Skocz do zawartości

Ciotka Ju 52


Rawen 75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fakt, nie zwróciłem na to uwagi, widziałem że nie kręci się środkowy, ale jeszcze nad pasem działały oba.
Przypuszczam, że to nie awaria, tylko facet wyłączył żeby się na pasie zmieścić. A potem to już było po frytkach. Tak czy owa spieprzył lądowanie koncertowo w chwili bezsensownego podciągnięcia do góry tuż nad pasem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym napisał, że pilot umie latać, ale...zabrakło zimnej krwi.

Podejście do lądowania za wysokie, uziemienie na siłę-nawet po przekroczeniu zdecydowanie punktu przyziemienia pilot dalej stara się posadzić Ju.  Reszta to raczej przypadek, albo desperacja-być może zła ocena ilości zabranego paliwa do czasu lotu modelu-gasną dwa silniki, jeden jeszcze pracuje, albo a nuż się uda jeszcze raz. Stąd mimo próby odejścia-katastrofa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w sumie na jedno wychodzi... Poderwał model, bo pewnie ocenił, że opada za szybko. Ale poderwał za mocno, więc ten, jako że leciał szybko i na klapach, wyrwał w górę jak mustang złapany na lasso. Przestają pracować dwa silniki, nie wiem dlaczego, może mu zabrakło paliwa, albo pilot walcząc do końca dał drążek na minimum i same zgasły - to trudno ocenić. Nie bardzo widzę powodu, dlaczego jeden pracuje, a dwa nie, w każdym razie chwilę przed poderwaniem pracowały wszystkie trzy. Widać wyraźnie, jak samolot z pracującym lewym silnikiem schodzi w prawo, a pilot jeszcze sterem kierunku próbuje go z powrotem ustawić w osi pasa. W końcu stało się to, co musiało - spadła prędkość i maszyna zwaliła się na skrzydło. Czy to brak umiejętności czy tylko brak zimnej krwi - szkoda modelu. Ładny był. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.