Skocz do zawartości

Sentymentalny Wicherek 15 relacja


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam mały problemik chce pomalowac mordke modelu na czerwono ale w tym kraju tak sie porobilo że niemozna dostac kupic farb nitro.Potrzebuje z 200G czerwonej.Może ktoś coś wie na ten temat?

eee, nie jest tak zle...Motip, jakies niskobudżetowe tzw lakiery dekoracyjne no niestety wszystkie w sprayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym to sobie możesz pomalować ławkę w ogrodzie a nie model pod silnik spalinowy.

Grzesiek pytał sie o lakiery nitro i na swoje pytanie dostał odpowiedz,

 

A niby dlaczego NIE ?Widzisz jakieś przeciwskazania ???!!

Ten Wicherek ma być napędzany MVVS-em 1,5 ccm Diesel, więc paliwo do samozapłonu nie rozpusci  lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok może nie sprecyzowałem pytania odpowiednio chodzi o farbe na pędzel.Budowa dobiega powoli do konca oklejone skrzydla w kartonie co by im sie krzywda nie stała,A dzisiaj okleilem kadlub i pocelonowałem pierwszy raz jeszcze dwa przedemną.Tak to wygląda jak na foto.Model docelowo ma latać na pływakach wiec niebawem zaczynamy relacje z budowy pływakow,rownież zgodnie z epoką w ktorej to model powstał.

20190311_221741.jpg

post-604-0-31814500-1552339532_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik chce pomalować mordkę modelu na czerwono ale w tym kraju tak się porobiło że nie można dostać kupić farb nitro.Potrzebuje z 200G czerwonej.Może ktoś coś wie na ten temat?

 Jak pędzelkiem, to Humbrolkiem albo inną podobną farbką sobie to pomaluj.

A jak spalinka tam będzie ( bo nie wiem) to ewentualnie kup sobie tzw "błyszczyka" bezbarwnego w sklepie z lakierami samochodowymi na ostanią warstwę. A 200 gr to na co najmniej trzy porządne FSRy wystarczy.

Tobie potrzebna jest malutka puszeczka i nic więcej :)

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Andrzej jak bys caly temat poczytal to bys wiedzial ze samozaplon tam będzie.Ale co tam mozna i od konca czytac byle by bylo wiadomo oco chodzi.Błyszczyk to można sobie do ust kupić w aptece lub kosmetycznym sklepie ,TOBIE zapewne chodzi o cleear czytasz [klir lub klar] czyli wierzchnia warstwa lakieru samochodowego DWUWARSTWOWEGO.Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Andrzej jak bys caly temat poczytal to bys wiedzial ze samozaplon tam będzie.Ale co tam mozna i od konca czytac byle by bylo wiadomo oco chodzi.Błyszczyk to można sobie do ust kupić w aptece lub kosmetycznym sklepie ,TOBIE zapewne chodzi o cleear czytasz [klir lub klar] czyli wierzchnia warstwa lakieru samochodowego DWUWARSTWOWEGO.Tak?

te wszystkie tzw " clarlacki" w sprayu to sa lakiery do zabezpieczania akryli samochodowych, też w spraju ale może się zdarzyć a zdarza się to dość często ,że ten "klar " zeżre Ci kolor i będziesz to musiał od nowa robić. doradziłbym tak......mały spraj "MOTIP" -a  a' 18 zeta, kolor sobie dobierzesz a na to też "MOTIP"-a ale klar .Malujesz " mokro na mokro" tzn klar kładziesz wtedy kiedy powierzchnia koloru juz się nie klei ale całkowicie sie nie utwardziła. Inaczej  musisz ja przed położeniem klaru zmatowić  na mokro  np.gąbka scierną 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.