Skocz do zawartości

Silnik EMAX GT2820/06


lech-j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam mam prośbę do kolegów o dobór Regulatora ESC do silnika Emax GT2820/06 KV 985 docelowo ma być zamontowany w motoszybowcu wyposażony w 6 serw.

 

 

Tylko jeszcze podaj z jakim śmigłem będzie pracował i z jakim akku (dokładnie typ i producent). Wtedy będzie można z grubsza coś przewidywać. Dane z tych tabelek są rzadko zgodne z prawdą, czasem tylko jej bliskie (+/- 10%), to raczej z modelu matematycznego a nie z realnych pomiarów. ESC też zależnie od marki, powinno być IMHO: najwyższy realny prąd silnika na świeżym pakiecie + 20%. Regulator przy pracy ciągłej na max gazu nie powinien się za bardzo nagrzewać, bo to straty i ryzyko. Za bardzo to znaczy powyżej 60...65*C na próbie naziemnej pracy ciągłej bez chłodzenia przy otoczeniu 25*C.

Ale skoro to szybowiec, to praca dorywcza... Proponowałbym coś z Hobby Wing-ów 60A, to niezbyt drogie i bardzo niezawodne ESC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200 długość 2600 rozpiętość

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Przewidywana waga do lotu ?

Podobnych rozmiarów Radiana XL ciągnie podobny wymiarami silnik na takim samym śmigle, tylko składanym. Silnik ma 1200 obr/min/V i zasilam go z 3S 5200/5300 Turnigy multistar/SLS X-tron. Tych pierwszych do wytężonej pracy chwilowej nie polecałbym, te drugie jak najbardziej. Po przeskalowaniu wychodziłoby dla Ciebie 4S 3700...4000mAh, ale może być mniejszy. Zrób próbę wyważenia wzdłużnego z jakimiś ciężarkami zamiast pakietu, z planowanym setupem. Do tego dobierz wagowo pakiet, to jest zawsze podawane w opisie danego pakietu.

Jak już się zdecydujesz i nabędziesz ESC, to nie zapomnij o jego właściwym ustawieniu - zwłaszcza rozruch, timing i hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidywana waga do lotu ?

Podobnych rozmiarów Radiana XL ciągnie podobny wymiarami silnik na takim samym śmigle, tylko składanym. Silnik ma 1200 obr/min/V i zasilam go z 3S 5200/5300 Turnigy multistar/SLS X-tron. Tych pierwszych do wytężonej pracy chwilowej nie polecałbym, te drugie jak najbardziej. Po przeskalowaniu wychodziłoby dla Ciebie 4S 3700...4000mAh, ale może być mniejszy. Zrób próbę wyważenia wzdłużnego z jakimiś ciężarkami zamiast pakietu, z planowanym setupem. Do tego dobierz wagowo pakiet, to jest zawsze podawane w opisie danego pakietu.

Jak już się zdecydujesz i nabędziesz ESC, to nie zapomnij o jego właściwym ustawieniu - zwłaszcza rozruch, timing i hamulec.

Dzięki bardzo za poradę a waga pustego modelu bez wyposażenia to ok 1050g pisałem też do sklepu ABC RC i mieli problem też z tym silnikiem ale powiedzieli mi to samo co Pan że dla pakietu 3s to regulator min 70A a dla 4s to regulator 50A ale dla pewności 60A myślę że zdecyduje się na  Hobby Wing 60A i pakiet 4s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.