Skocz do zawartości

Zlot Gigantów -formuła otwarta 29.06-30.06.2019 Ligowiec


andrzej nowicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam na Zlot Gigantów  lotnisko Ligowiec w terminie 29.06-30.06.2019.

Formuła zlotu jest otwarta nie jak dotychczas bywało.

Chcemy uczcić 100-lecie Aeroklubu Poznańskiego .

Wszystkie modele duże i małe bez względu na napęd i rozmiar mile widziane.

Wszelkie informacje dotyczące zlotu będą się ukazywały sukcesywnie na forum oraz stronie Aeroklubu.

Do miłego zobaczenia

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szanowni Koledzy rejestracja na Zlot Gigantów ruszyła !

Prosiłbym wszystkich zainteresowanych przyjazdem do nas o uzupełnienie formularza co znacznie ułatwi nam przygotowania ;-)

 

Zapraszam na stronę: http://modelarzeaeroklubpoznan.org.pl/node/12

 

W miarę możliwości dodamy tam więcej informacji i szczegółów.

Jednocześnie zapraszam na FB też jest utworzone wydarzenie i tam najszybciej pojawiaja się newsy.

W razie pytań Andrzej lub ja jesteśmy do dyspozycji.

Pozrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hey

Kilka spraw organizacyjnych.

Po pierwsze, dzięki wielkie dla Tych co się zapisali a resztę uprzejmie proszę o wpisywanie się na listę uczestników.

Nie ma tam ani przedpłaty ani wymyślnych operacjì ;-) Dane te są tylko wskazówką dla nas ile czego przygotować. Tak więc przy chwili czasu 2 minuty klikania i gotowe !

Formularz znajduje się tu -> http://modelarzeaeroklubpoznan.org.pl/node/17

 

Druga sprawa to plan działań - jest on orientacyjny a bloki pokazowe ustalimy na odprawie.

 

Ramowy harmonogram pikniku:

 

Sobota 29 czerwca 2019 r.

9:00 - otwarcie biura, rejestracja uczestników

10:30 - oficjalne otwarcie pierwszego dnia pikniku i odprawa

11:00 - rozpoczęcie bloków pokazowych

12:00 - otwarcie strefy cateringowej

18:30 - zamknięcie strefy cateringowej

19:00 - zakończenie bloków pokazowych

20:00 - spotkanie integracyjne

21:00 - loty nocne

 

Niedziela 30 czerwca 2019 r.

9:00 - otwarcie biura, rejestracja uczestników (tych, którzy uczestniczą tylko w drugim dniu)

10:30 - oficjalne otwarcie drugiego dnia pikniku i odprawa

11:00 - rozpoczęcie bloków pokazowych i otwarcie strefy cateringowej

16:00 - zakończenie bloków pokazowych i zamknięcie strefy cateringowej

 

Opłaty:

☆ Opłata startowa dla pilota + impreza integracyjna = 50 złotych

☆ Opłata dla uczestnika imprezy integracyjnej = 30 złotych

 

Za darmo:

☆ Wstęp dla publiczności.

☆ Pole namiotowe i toalety w budynku portu dla uczestników (dostępne przez 24 godziny).

☆ Przyłącze prądu i wody przy budynku portu możliwe - wymagany wcześniejszy kontakt ze mną

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc jaki bufor powinien być? Bodajże w 2017r na pikniku w Pile, równie upalny weekend, siedzieliśmy przy autach jak ktoś stracił panowanie nad modelem i czymś jeto-podobnym o napędzie zarowym że smiglem uderzył w ziemię uszkadzając model kolegi Andrzeja Nowickiego. Sam silnik przeskoczył nad barierkami i upadł pod naszymi nogami. Między barierka a tym gdzie siedzieliśmy było ok 4m, strefa lotów ok 30m od barierki.

Zdarzenie losowe. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Jeżeli chcemy zapobiegać takim sytuacjom to może zrezygnujemy z RC na rzecz statycznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy co do odległości publiczności od wyznaczonego pasa do startu to bufor był dokladnie taki sam jak na Kąkolewie 2018 ...

Czy odsunięcie publiczności na nawet 500 m by coś pomogło jeśli ta sama awaria by nastąpiła w innej fazie lotu ? Przy prędkości przelotowej i na wiekszej wysokości mamy dokładnie takie same szanse na tego typu zdarzenie.

Co do przyczyn nie chcę tu się narazie wypowiadać, wypadek jest zgłoszony do badania i zbierane są wszelkie filmy jak i zdjęcia a jest ich wiecej niż te z yt.

Dla osób szukających sensacji powiem tylko tyle że poza stratą modelu nikt ani nic nie ucierpiało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego na porządnych lotniskach modelarskich jakie widziałem w Niemczech czy Czechach strefa postojowa/dla widzów oddzielona jest od pasa wysoką siatką (taką ze 4 metry wysoką).

W tym aspekcie (infrastruktury lotniskowej) jesteśmy w Polsce daleko z tyłu...

Dlatego najbardziej lubię latać gdy na lotnisku jestem sam.

Bezpiecznego latania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Niemczech... na lotnisku, którym latam w Cigacicach koło Zielonej Góry też postawiono siatki...

Cigacice/Zielona Góra to już blisko Niemiec jest, również geograficznie.

Moje Mazowsze jeszcze nie dorasta ☺

 

Co do nadmiernej odległości zaś: pokazowe manuale dla pilotów "dużego" lotnictwa uzależniają minimalną odległość widzowie-linia pokazu od prędkości (albo energii) demonstrowanego statku powietrznego, np paralotniarz 50 m, F-16 400 m. Jestem przekonany że w "małym" lotnictwie powinno być podobnie, na przykład: depronowce 20 m, duże i szybkie makiety 50 m.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cigacice/Zielona Góra to już blisko Niemiec jest, również geograficznie.

Moje Mazowsze jeszcze nie dorasta ☺

 

Co do nadmiernej odległości zaś: pokazowe manuale dla pilotów "dużego" lotnictwa uzależniają minimalną odległość widzowie-linia pokazu od prędkości (albo energii) demonstrowanego statku powietrznego, np paralotniarz 50 m, F-16 400 m. Jestem przekonany że w "małym" lotnictwie powinno być podobnie, na przykład: depronowce 20 m, duże i szybkie makiety 50 m.

Pozdrawiam wszystkich.

Dzięki  :) , ale to tylko zasługa ludzi, którzy kochają swoje hobby... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie w temacie to przepraszam.

 

Tak nie skromnie dodam od siebie ...

 

Zwiedziłem już parę lotnisk modelarskich w róznych częściach świata, tych bardziej bogatych i tych biedniejszych ...

 

Przedwczoraj np miałem okazje być tutaj:

 

http://hkmec.com

 

Nie widziałem lotniska

na swiecie na którym byłyby organizowane imprezy z udziałem modeli latających rc (nie mówimy o piankach) w ktorych uczestniczą osoby postronne / widzowie a nie byliby chronieni siatką ochronną.

 

Jety z napedem turbinowym bez ochrony widzów ...

 

Z drugiej strony za każdym razem czułem się jak ptaszek w klatce ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,to chyba jedyne lotnisko modelarskie w Polsce na którym jest siatka bezpieczeństwa.

Zdradż jaki był koszt tej siatki i jej zamontowania ?

Pzdr. Wojtek

Prawdę powiem, że nie znam dokładnie kosztów siatki, ale montaż odbywał się na zasadzie wspólnej pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem też jedną dziwną rzecz na naszych lotniskach. Otóż pilot-modelarz chodzi po lotnisku za swoim modelem. Często nawet w czasie lotu. Sprzed wielu wielu laty pamiętam artykuł w "Modelarzu" w którym autor pisał (nie cytuję dosłownie) że: pilot powinien stać w jednym miejscu a za modelem "chodzą" oczy wraz z głową.Przeglądając filmy z zagranicznych imprez modelarskich widać że pilot stoi w wydzielonym miejscu nawet podczas startu modelu a za pilotem stoi jeszcze jeden człowiek, który zapewne nie patrzy tylko na model ale na otoczenie informując pilota w razie niezamierzonych zdarzeń w powietrzu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.