Skocz do zawartości

Łódź do wywozu zanęty - pytań kilka.


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie twierdzę,że wszyscy to "ludziska".

Ale, panowie nie zaglądają nad wodę tak często jak ja (tzn kiedyś bardzo często, teraz rzadziej) I możecie być pewni, że nie generalizuję.

 

Oczywiście, że w tej grupie są ludzie normalni którzy dbają o otoczenie, sprzątają po sobie i innych, ale tacy nie chodzą nad rzekę czy staw z wiadrem suchego chleba... Bo oni jadą gdzieś w głuszę i tam odpoczywają nad wodą. Sam nieraz tak robię, bo czasem nachodzi mnie chęć wędkowania. Ale nad naszą Odrę w życiu bym z wędką nie poszedł.

Znam takich porządnych wędkarzy. I szanuję.

 

Ale ta grupa moczykijów niedzielnych, o wiele bardziej widoczna robi taką "reklamę" całemu środowisku, że wszyscy oni są postrzegani jako te "ludziska".

Tak, czy inaczej ja nie mam o nich dobrego zdania i nic już chyba tego nie zmieni.

 

Np wg Andrzeja  moznaby napisac ze WSZYSCY ksieza to pedofile , a to nieprawda , bo mniej niz polowa ..........

 

Jarek wchodzimy w politykę, a to nie jest bezpieczny temat. Ten temat lepiej zostawmy :wacko:

A.C.

Wiara to nie polityka !    To zbior bajek , przypowiesci  i legend .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No to będziesz się musiał najpierw do nas do FSRów zapisać. Takich GIGANTÓW jak u nas to nigdzie nie ma... Jeden to nawet pewnie zaraz się ujawn,i bo nie "wytrzymie" :P.

Jakby co podam Ci parę namiarów na paru kumpli ze Szwecji będziesz miał łatwiej, bo oni akurat w tym dobrzy są :).

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam ponownie po krótkiej przerwie.
Prace nad łódką posuwają się do przodu. Z gotowców zamówiłem sobie płytkę, która ma już w sobie wbudowany bezpiecznik, przekaźnik oraz 2 zdalne włączniki. Wszystko to przykleiłem pod górną skorupą łodzi w puszce hermetycznej.

plytka1.jpg

Do łodzi zostały doklejone dysze osłaniające śruby napędowe.

dysze1.jpg

Pierwszy raz miałem przyjemność oglądać małą przetwornicę step-down , a będzie mi potrzebna do zasilania przetwornika echosondy pracującego na 3,5 V . Przetworniczka również zostanie zamknięta w hermetycznej obudowie.

plytka2.jpg

https://www.youtu...3-uAg8McLM



Tak wyglądał środek w pierwszej wersji, niestety łódka przechylała się za bardzo na dziób.

srodek1.jpg

Żeby cofnąć akumulatory do tyłu musiałem umieścić je na półeczkach .

srodek2.jpg

Mechanizm spustowy w pierwszej wersji zamontowany był w dolnej części kadłuba ale łódka jest dość mocno zanurzona i bałem się, że przy falowaniu woda będzie nalewać mi się do środka. Dlatego został przeniesiony "na górę".

https://www.youtu...9U8jeD1Gpk

Łódka była już testowana na wodzie:

https://www.youtu...Pu_ORPf4ko

Jestem zadowolony, bo silniki pracują w miarę cicho, nic się nie grzeje a skracane wały nie ciekną. Łódką pływał ( sterował :P )  nawet mój 6-co letni syn i świetnie daje sobie radę.

Zostało już tylko kilka drobnych szczegółów - czekam jeszcze na echosondę i ruszam na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś sprawdziłem łódkę w warunkach bojowych, może nie są to największe sztuki ale łódka jest przydatna...

nadwoda1.jpg

nadwoda2.jpg

amur1.jpg

amur2.jpg

To obraz z echosondy, na razie zamontowanej na szybko ( gonił mnie trochę czas...) , nie jest to najdroższy model - ale pokazuje to co najważniejsze: głębokość , oraz temperaturę wody. Połamania kija.

wcho1.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.