Skocz do zawartości

Transport modeli DLG w aucie osobowym, przechowywanie w domu


d2f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy.

Macie jakieś patenty na przewożenie modeli?

Jakieś uchwyty do samochodu?

Pudła transportowe?

 

Mimo posiadania dość sporego auta, wybranego prawie specjalnie pod wożenie modeli (hehe), muszę dość często je jednak wyciągać, kiedy jest potrzebna przestrzeń ładunkowa do innych celów. A tu sezon idzie i przydałoby się wozić model (przynajmniej jeden) cały czas.

 

Jak dotąd najlepiej wychodzi mi wożenie modelu złożonego, gotowego do lotu, na rolecie bagażnika. Ewentualnie ze zdjętymi skrzydłami... Ale obawiam się o jego los przy mocnym hamowaniu.

 

Myślę o jakiś uchwytach do rączek pod sufitem, nad tylną kanapą lub nad bagażnikiem (do uchwytów rolety/ półki ). 

 

Jak na razie, dobrze wyszło mi (tak myślę) składowanie modeli w domu. Tylko brak pomysłów na samochód.

 

post-14788-0-71848600-1549834484_thumb.jpg

post-14788-0-74391100-1549834610_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W samochodzie mam paski gumowe między rączkami przy suficie. Przez otwarty bagażnik wsuwam skrzydło jak i kadłub między paski a podsufitkę i jazda. Model na tyle lekki, że się nie przemieszcza.

W sedanie będzie z tym problem. 

Na kilka modeli to już bym robił skrzynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś taka krateczkę na ścianę? Ja w samochodzie wożę modele ze zdjętymi skrzydłami na półce. Jeśli mocno wystają orczyki serw lotek poza profil skrzydła to robię takie małe osłonki z depronu. Mam takie w swoim Pioneerze. Jak będę w domu to zrobię zdjęcia.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam zrobić materiałowy pokrowiec w kształcie sześcianu, zasuwany na zamki błyskawiczne + wypełnienie z pianki pasującej do modelu; podobnej do tej w walizkach na nadajniki. Ale to dopiero za 1-2 miesiące. Na razie próbuję opanować nabytą maszynę do szycia, jest coraz lepiej :-)  Trzeba też znaleźć dostawcę pianki.

W sumie, można tez zapytać, ile REVOC wziąłby za taki pokrowiec w pianką.

 

Z ciekawostek, Citroen Berlingo w wersji przedostatniej miał opcję dokupienia relingów wewnętrznych za nieduże pieniądze. https://archiwum.allegro.pl/oferta/relingi-bagaznik-wewnetrzny-berlingo-partner-i7541169834.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupiłeś taka krateczkę na ścianę? Ja w samochodzie wożę modele ze zdjętymi skrzydłami na półce. Jeśli mocno wystają orczyki serw lotek poza profil skrzydła to robię takie małe osłonki z depronu. Mam takie w swoim Pioneerze. Jak będę w domu to zrobię zdjęcia.

 

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

To kratka wystawowa sklepowa + wieszaki do kratki. Kupiłem na allegro.

Dokładnie ten link:

https://allegro.pl/oferta/krata-kratownica-ekspozycyjna-sklepowa-wieszaki-5132584865?snapshot=MjAxNi0xMS0yMVQxMzozOToyOVo7YnV5ZXI7MmFjMWJiNTU1ZTVmMDJjYzRjOWY0Y2Y0NDg3NGI1ZDIwOWMyODFlZGZlMDUyMmZkMWFhZDRlOTkxOTk1NzI3ZQ%3D%3D

 

Do tego, u tego samego sprzedającego, wziąłem najdłuższe podwójne wieszaki i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.