Skocz do zawartości

Comper Swift - Build your first flying scale model, Mike's


qnii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie boję się otwieram drzwiczki z pieca ulatuje bardzo równomierne ciepło z dala od ognia oczywiście bardzo uważam w pogotowiu mam wiaderko z wodą rozpuszczalnik z nitrocellonu o wiele wcześniej odparowywuje trzeba zachować bezpieczeństwo ale można tak zrobić. mieszkam w na wsi to mogę sobie na to pozwolić myślę że zwykła suszarka do włosów załatwi sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Bez postępów przy modelu, ale to nie znaczy, że nic nie robię. Zbieram wiedzę czytam książki, fora. Próbuję pojąć choć trochę aerodynamikę. 
Z takich namacalnych rzeczy, które mogę pokazać to jest Winder for Rubber
 
Kilka śrubek, podkładek, gwóźdź jako hak i wydruk 3D. Drukarka nie była najlepiej skalibrowana. Projekt nie jest idealny nie obyło się  bez przeróbek. 
Winder jest spoko. Jest mały, może być trudny w dobrym chwyceniu, nakręca gumę i o to chyba chodzi :)  
Powoli myślę, jak zrobić liczni. Myślałem nad turbo konstrukcją na arduino która by zliczała obroty na podstawie obrotu  magnesu (miejsce na magnes jest w przewidziane w projekcie). Już miałem zamawiać arduino wraz z modułami, ale uparłem się że musi być na to łatwiejszy sposób i jest.  Licznik „kliknieć” teraz wystarczy umieścić przycisk koło zębatki aby coś klikało i będzie z głowy.
 
Między czasie nabyłem super model, jaram się nim strasznie ale najpierw musze skończyć ten :)
 
kilka zdjęci winder
post-2428-0-34609300-1552507794_thumb.jpegpost-2428-0-62062200-1552507813_thumb.jpeg
 

 

post-2428-0-03096400-1552507846_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie w tym temacie co trzeba napisałeś, w każdym razie guma jest z tyłu montowana na wyciągany patyczek (cienką najlepiej rurkę duralową). Mocowanie na sztywno odpada nie tylko ze względu na smarowanie, ale przede wszystkim na ograniczoną żywotność gumy.

tu jest to dość opisane: http://www.ffscale.co.uk/comp12.htm

 

 

 

 

stosuję rurkę węglową za kołek (miałem w domu) lecz nie wiem czy to dobry pomysł. Planuję 2 pasma gumy 1,5 mm. Zahaczyć 2 pasma o kołek to dla mnie frustracja. Muszę zrobić z czegoś o-ring tylko z czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko propozycja, ale zrób sobie narzędzie: kawałek drutu dłuższy niż kadłub modelu od śmigła do kołka, i zrób haczyk na końcu. Jeśli dobrze ogarniesz kształt haczyka, możesz zahaczyć o niego koniec silnika gumowego, wepchnąć kadłub i przetknąć kołek. Przy odrobinie wprawy da się zrobić.

O-ring faktycznie ułatwiłby sprawę, ale to zawsze jest masa za środkiem cieżkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witaj qnii

Wiele lat temu też wykonałem tego Compera.na nowej gumie 3x1mm latał krótko i brak efektownego wznoszenia.Po zamianie na gume 5x1mm model pokazał klasę i długie loty.Krótko się nim cieszyłem,wylądował na drzewie.Ale model polecam.....jak znajdę archiwalne zdjęcia wkleję do Twojego tematu.

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.