Skocz do zawartości

Zdjęcie

Proźba o pomoc.

regulator ślizg

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dawid Leśniewski

Dawid Leśniewski
  • Modelarz
  • 76 postów
  • SkądSierpc
  • Imię:Dawid

Napisano 10 luty 2019 - 18:08

Witam - jakiś czas temu zrobiłem ślizg bagienny, z regulatorem lotniczym i nawet fajnie to działało ale, ślizgał się tylko do przodu.....

slizg1.jpg

Brakowało mi biegu wstecznego i zamówiłem taki regiel z ali.... niestety nie mam żadnej instrukcji.

regiel.jpg

wlacznik.jpg

Teraz drążek działa mi od połowy , wstecznego nie ma. Czy jest możliwość zaprogramować/włączyć wsteczny z poziomu drążka. Ten regulator w odróżnieniu od samolotowych nie wydaje z siebie żadnego dźwięku. Prawdopodobnie robię coś źle.  No i jeszcze do czego może służyć ten mały psztyczek pod przełącznikiem.

- to chyba ten z linku...

https://pl.aliexpres...6a532b0fab12-16

• 0

#2 japim

japim
  • Modelarz
  • 2213 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 10 luty 2019 - 19:52

Ten przycisk obok włącznika służy do programowania. Włączasz regulator z wciśniętym przyciskiem. Dajesz gaz. Wciskasz przycisk. Dajesz hamulec/wsteczny wciskasz przycisk. Dajesz neutrum i znowu przycisk. Tak przynajmniej lub podobnie to działa. Popróbuj. Programowanie trwa 10 sekund. Jak nie trafisz z kolejnością to programujesz jeszcze raz. Tylko zdejmij śmigło.
  • 0

#3 f-150

f-150
  • Modelarz
  • 2232 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 luty 2019 - 00:45

Na pewno jest.Jak każdy regulator samochodowy wsteczny jest "na dwa razy". Pierwsze cofniecie to hamulec,drugi raz to wsteczny.

Poza tym z opisu w linku to regulator do silników sensorowych,

• 0

#4 Bodzioch

Bodzioch
  • Modelarz
  • 375 postów
  • SkądWrząsowice-Kraków
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 luty 2019 - 07:39

Tak jak pisał Wojtek w reglach samochodowych wsteczny na dwa razy i silnik raczej sensorowy.

Jak dla mnie to słabo widzę sterowanie  i pływanie na biegu wstecznym. Nigdy tego nie robiłem i nie znam takich co pływali takim modelem na biegu wstecznym.

Podepnij silnik tak żeby łódka próbowała płyną do tyłu i zobacz co z tego wyjdzie i czy to ma sens.

• 0

#5 japim

japim
  • Modelarz
  • 2213 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Przemek

Napisano 11 luty 2019 - 09:56

Moim zdaniem chodzi o wycofanie się z szuwarów jak się już w nie wpłynie. Samochodem tez nie jeździsz cały czas na wstecznym a czasami go jednak używasz...

EDIT: albo mi się wydaje albo śmigło założone jest nie w ta stronę co trzeba...

• 0

#6 Dawid Leśniewski

Dawid Leśniewski
  • Modelarz
  • 76 postów
  • SkądSierpc

Napisano 11 luty 2019 - 14:54

Dokładnie - chodzi o wycofanie z krzaków...
  • 0

#7 Dawid Leśniewski

Dawid Leśniewski
  • Modelarz
  • 76 postów
  • SkądSierpc

Napisano 10 marzec 2019 - 09:14

Niestety wygląda na to, iż zakupiłem regulator do silników sensorowych. Dzięki za pomoc.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: regulator, ślizg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych