCIE ODROBINĘ. TO NIE BOLI. A ORGAN NIEUŻYWANY ZANIKA.

I przez takich deb... kiedyś EU weźmie się za du... wszystkim modelarzom!

Nie no ..... sorry .. bez przesady ! czy w ten sposób wykluczasz kombaciarzy ? !! 

• 0

#25 M.Ch.

M.Ch.
  • Modelarz
  • 855 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 01 luty 2019 - 23:05

Nie no ..... sorry .. bez przesady ! czy w ten sposób wykluczasz kombaciarzy ? !! 

Najchętniej wykluczam ludzi bez wyobraźni z otoczenia mojego i mojej rodziny. Na ile to oczywiście możliwe.

Polecam odtworzyć filmik od momentu 2:37. Dron mało nie uderzył w innego modelarza. Dla mnie to jest zwyczajnie bardzo nieodpowiedzialne i niebezpieczne.

Nigdy nie miałem nic przeciwko kombaciarzom i dalej nie mam. 

• 1

#26 AMC

AMC
  • Modelarz
  • 2027 postów
  • SkądWarszawa/Pułtusk

Napisano 02 luty 2019 - 13:57

Najchętniej wykluczam ludzi bez wyobraźni z otoczenia mojego i mojej rodziny.

To jak Ty autem jeżdzisz ? Tylko po polach i lasach poza weekendami ? ;)

A co do skutków ewentualnych debilnych ekscesów godzących w ogół modelarzy to niestety prawda... Więc choćby we własnym interesie powinniśmy przytępiać to i owo.

• 0

#27 M.Ch.

M.Ch.
  • Modelarz
  • 855 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 luty 2019 - 23:21

Andrzeju,

oczywiście tam gdzie mogę....  ;)

Jak wiesz z motocykla dawno temu zrezygnowałem - za dużo kierowców samochodów patrzy w smartphona w czasie jazdy...

Prawko A i B od 1997, na A bywało 9000 km w sezonie, B mocno aktywne (praca) od 2004 więc już parę km przejechałem. 

A przy okazji pól i lasów, to byłem na fajnej imprezie.... 3 h w aucie, 3x 30 minut za kierownicą!  :D

Za fajerą dawno się tak nie bawiłem jeśli w ogóle!  :D

Załączone miniatury

• 20181015_144619.jpg
  • 20181015_154642.jpg
  • 20181015_163920.jpg
  • 20181015_174406.jpg

• 1

#28 AMC

AMC
  • Modelarz
  • 2027 postów
  • SkądWarszawa/Pułtusk

Napisano 03 luty 2019 - 01:11

Super  :D !!!

Z powietrza nikt nie filmował ? Wyobraż sobie kopterka dwa metry przed takim autem brnącym w koleinach, lecącego tak tuż nad ziemią pomiędzy koleinami, wstecz względem kierunku obiektywu  ;).

Filmik byłby zacny, mimo uszczerbku dla zasad bezpieczeństwa lotów (minimalna odległość od osób postronnych i mienia nie zachowana). 

A są tacy ludkowie niepozorni, co na luziku nie przed, tylko pod tym autem by sobie lecieli (no, bez tych koiein, na płaskim i bez badyli).

• 0

#29 M.Ch.

M.Ch.
  • Modelarz
  • 855 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 luty 2019 - 09:10

Badyle to słowo klucz!!! 

Raz musieliśmy całe zwalone drzewa usunąć, gałęzi co nie miara, szyby obowiązkowo zakręcone!!!

Bywało, że miałeś wrażenie, że zwyczajnie nie ma drogi takie zarośla! 

:)

Odbiegliśmy od tematu. Żeby choć symbolicznie nawiązać dodam, że nie mieliśmy ani my ani żadna inna załoga pożaru na pokładzie, ani pod pokładem.  ;) Choc jak kolegę wyciągali to urwali przednią półoś o jakiegoś badyla czy pieniek.... Od tej pory ciągle ich trzeba było wyciągać, bo został tylko napęd na tył....

• 1

#30 wacek.matuszak

wacek.matuszak
  • Modelarz
  • 507 postów
  • SkądStęszewko
  • Imię:włodek

Napisano 16 luty 2019 - 23:54

Te autko na zdjęciu wygląda prawie jak terenowe.  Tylko proszę mi wytłumaczć ,po kiego huja ma dodatkowe lampy tam gdzie powinien mieć zamontowaną wyciągarkę?  I Bawełnianą lineczkę do wyciągania kajaka na brzeg? Czy autor  jeździł kiedyś po prawdziwych bezdrożach czy tylko takich przygotowanych dla rajdów nissana ? Czy posiada kotwicę ? Następne pytanie ? Do czego służy kotwica w samochodzie ? I T P 

• 0

#31 cZyNo

cZyNo
  • Modelarz
  • 6504 postów
  • SkądWrocław
  • Imię:Jurek

Napisano 17 luty 2019 - 10:53

a każde auto terenowe musi mieć wyciągarkę? a kolega o linach kinetycznych słyszał kiedyś?

najgorzej jak ktoś zakotwiczy z wiedzą gdześ w zaświatach :D

• 0

#32 Kamilos

Kamilos
  • Modelarz
  • 488 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Kamil

Napisano 17 luty 2019 - 15:02

Generalnie to w off-rad też są klasy. Jest np. klasa wyczyn i tam nie można używać wyciągarki ;)

https://www.youtube....user/TERENWIZJA

• 0

#33 wacek.matuszak

wacek.matuszak
  • Modelarz
  • 507 postów
  • SkądStęszewko
  • Imię:włodek

Napisano 17 luty 2019 - 21:26

Jurek a do czego potrzebna lina kinetyczna  autu które zakopało się po osie na pustkowiu. Tylko proszę nie pisz o telefonach komórkowych czy satelitarnych i wezwaniu holownika . Chyba że mówimy o zabawie w piaskownicach.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych