Skocz do zawartości

Mój pierwszy "dron" fpv i przeróbka gogli


a2j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest świetna zabawka! 

Niestety też jestem zupełnie zielony w temacie dronów jak i fpv.... Z tego co widzę w sklepach to dron ma odbiornik FlySky lub FrSky i nadajnik obrazu? A ja potrzebuje do tego swoją aparaturę i gogle wraz z odbiornikiem obrazu? Dobrze to kombinuje? 

Tak, przy zakupie do wyboru są dwa odbiorniki wbudowane w płytę główną (do sterowania dronem), jest też możliwość wlutowania swojego link.

Nadajnik obrazu jest już w dronie.

 

Do lotu potrzebna aparatura i gogle.

 

Łopatologicznie: każdy z systemów: sterujący dronem i przekazujący obraz (FPV) składa się z dwóch elementów: nadajnika i odbiornika.

- Sterujący dronem: nadajnik to aparatura a odbiornik wbudowany jest w drona.

- Przekazujący obraz (FPV): nadajnik (wbudowany drona) a odbiornik jest w goglach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Zabawy dronem nigdy dość i przymierzam się przesiąść się na coś ciut większego.

Budżet dość ograniczony (400 zł), po przeglądnięciu ofert przymierzam się do zakupu Tyro79 od Eachine.

Nawet chwalony model po nie udanej wersji Tyro99.

 

Nie latam wyścigowo ani freestyle raczej cruising, zależy mi na czasie lotu ok 5-6 min.

 

co myślicie o tej propozycji?

link do zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naoglądałem się filmików z udziałem mojego mini drona także wiele z nich o modyfikacjach.

Sporo użytkowników narzeka na wyważenie i jakość oryginalnych śmigieł, postanowiłem to sprawdzić.

Zakupiłem polecane śmigła 4-o łopatowe 1220 Gemfan.

post-19241-0-92001400-1564306218_thumb.jpg

Jakość słychać od razu, jest ciszej bez metalicznych zgrzytów a sam dron lata płynniej bez wibracji.

Jako że wraz z zakupem drona kupiłem zapasową ramę główną postanowiłem wymienić ją razem ze śmigłami.

Zbieżność kolorystyczna przypadkowa.

post-19241-0-67071400-1564306226_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po budowie pierwszej 5 calówki zacząłem myśleć nad 7 calówką ale z biegiem czasu jednak celował bym właśnie w 3 cale :P ... przyznam że chyba nie bawił bym się w składanie tylko łyknął bym takiego tyro79 żeby polatać koło domu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.