Skocz do zawartości

PILNIE POSZUKUJĘ MISTRZA MODELARSTWA!


Dagmara
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Będę się powtarzał:

zawiasy jakie zaproponował Przemek załatwiają sprawę.

Ponieważ drzwi mają dwie krzywizny (pionową i poziomą) muszą być najpierw wystawione, wypchnięte z "ramy" a dopiero potem obrócone.

 

Edit.

To akurat Pani Dagmaro nie ma większego znaczenia, tak czy siak drzwi mają dwie osie prostopadłe krzywizny. Jeżeli chcemy je otworzyć musimy je najpierw odsunąć od całego "jajka" a dopiero potem obrócić wzdłuż dolnej krawędzi aby je otworzyć.

Nie widzę innej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, w jakiej to ma być jakości? Drukarka 3D to chyba nie jest najwyższa jakość wyrobu. W srodku puste?

W jakiej jakości? Moim zdaniem najwyższej dla tego że nie wchodzi w grę szpachlowanie tego aby uzyskać lustro.

Ponieważ w 3D nie jestem aż tak mocny ale widząc wydruki to ścieżki po przejściu ekstrudera są dość mocno widoczne.

Nie wiem czy da się tak wydrukować żeby powierzchnia była gładka.

 

Tak w środku puste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamiast na bocznej krawędzi, zawiasy zamocujesz na dolnej krawędzi. Obróć sobie ten film o 90* w lewo i masz to co potrzeba w jajku.

attachicon.gif20190206_191521.jpg

Wojtek super  coś mi to przypomina ale do rzeczy drzwi maja wyglądać tak ja tupost-7945-0-56971400-1549478117_thumb.jpg

 

Teraz kwestia dopasowania mechanizmu zamykania i otwierania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo-klucz w drukarkach :"gładka". Może już są takie co robią idealnie gładko ale sądząc po sposobie drukowania to nadal będzie ileś tam posklejanych wałeczków. Na wystawę czy prezentację raczej się to nie kwalifikuje.  Nadal nie wiem czy ma to być puste w środku czy pełne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to trzeba zrobić tak: Wytoczyć kopyto z dwóch kawałków, pozytywowe a następnie po doprowadzeniu powierzchni kopyt do stanu idealnego dać do profesjonalnej firmy która zrobi termoformowanie na profesjonalnej maszynie z rozdmuchem . Potem sklejenie połówek specjalnym klejem do plexi. Tanio nie będzie to trzeba odrazu powiedzieć. Bez rozdmuchu będzie różna grubość wytłoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Dagmaro, jak Oni się rozkręcą to te dwie zawalone wieże w Nowym Yorku odbudują ;-)

Tyle, że drodzy Koledzy czas ten projekt goni i tak naprawdę to on już powinien być gotowy.

I tu jest problem największy.

A projekt z grubsza wygląda tak:

Jajko z niespodzianką powiększone tak cirka 10 razy, położone na płasko na trójnogu.

Górna jedna połowa ta górna jest podzielona na 12segmentów i przynajmniej trzy takie segmenty powinny się niezależnie od siebie rozchylać na prawo i na lewo.Minimum na 45 stopni

Czyli każdy segment na swoich zawiasach, każdy oddzielnie musi posiadać jakiś mechanizm do rozchylania i najlepiej, żeby każdy otwierał się niezależnie.

I to jest do zrobienia.

Tyle, że trzeba wykonać to szybko i na poziomie pozwalającym pokazać toto np szejkowi arabskiemu ( poważnie).

I to wszystko jest do wykonania. Tyle, że czasu nie ma.

Kontakty zostały uruchomione ale moim zdaniem trudno będzie ten projekt wykonać na światowym poziomie w ciągu kilku tygodni a nawet dni...

U modelarzy niemożliwe to na jutro, ale po cuda to do kościoła. A jak w kościele się nie uda to z powrotem do modelarzy ;-))))

Ale Koledzy niech nie przerywają dyskusji.Na pewno coś się z tego urodzi...

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak światowy poziom to drukarka odpada na starcie. Coraz więcej sie dowiadujemy. Szkoda że trzeba cały czas ciągnąć za język żeby się dowiedzieć o co chodzi. Nik się nie nakręca.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak światowy poziom to drukarka odpada na starcie. Coraz więcej sie dowiadujemy. Szkoda że trzeba cały czas ciągnąć za język żeby się dowiedzieć o co chodzi. Nik się nie nakręca.....

Sławek problem w tym że ja nie wiem co tu jest ważne i co jeszcze napisać. To nie to że ciągniesz za język tylko po prostu nie wiem co jeszcze przy takiej realizacji jest ważne. Ty jesteś dla mnie guru i wiem że twoja wiedza i umiejętności są nieprzeciętne ale ja nie ma doświadczenia w tego typu realizacjach. 

Problem z banalnego jak mi się na początku wydawało po przeanalizowaniu szczegółów zaczyna się wydawać bardzo skomplikowany i niestety drogi w realizacji. Rozmawiałem przed chwilą z fachowcem od druku 3D i też stwierdził że wydruk na pokaz się nie nadaje bo będzie to bardzo słabo wyglądało. 

Gdyby szło to wyszlifować a potem położyć jakąś warstwę wygładzająca to owszem ale założenie jest takie że w środku ma być Led który ma świecić i to ma być widać.

 

 

EDIT

Ktoś ma doświadczenia w wydrukach z żywicy termoutwardzalnej. Właśnie się dowiedziałem że jak już drukować to z tego materiału. Ponoć będzie gładkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej przykłady modeli architektonicznych wydrukowanych z materiałów nieprzeziernych


Co do lamp, faktycznie są stosowane np. formy silikonowe. 

W tym przypadku to prototyp, czyli model jednostkowy, dlatego takich form się tu nie stosuje.

post-21763-0-09104000-1549479386_thumb.jpeg

post-21763-0-73452500-1549479418_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.