Skocz do zawartości

toto 0 - wyposażenie


rubesom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zaczynam budowę toto-0 w przyszłym miesiącu i mam kilka pytań co do wyposażenia.

Mam aparaturę FlySky FS-i6 2.4G 6CH z odbiornikiem FS-iA6B (znalazłem zestaw za 167zł - wydawało się, że cena jest dobra to kupiłem). Do tego dorwałem silnik A2212 930KV (trafił się w promocji od Azjatów za 0.01$ - ciężko było przejść obojętnie).

 

1. Jakie mam szukać śmigło, przy średnicy wału 3.16mm? Np. takie https://abc-rc.pl/product-pol-6975-Smiglo-ABC-Power-8x4-3-SF-Slow-Flyer-smiglo-8043-do-elektrykow-na-os-3mm.html? To podane jest na oś 3mm i nie wiem czy by pasowało. Do silniczka mam załączone prop saver i prop adapter.

 

2. Regulator patrzyłem najtańszy, może być taki https://abc-rc.pl/product-pol-6747-ESC-ABC-Power-Air-30A-2-3S-BEC-2A-Prosty-regulator-silnikow.html?rec=101801301?

 

3. Jaki akumulator? Podejrzewam, że im więcej mAh to dłużej polatam ale wiem, że są też inne parametry które nie wiem jak się mają do tego modelu

 

Dokupię legendarne serwa TowerPro SG-90  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć,

1. Moim zdaniem możesz wziąć większe śmigło. Według danych silnika pasuje od 9x4 do 10x5. Zawsze to lepiej wykorzystana moc. Będziesz je montował na propsaver więc oś silnika wpływu tutaj mieć nie będzie. Jeśli założysz zbyt głęboko w razie uderzenia w ziemię śmigło nie będzie mogło zeskoczyć z propsavera.

2. Regulator ok. Ma spory nadmiar amperów w stosunku do tego ile może pociągnąć maksymalnie wybrany przez Ciebie silnik. Ja stosowałem na początku jeszcze tańsze do quadrocopterów bez odcięcia napięcia jeśli było niższe niż 3V na celę. Stosowałem dlatego buzzer podpinany pod złącze balansera w pakiecie. Jest on tani a bardzo wygodny jeśli chcesz sprawdzić napięcie w terenie.

3. Akumulator moim zdaniem mógłby być np 1300-1500mah 3s wydajność prądowa nie musi być olbrzymia patrząc na parametry silnika i regulatora obrotów. Ja na takim latałem (wydajność 20c) i nie było problemów. Pakiet dalej dobrze pracuje. Pamiętaj że im więcej mAh tym będzie cięższy i model może różnie się zachowywać. A tak ogólnie im więcej mAh tym cięższy i silnik będzie potrzebował więcej mocy więc szybciej go rozładuje więc niekoniecznie polatasz dłużej.

 

Serwa ok, ja stosuję podobne do tej pory i żadnego problemu nie ma. Z tego co widzę to pierwszy model więc nie warto pchać nie wiadomo jakiego sprzętu. Złóż go, polataj, podaj jakieś zdjęcia i będzie ok. Aparaturę mam taką samą jak Ty, tylko trochę za często jej używam i używając stabilizatora napięcia przerobiłem ją na zasilanie 7V-15V więc chodzi na pakietach 2s-3s. Model fajny ale mój długo nie pożył. Wytrzymałość materiału z jakiego był wykonany została szybko zweryfikowana. :) Jeśli ktoś uważa inaczej niech mnie poprawi. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.