Skocz do zawartości

Przechowywanie aku L-ion .


hornet2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebrałem przesyłkę z aku Li-ion  3,6V  5200mAh  18,72Wh  do apki ST10+ . Było naładowane do 4,04V . Jak jest naprawdę z tymi aku ? Jak je przechowywać przy dłuższym nieużywaniu ? Jedni piszą że naładowane na maxa . Drudzy że rozładowane do minimum . Jeszcze inni że rozładowane do 40-45 % . Też niektórzy piszą że co jakiś czas doładowywać . Z kolei inni że nie . Więc jaka jest prawda z przechowywaniem tych aku tak żeby nam długo posłużyły ?

post-20564-0-53754200-1548076798_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W oprogramowaniu mojej ładowarki dla pakietów Li-ion tryb "Storage" (przechowywanie) ładuje pakiet do 3.75V.

Zatem jeśli zamierzasz dłużej nie używać ogniwa naładuj go do 3,75V i np. za 3miesiace kontrolnie sprawdź napięcie.

Jeśli będzie niższe to doładuj do 3.75. Przynajmniej ja bym tak robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby nie było zbyt łatwo i szybko to w mojej ładowarce tryb storage ładuje do 3,85 v. I której ładowarce wierzyć?

 

 Mój niedawno zakupiony Imax B-6 Mini też ładuje aku Lipol w trybie storage do 3,85V/ ogniwo . To dla Li-ion byłoby 3,75V . Zamawiałem w Bg 2szt. aku GiFi  3S  6,4Ah . Były fabrycznie naładowane do 11,6V  a nie jak powinno być dla storage 11,4V  ( 3x 3,8V ) . Czyli było bliżej  tak jak napisałeś tych 3,85V .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednej z not katalogowych znanego producenta ogniw Li-ion było wyraźnie napisane, że przechowywać należy ogniwa w pełni naładowane. Tak też robię od lat i baterie kilkuletnie po ponad 300 cyklach ładowania mają nadal pojemność i rezystancję wewnętrzną praktycznie bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak zrobić ? Naładować na maxa i niech sobie leży w apce ? A gdy pojawi się na wyświetlaczu informacja o niskim stanie napięcia to znowu naładować na maxa ? W ogóle na ile czasu powinno wystarczyć takie aku naładowane na maxa w apce ST10+ ( drona Typhoon Q500 4K ) ?

 

Bez podglądu obrazu wystarczyło mi na dwie i pól godziny . Nie za mało ? Na ekranie było tylko coś takiego :

 

 

post-20564-0-65201900-1548237490_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.