Skocz do zawartości

Żużel - są tu kibice czarnego sportu?


qpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Kto z Was chodzi na żużel? :)

 

Jako że sezon zaczyna się za trochę ponad miesiąc to fajnie będzie sobie z Wami popisać i się nakręcić na nadchodzące rozgrywki. 

 

Moja przygoda z tym sportem to już prawie 20 lat, jednak za mojego świadomego życia dopiero w ubiegłym sezonie udało się wjechać do najwyższej ligi rozgrywkowej. Przez lata Lublin miał wzloty i upadki jednak z przewagą upadków, dopiero po kolejnym odrodzeniu udało się stworzyć coś naprawdę bardzo profesjonalnego. 

 

 

 

Pozdrawiam i przesyłam nasz ubiegłoroczny "hymn"

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Bywałem na żużlu

Jak Dla Poloni jeździli bracia Gollob, Emil , czy Andreas . Teraz stadion to upadek , klub nędza to i zainteresowanie tym spadło ... raz trafiłem na mecz z apatorem , taki był dym, że bałem się o własne życie . Bydło i dzicz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich kibiców żużla - piękna sprawa. Wierny kibic wrocławskiego Betarda, choć z Koszalina. Byłem w ubiegłym roku na inauguracji Grand Prix of Poland na narodowym. Atmosfera niesamowita - coś pięknego. Na inaugurację SGP w tym roku tez już mam bilet. Będzie jazda  :D :D :D :D ....

Jedziemy tylko w lewo i bez hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji pochodzenia kibicuję drużynie z lwem na plastronach. :)

Staramy się z synkiem chociaż na parę meczyków w sezonie pojechać na Olsztyńską i nacieszyć gały widokiem tych, którzy skręcają w prawo, żeby w lewo pojechać. :P:rolleyes:

post-168-0-97988800-1550882427_thumb.jpg

 

Po meczu kończącym sezon 2017 udało mi się wyhaczyć i zagadać do gościa, którego od ukończenia podstawówki w 1980 roku z bliska nie widziałem, jedynie podziwiać mi było dane jego szarże z poziomu trybun.

Chodziliśmy do jednej budy, tyle że do różnych klas, bo starszy o rok od Niego jestem.

post-168-0-52418000-1550882136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zuzel chodzilem , jak bylem w podstawowce . Falubaz ZG !  Mecze ze Stala Gorzow ; o tym rozmawialo sie miesiacami !!! Po meczach ladowali sie Stara ( bez plandeki ) i zasuwalismy za nimi ( droga miedzynarodowa E-14  :D  :D  :D ) kilometr , aby zlapac podziurawione ( wtedy jezdzili w jednorazowkach ) okulary !  Pozniej w tych okularach mielismy swoj "zuzel" na rowerach. I tak do nastepnego meczu. Czlowiek identyfikowal sie wtedy z cala druzyna , bo byli to chlopaki z ZG i okolicznych wiosek . Znalo sie ich rodzenstwo , wiedzialo kto jest mama i tata . Dzisiaj to jest cyrk najemnikow , ktorzy za 5 000 zlotych miesiecznie sa gotowi przejsc z Polonii Bydgoszcz do Grudziadza bez zmruzenia powieki . Kiedys NIE do pomyslenia ! Jezdzilo sie u siebie do konca kariery . Pamietam jak Plech przeszedl ze Stali Gorzow do Wybrzeza ( albo odwrotnie ) . O tym mowilo sie caly sezon ! 

 Dla mnie dzisiejszy sport (  Katarscy ciezarowcy z bulgarskimi nazwiskami - to tylko przyklad ) to jedna wielka kpina .Wiekszosc nakoksowana ( oficjalnie - astma , lub nieoficjalnie  ) , kolarze rowniez , zeby nie bylo ze bronie swoich , rozne babochlopy ( typu Caster Semenya , choc kiedys tez byl "Kratochvil" )    ;)  Sorry , ale to nie dla mnie . Dlatego poza kolarstwem ( taka sama kpina jak reszta , ale sam pedaluje , to troche ogladam ) nie ogladam NICZEGO.

 

 

Wole polatac , pobudowac ,  pojsc na rower , albo poczytac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawówka i szkoła średnia - chodziłem oglądać II ligę w Ostrowie Wlkp. i tamtejszą drużynę. Chłopaki miały pazur ale kierownictwo do du...

Raz udało im się awansować do I ligi.

Jak upadło ZNTK i MERA ZAP to zaczął się upadek drużyny (finansowy). Szukanie sponsorów i robienie biznesu, a sport poszedł w pizdu.

Teraz ze względu na zamieszkanie jeżdżę do Leszna.

Świetna atmosfera na stadionie, BEZPIECZEŃSTWO (całe rodziny z dziećmi przychodzą), catering (popcorn, piwo, kiełbasa z grilla) i mecze o podwyższonym poziomie adrenaliny.

Pierwszy mecz w tym roku Unia Leszno jedzie u siebie 7.04.

Tutaj kalendarz na 2019 PGE ekstraligi https://unia.leszno.pl/ksul2017/terminarz18-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeszcze nigdy nie byłem na żywo a zawsze chciałem. Myślałem o Rybnickim stadionie. Ciekawe jak tam jest z atmosferą i bezpieczeństwem. Wybrał bym się z synem.

 

 

Kibicie z Rybnika to klasa sama w sobie, byłem w ubiegłym roku dwa razy :) można wybrać się bez obaw. 

 

 

Jeszcze dorzucę reklamę Red Bulla z mojego podwórka :) "tor" i komentator z Lublina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pamietam , ze w "tamtych" czasach o ktorych pisalem wyzej , wszyscy ( no moze 98% ) jezdzilo w czarnych skorach !

Plech , Jancarz mieli jakies lekko kolorowe i pamietam ze Wieslaw Patynek mial ciemnoniebieska  :) .

Na treningach jezdzilo sie wtedy w klasycznych , grubych pikowanych "kufajkach" ( starsi wiedza o co biega ) , aby nie uszkodzic skorzanego kombinezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej bywam na stadionie rybnickiego ROW-u,ale jako młody chłopak bywałem z ojcem na każdych zawodach.

Wtedy Rybnik ( początek lat 70-tych) był potęgą i stolicą  polskiego żużla. Woryna ,Kasa ,Gryt no i oczywiście Andrzej Wyglenda ,który mieszkał 50 metrów obok naszego domu i bardzo często bywałem u Niego na podwórku i w garażu ,gdzie  stały na przyczepce dwie Jawy. Dzisiaj raczej śledzę zmagania żużlowców na ekranie telewizora , ale uwierzcie że mało który sport traci tyle na atrakcyjności na telewizorze - tego ryku maszyn przed i w trakcie startu oraz oczywiście zapachu metanolu ,który przecież -(przynajmniej niektórzy lubimy ) nie zastąpi nawej transmisja w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tego ryku maszyn przed i w trakcie startu oraz oczywiście zapachu metanolu ,który przecież -(przynajmniej niektórzy lubimy ) nie zastąpi nawej transmisja w 4K.

Sporo z tego klimatu ubyło po zmianie przepisów, wymuszających obniżenie norm hałasu. Przed tym to dźwięki wydawane przez cztery (zazwyczaj) maszyny bardziej wypełniały nieckę stadionu.

Można by rzec, że było te dźwięki nie tylko słychać, ale też i odczuwało się drgania powietrza w rytm fal dźwiękowych.

Najgorzej było w czasach, kiedy obowiązywały tłumiki przelotowe. Wtedy to wrażenia słuchowe przypominały raczej wyścigi motorynek.

Dobrze, że choć zapach pozostał prawie taki sam, no i kurzy się tak samo... :rolleyes::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo z tego klimatu ubyło po zmianie przepisów, wymuszających obniżenie norm hałasu. Przed tym to dźwięki wydawane przez cztery (zazwyczaj) maszyny bardziej wypełniały nieckę stadionu.

Można by rzec, że było te dźwięki nie tylko słychać, ale też i odczuwało się drgania powietrza w rytm fal dźwiękowych.

Najgorzej było w czasach, kiedy obowiązywały tłumiki przelotowe. Wtedy to wrażenia słuchowe przypominały raczej wyścigi motorynek.

Dobrze, że choć zapach pozostał prawie taki sam, no i kurzy się tak samo... :rolleyes::lol:

Nie chodze juz od wielu lat , ale chyba sie tak nie kurzy jak na PRAWDZIWYM suchym zuzlu ??? Wtedy czasami wracales czarny z meczu  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach 67-70 chodziłem na żużel we Wrocławiu. Starsza o 10 lat siostra była fanką Sparty Wrocław ,więc często byłem zabierany na zawody. Pamiętam moje pierwsze zetknięcie z żużlem-siostra zawsze wybierała miejsce pośrodku toru. Po pierwszym biegu ,wiedziałem czemu nie na łuku,tam gdzie tylko wytrwali fani tego sportu mogli przetrwać. W tamtych czasach ,tor od trybun oddzielała tylko siatka niskiego płotu(bynajmniej tak było na Olimpijskim) . Wytrwali fani na łuku ,byli zaopatrzeni w parasolki- wyobraźcie sobie -jak wyglądały po czwartym czy 6 przejeździe. Parasolki oczywiście były jednorazowego przeznaczenia.  O unikach tych wytrwałych kibiców przed pędzącym żużlem można by było nie jedną ciekawą scenkę nakręcić. Teraz będąc częstym gościem we Wrocławiu ,odwiedziłem dzisiejszy Stadion Olimpijski po remoncie- niebo ,a ziemia 

 

post-2477-0-50964700-1551182829.jpg

To Polska konstrukcja motoru żużlowego z lat 50-tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zuzlu sie nie znam, ale jako fan pewnej marki motocykli z USA lubie flat track.

 

 

 

 

Dyscyplina chyba zblizona do zuzlu. Narodzila sie w USA na poczatku XX wieku, a wiec juz z chwila powstawania pierwszych firm produkujacych motocykle. A poniewaz generalnie uwielbiam motocykle, bez wzgledu na ich rodzaj i marke, mam nadzieje, ze mnie z tego watku nie przepedzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.