Skocz do zawartości

Żużel - są tu kibice czarnego sportu?


qpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozpoczyna się ostatnia kolejka w PGE ekstralidze, w playoff mogą być jakieś delikatne roszady jednak samą 4 już znamy, Stal i Motor walczą o uniknięcie baraży.  Szykuje się bardzo dobry żużlowy weekend :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

...czekamy, czekamy na dzisiaj i niedziele. Pierwsza czwórka to już pewniaki do play off. Motor po tym co pokazał w tym sezonie jest wielki. Liczę na pasjonujące pojedynki z Betardem w przyszłym sezonie.

Pozdrawiam życzę wielu pozytywnych wrażeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ale Sparta w ostatnim meczu rundy zasadniczej u siebie dostała srogie baty od Unii. Jeżeli nie było to zamierzone, bo wynik i tak nic nie zmieniał w Play off, to jest to trochę niepokojące. Play off będzie Zielona Góra - Częstochowa o 3 miejsce i Wrocław- Leszno o 1 miejsce.

 

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję przede wszystkim Sparcie i do końca nie rozumiem tych "szachów" trenera Śledzia. Świetny tor, wspaniali kibice a liderzy Sparty gdzie byli???? No cóż - to tylko sport i mam nadzieję że gra uczciwie. Co do Rybnika - wielki szacunek. Będzie wielkie ściganie w sezonie 2020. Pamiętam ROW z dawnych czasów - mocarz wrócił. W nowym sezonie dwa "nowe" asy: ROW i Lublin. Niech rosną w siłę dla dobra polskiego żużla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kuba - pewnie czytałeś o wprowadzeniu innowacyjnego rozwiązania w maszynach zawodniczych (od nowego sezonu) - silniki muszą być wyposażone w urządzenie odcinające maksymalne obrotów (pow. pewnej wartości). Ciekawie będą wyglądały np. stary spod taśmy. Znawcy tematu piszę również, że powinno się wprowadzić ograniczenie - ujednolicenie wagi zestawu ("zawodni + maszyna). Tak jak jest w F1. Uważam, że pomysł słuszny. Może odejdą do historii zawodnicy-anorektycy, a może pojawią się anorektycy z balastem do przepisowej wagi "zestawu".

Do rozpoczęcia sezony coraz bliżej - oj będzie się działo m.in. w Lublinie i we Wrocławiu, tym bardziej że Lublin się ostro zbroi. Grunt to zdrowa, sportowa rywalizacja. Już liczę na piękne pojedynki naszych zawodników w "play-offach".

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limitery i nowa tabela biegowa, dobrze że nie przeszedł obcokrajowiec na pozycji juniorskiej i ksm wyglądający jak kiedyś :)

 

Co do wyważanie zawodników to nie jest to imo takie proste, bo w przypadku lekkiego zawodnika gdzie mamy mu dołożyć ciężar? Na sobie i na motocyklu będzie to mega dziwne uczucie bo od razu ść idzie w jakieś dziwne miejsce. Za dużo w żużlu zależy od odciążania i dociążania motocykla przez zmianę położenia każdego kawałka zawodnika(od nogi przez tyłek aż po głowę :)), a F1 to prosta sprawa bo dołożenie kilkunastu kilogramów w ŚĆ nie zmienia nic dla całego zaprzęgu, kierowca swoim ciężarem nie kieruje pojazdem. 

 

Co do Lublina to jakiegoś niesamowitego progresu nie ma, ale jak rok temu udowodniliśmy papier nie zawszę pokazuje prawdę, więc może w wyniku wielu szczęśliwych zbiegów okoliczność wejdziemy do pierwszej czwórki, a może pojedziemy w barażu :) cały smak tego sportu jest taki że naprawdę ciężko coś powiedzieć przed sezonem, bo zdarzyć się może wszystko, nawet Lesznu spaść korona z głowy :P

 

Sparta już przed sezonem jest w lekkiej dupie dzięki Maxowi, mam nadzieje że rozjedzie się to po kościach, bo były bolesny cios dla mojej drugiej drużyny w PGE :)

 

 

W tym roku wybieram się do Rekinów, Lwów i Olimijczyków, reszta za daleko a i klimat w tych 3 najfajniejszy dla przyjezdnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kuba - wielkie gratulacje dla Motoru za mecz z moją Spartą ?. Niestety należały się nam baty?. Chyba będą dla Was "Playoffy". Jeszcze jak dołożycie Unii - szczęki nie zbiorę z podłogi. Zdjęcie piękne jak Wasz stadion i te podnośniki...rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Senior napisał:

Kuba - wielkie gratulacje dla Motoru za mecz z moją Spartą ?. Niestety należały się nam baty?. Chyba będą dla Was "Playoffy". Jeszcze jak dołożycie Unii - szczęki nie zbiorę z podłogi. Zdjęcie piękne jak Wasz stadion i te podnośniki...rewelacja.

 

No wygrana bardzo przyjemna i daje nam jakieś szanse na playoff, zobaczymy jak pójdzie to dalej, co do stadionu to z bliska nie jest rewelacyjny, a na bank jest za mały ;)

 

10 minut temu, wojcio69 napisał:

Wygrana z Unią - pobożne życzenie i marzenie.

 

 

To już raczej w kategorii SF, jednak żużel to żużel, gdzie kończy się logika tam zaczyna się speedway ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Koziołki na gościnnych występach sprzedały soczystego liścia Lwom na ich własnym podwórku, wyszło na jaw, że nie taki Lew groźny jak by to z przeglądu nazwisk na papierze wyglądało. Wygranym należy tylko pogratulować, że postawili się i pokazali co potrafią.

 

Wysoka wygrana Włókniarza w Zielonej Górze to jak dla mnie bardziej wypadek przy pracy miejscowych, niż dowód na wielkość potencjału Włókniarza. Przy takich nazwiskach w grupie seniorskiej gdyby nie juniorzy to pozycja w tabeli byłaby raczej sporo gorsza. Choćby w ostatnim meczu w Grudziądzu Kuba Miśkowiak uratował wynik dla Włókniarza. W Rybniku też nie był to żaden spacerek, tylko bardziej droga przez mękę.

Jeśli nie zaczną chłopaki jechać tego co potrafią (teoretycznie) to zamiast zdobywania złotej góry skończy się na wycieczce w Bieszczady...

 

Marzy mi się finał Motor - Włókniarz, ale to już raczej całkowite SF...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparta nie jeździ, Włókniarz tak samo, Stal w tym roku nie do poznania, GKM bez niespodzianek, to coś mi pasuje, że finał będzie Unia - Falubaz lub Unia - Motor. Z Motorem byłaby to większa niespodzianka jak z Falubazem ale ani Zielona Góra ani Lublin nie obiedzie Leszna.

Wysłane z mojego SM-J701F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimi, że Włókniarz ma dwa zaległe mecze, mój typ na finał playoff: 1-2: Unia - Włókniarz; 3-4: Motor - Falubaz. 

 

https://www.onet.pl/sport/przeglad-sportowy/zuzel-doping-technologiczny-wrocil-do-zuzla-nitro-metan-w-motocyklach-zuzlowych/lre1dbn

Artykuł w Onet.pl: "Nitro krąży wsród najlepszych żużlowców"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.