Skocz do zawartości

Kontroler Omnibus F4 pro


Irek M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

Czerwony symbol "spadochronu" ;) Failsafe Mode nie ma nic wspólnego z łącznością rC? W zakładce Failsafe odhaczam po kolei trzy możliwości ale symbol ten cały czas jest na czerwono.. Rozumiem, że gdy wszystko jest poprawnie skonfigurowane to symbol ten wraz z Motor arming powinien być niebieskiego koloru jak symbol Serial Link Status?

A skąd Ty wziąłeś takie wnioski?

 

Nie obejrzałeś filmu.

Nie przeczytałeś instrukcji do inav, w szczególności czesci dotyczącej modelu Twojego typu.

Nie zapytaleś PS na YT.

W stawiasz jakieś screeny ale niepelne. A potem coś zmieniasz.

Używasz przestarzałego systemu ppm, którego tu już NIKT nie używa.

Pomijasz kwestie, których nie rozumiesz.

Pomijasz ważne informacje.

 

To nie jest system analogowy. Tu trzeba mieć świadomość podstaw ppm, uart, sbus, ttl. Widać, że nie wiesz co to failsafe.

 

W sposób, którym idziesz, nie osiągniesz celu. Chyba, że chodzi o profesjonalny trolling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2f - jeśli jesteś tak uprzejmy to proszę podaj mi jaki nowoczesny system powinienem używać w moim sprzęcie. Sprzęt ten to Aurora 9 i odbiorniki Optima i Minima. Sygnał oczywiście PWM. Bądź tak uprzejmy i napisz jak te odbiorniki skonfigurować z kontrolerem Omnibus F4 pro by nie używać odbiornika Delta 8 twoim zdaniem przestarzałego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pominąłeś przynajmniej 90% tylko moich wskazówek z tylko ostatniej mojej wypowiedzi. Wskazówki te powtarzały się tu już, podawane przez innych kolegów.

 

A 10% całkowicie przekreciłeś.

 

Na pytanie oczywiście nie odpowiedziałeś. I pewnie nie zarejestrowałeś nawet o co chodziło.

 

Powodzenia w dalszej zabawie.

 

Edit

https://github.com/iNavFlight/inav/issues/3825

Skoro mnea nie na wszystkich płytkach dziala powyżej 1.9.1 to ppm może też? Maxiiii jakiej wersji inav używasz z jaką płytką z ppm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2f - zapomniałeś napisać, że prawdopodobnie celowo pominąłem te 90% wskazówek. Za to Ty nie potrafiłeś lub celowo pominąłeś moją prośbę z ostatniego wpisu.

Wielokrotnie pisałem i pewnie jeszcze napiszę, że dopiero zaczynam z kontrolerami i nie jest to celowe pominięcie jeśli było tylko brak wiedzy na ten temat.

Według mnie jedyna cenna wskazówka to ta , że na programie 2.0. coś tam może nie działać. Jak pisałem wcześniej, tydzień temu jeszcze działało ale brat próbował ustawiać na betaflight i wgrywał oprogramowanie. Gdy również nie wyszło wgrał ponownie z Inav - wybierając prawdopodobnie najnowsze. I być może tu leży problem.

W tej chwili nie będę nic wgrywał by nie narobić większego bałaganu  ale jeśli problem będzie w tym programie to bardzo podziękuję z wskazówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytasz instrukcję ze zrozumieniem, obejrzysz filmy, doszkolisz się, zrozumiesz co proponowali koledzy i wtedy nagle Twoja ostatnia prośba wyda Ci się zbędna. Bo rozwiązanie już było podane w tym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło pare dni od wpisu ostatniego. Myślałem, bardzo tego chciałem - że po wskazówkach kolegi d2f odnośnie wgrania starszego programu wszystko nagle ruszy do przodu :D. Niestety ruszyło ale jakoś nie tak. Okazało się, że wersji 1.9.1 ani 1.9.0 w ogóle nie możemy wgrać. Przy okazji - w tym samym czasie - podłączyliśmy do laptopa  kontroler Matek F722 wgrywając do niego soft 2.2 coś tam. Następnie znowu podłączony Omnibus i o dziwo wszystkie funkcje chodzą na 2.2.0 i 2.2.1 - wyświetlają się raz ta raz druga wersja. Po dodaniu przełączników - chyba dobrze - niby wszystko już działa tzn. odpowiednim przyciskiem mogę włączyć stabilizację ale silnik dalej milczy. Na sąsiednim forum pisano, że w takiej sytuacji wpisywano w cli dwie komendy. wpisałem je ale to nie pomogło. Wszystkie statusy są na zielono, a jednak nadal coś na tego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najepiej jakbys w twoim bloku ;) znalazl kogos kto w tym troche siedzi, Bo tak to musialbys wklejac screeny calej konfiguracji od poczatku do konca, bedac pewnym, ze wszysko jest polutowane jak trzeba. Moze sie trafic gdzies jakis niezauwazony kwiatek, o ktorym d2f wspomnial i wszystko w piz...

 

...wyczytalem gdzies, ze do niektorych klonow tych FC trzeba wgrac program OmnibusF4pro_ledstreepm5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tylko z bezsilności zapytam; regulator podłączony jest do płytki oczywiście przewodami głównymi + i - oraz sygnałowym. Pozostałe dwa + i - z tych idących do odbiornika nie są podłączone. Tak ma być (?). Regulator to zwykły pomarańczowy 2-4s 30A z hobby king. Mam odhaczyć w rubryce 400Hz jak jest czy 50Hz jak chyba powinno być ? A w ramce protokół co powinienem odhaczyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

regulator podłączony jest do płytki oczywiście przewodami głównymi + i - oraz sygnałowym. Pozostałe dwa + i - z tych idących do odbiornika nie są podłączone. Tak ma być (?)

Co Ty tu Kolego napisałeś?

Jakie pozostałe 2?

Raz o regulatorze, raz o odbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.