Skocz do zawartości

TopRc P-51 Mustang


semp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy robiłeś jakieś modyfikacje w Mustangu odnośnie napędu sterów w ogonie? Jakie wstawiłeś serwa na wysokości?

Była taka opcja,https://www.mojehobby.pl/products/Squadron-North-Ameriacan-Mustangs-mask-decal.html#gallery_start ,ale narazie będzie jak jest pomalowany.Serwa na ogonie to hitec 5645 MG.Jak przeżyje to może wtedy coś pozmieniam.

Fajne to Zero , na filmach lata dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś oblatało się takie zero  na Muchowcu w Katowicach, Silnik to Saito FG 90 ccm, Waga 15 kg, a i tak doważono z przodu około 700 gr, mimo ciężkiego silnika. Sam lot poprawnie, ale lądowanie w drugim locie skończyło się małą kraksą, Podwozie nie wytrzymało-chińskie.Jaki silnik przewidujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam FG 90...i dzięki za to info bo planuję przenieść serwa od wysokości z ogona do przodu- informacja o konieczności doważania utwierdza mnie w przekonaniu o słuszności mojej decyzji. Czy wiesz może jakie podwozie było w tym modelu? Top Rc czy inne chińskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pozwolicie ,że trochę się podłączę -mam pytanie do Darka -przymierzałeś już silnik do maski - bo będzie chyba na styk ? W moim Zero również planuję zabudować SAITO-90 ale jestem niezadowolony z osłony silnika jest trochę źle odwzorowana jeśli chodzi o obrys.Proporcje maski z Zera TopRc są dużo lepiej oddane i przymierzam sie do jej zakupu ale od dłuższego czasu jest trudno dostępna jako część zamienna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnika jeszcze nie mam, nie podjąłem jeszcze decyzji na 100% czy to będzie ten. Miałem w planach mniejszego radiala Saito 60. Jest o 500 euro tańszy i byłby w sam raz bo zależy mi na makietowym lataniu. Ale po wnikliwej analizie forów zagranicznych raczej sobie odpuszczę, za dużo z nim problemów. Co do maski zera Top RC to były 2 wersje, mniejsza i większa. Ja mam tą większą i 90tka wchodzi bez problemu, zrobiłem szablon silnika i wygląda że się zmieści.

Tak przy okazji Adamie, Twoje Zero to prawdziwa perełka, szacun za kunszt wykonania.

 

 

 

Poszukuję pilota do tego modelu, moż ektoś coś wie gdzie go kupić , w sensownych cenach

 

 

Mó pilot będzie drukowany po znajomości.  Właśnie kupiłem projekt 3D, koszt 39$.

 

https://www.cgtrader.com/3d-print-models/miniatures/figurines/zero-pilot

 

Jest też pilot do Mustanga:

 

https://www.cgtrader.com/3d-print-models/miniatures/figurines/p-51-mustang-pilot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,to idziemy tym samym tokiem myślenia-bo miałem najpierw zamiar zastosować 60-tkę ale zbyt dużo z nią problemów ,ponoć 90-tka ma niektóre rzeczy poprawione - oby.

Szkoda ,że jeszcze nie masz zakupionego silnika ,u mnie też na razie brak kasy .Pozdrawiam i kibicuje dokończenia dzieła, zarówno Twojego Zera jak i Mustanga Mariusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,to idziemy tym samym tokiem myślenia-bo miałem najpierw zamiar zastosować 60-tkę ale zbyt dużo z nią problemów ,ponoć 90-tka ma niektóre rzeczy poprawione - oby.

Szkoda ,że jeszcze nie masz zakupionego silnika ,u mnie też na razie brak kasy .Pozdrawiam i kibicuje dokończenia dzieła, zarówno Twojego Zera jak i Mustanga Mariusza.

Adam ja właśnie koresponduję z toprc w sprawie zakupu wlotu powietrza pod kadłubem. Może dałoby się zamówić od razu maskę do zero z toprc, oczywiście jeśli cię to interesuje. Mażnaby rozłożyć koszt transportu 46$ , a cena części 30 $(wlot powietra).Podwozie w tym Zero było toprc i się wygięło(golleń). Proponuję lepsze golenie , może robarta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłaby taka możliwość to bardzo chętnie .Ja niestety nie znam angielskiego ,trzeba by było zamówić maskę ale tą trochę powiększoną - jeśli ją mają w ofercie.Wszelkie koszty oczywiście pokryję - maska kosztuje około 70$ no i przesyłka wyszłaby wtedy taniej na dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a mógł byś zapytać ile kosztuje u nich zestaw podwozia do zero? Może też bym się skusił i cena przesyłki była by przez 3.

Spróbuję, ale jak kiedyś spytałem o cenę modelu , to z przesyłką był znacznie droższy niż kupiony w Holandii.co do podwozia to nie polecam , kolega, który oblatywał pokazał jak sie wygieła goleń po dwóch lotach.Ja w mustangu już mechanizmy wymieniłem na electrona. Robisz fajny model to  na tak ważnym elemeńcie nie oszczędzaj , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że się wygięła goleń czyli mechanizm nie ma nic do tego. Czytałem, że ludzie narzekają raczej na działanie mechanizmu, który lubi paść po niewielu cyklach pracy. Tobie też się to przytrafiło. No nic, będę się musiał jeszcze zastanowić. Robarta brałem pod uwagę ale ich golenie nie są już takie makietowe niestety. Sierra ma lepsze ale znowu ta cena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że się wygięła goleń czyli mechanizm nie ma nic do tego. Czytałem, że ludzie narzekają raczej na działanie mechanizmu, który lubi paść po niewielu cyklach pracy. Tobie też się to przytrafiło. No nic, będę się musiał jeszcze zastanowić. Robarta brałem pod uwagę ale ich golenie nie są już takie makietowe niestety. Sierra ma lepsze ale znowu ta cena....

Mechanizm też wymieniłem, bo zużył się gwint w mosiężnym elemencie , który przesuwa się po śrubie pociągowej w mechaniżmie.- dlatego już kupiłem electrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jakiś czas temu Mustang został oblatany.Ma już ponad 20 lotów . Ogólnie model lata bardzo dobrze, wychylenia sterów zrobiłem mniejsze po kilku  lotach i jest dużo spokojniej.Pierwsze lądowania były bez klap,ale to nie był najlepszy pomysł( naprawa mocowania podwozia  bo zbyt duża prędkość)

Teraz lądowania tylko z klapami i problemy rozwiązane, golenie wytrzymują,ogólnie model godny polecenia-tylko ta cena nie

start

lądowanie

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie ma większych mankamentów.Jedyny to słabe mocowanie podwozia( jak zawsze lekka sklejka zamiast lotniczej).Po 20-stu lotach nic na razie się nie urwało. Jest wyważony wg instrukcji i lata fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, gratuluję. ??

 

Sam właśnie poluje na tego Mustanga dokładnie z tej firmy, przeglądałem sporo treści o innych i tak naprawdę skalowo wygląda on oraz mustang 60cc z hangaru ale znowu jego wykonanie to dramat (forum).

A tu mamy pełny laminacik. 

 

Jaki silnik lata w twoim? (już widzę dle 55) Czy musiałeś wycinać dużo maski aby ją założyć na silnik i tłumik? 

Czy 55cc jest wystarczające, nie jest zbyt wolny? Masz jakiś zapas mocy? 

 

P. S zamiast ołowiu to np do zera można dołożyć rozrusznik zawsze to ciekawsza opcja niż ołów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sILNIK MIEŚCI SIĘ BEZ WYCINANIA OTWORU, ALE POWIETRZE GDZIEŚ TRZEBA ODPROWADZIĆ. Silnik mieści się bez wycinania otworu, ale powietrze gdzieś trzeba odprowadzić. Można się pobawić z przepływem w kadłubie i wypuścić pod kadłubem,no ale..DLE 55 ra zupełnie wystarcza.Dolotu ok 11,5 kg.

Edytowane przez noker
Caps Lock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.