Skocz do zawartości

PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!


Dagmara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sławek masz rację te 30 to średnica w najgrubszym/najszerszym miejscu.

Tego nie dopisałem ale powłoka ma być półprzepuszczalna.

 

Tak zaproponowana technologia wykonania to jedna z prostszych metod. Rysunek jaja jest już w CAD więc też pewnie nie problem ale żeby wyciąć czy wyfrezować to już nie tak prosto. Niestety jak już frezować to potrzebna będzie frezarka potrafiąca frezować w 5 płaszczyznach. Myślę że wydruk 3D będzie też dobrą opcją ale na razie szukamy wszelkich możliwych SZYBKICH rozwiązań.

 

Dla mnie najtrudniejszą sprawą jest mechanika tych drzwi i podwójna krzywizna, jak takie drzwi otworzyć. Styk drzwi z jajem po otwarciu, zakładając że szerokość tych drzwi to 4 cm, będzie moim zdaniem około 5mm.

 

EDIT.

To ma być dokładnie jajo z drzwiami. Po otwarciu drzwi w środku będzie prezentowane coś tam, sam nie wiem dokładnie co ale chyba nie ma to znaczenia. Chodzi o to żeby otworzyć i zobaczyć co jest w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek to jest dobry pomysł tylko że cała bryła tego jaja ma być czysta. 

Myślałem też żeby wymyślić jakiś mechanizm jak w samolotach rejsowych. Czyli najpierw trzeba wypchnąć a dopiero wówczas otwierać. Tylko nie wiem jak coś takiego zrobić mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm tych drzwi powinien je najpierw wypchnąć do przodu o ok. 2mm, a dopiero teraz wzdłuż ich dolnej krawędzi położyć na podłodze, coś na zasadzie chowania podwozia w PBY Catalina, tyle tylko, że tam jest goleń opuszczana w dół a tutaj byłby obrót wzdłuż dolnej krawędzi drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad- to wyciąganie króliczków z kapelusza. Pełne dane co do oczekiwań a potem pomysły. Półprzepuszczalna to znaczy jaka? Lustro weneckie? Półprzepuszczalana oznacza szkło a;bo plexi a tu ani jednego ani drugiego nie wyfrezujesz żadną obrabiarką żeby było bez skazy po obróbce, chyba że w przypadku plexi to polerowanie ogniowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajo (kopyto?), można by też wytoczyć...

Penie że można tylko trzeba  później mieć jakiś stół do wytłoczek żeby albo z Vivaku albo z HIPSU

 

Tylko nie wiem czy HIPS jest całkowicie mleczny czy jak zaświecimy jakiś kolorowy Led w środku będzie widać ten kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma tak wyglądać jak trzy posty wyżej?

Jeżeli tak to zawiasy jakie zaproponował Przemek załatwiają sprawę.

Ponieważ drzwi mają dwie krzywizny (pionową i poziomą) muszą być najpierw wystawione, wypchnięte z "ramy" a dopiero potem obrócone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.