Skocz do zawartości

Pomoc w wystartowaniu drona


Adrain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję od Was małej pomocy w wystartowaniu mojego pierwszego drona.

Chodzi o to że złożyłem wszystko w jedną całkiem spójną całość podłączyłem jak należy skonfigurowałem NAZĘ m-lite ale po włączeniu zasilania naza robi samosprawdzenie czyli dioda błyska w kolorze czerwony zielony żółty czerwony zielony żółty potem 4 zielone i... mruga na pomarańczowy kolor.... nic się nie dzieje. Szukałem objaśnienia co oznaczają te błyśnięcia diody ale nigdzie nie mogłem tego znaleźć jeżeli ktoś wie o co chodzi będę wdzięczny za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No właśnie mi mruga tak jak w trybie atti pomarańczowe światełko jak ruszę

drążkiem to wtedy 2szybkie błyśnięcia jak podłączam przez USB do kompa to wszystkie trymery w aplikacji widzi i mogę je kalibrować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko jeszcze raz sprawdziłem i nie mam pojęcia gdzie mogłem popełnić błąd

w linku podaję zdjęcia może one coś pomogą w rozwiązaniu mojego problemu

https://photos.app.goo.gl/DdUoNQ2nNp8bFq918

Switch do zmiany trybu mi działa na atti mruga pomarańczowe światło na failsafe mryga bardzo szybko natomiast na manual wcale nie świeci

natomiast po podłączeniu anteny gps na manual 3 czerwone failsafe to samo a atti zielona i 3 czerwone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób kalibracje ESC dla kaczego silnika, kabel ESC w kanał gazu, odłącz zasilanie, potem gaz w gore i podłącz zasilanie, gaz w dół. powinno się skalibrować,  wiesz o co mi chodzi? ( ze regulatory mogą nie mieć tego samego zakresu obrotów, stad wymagana kalibracja)

Edit:

tyle ze tak czy inaczej powinna naza ruszyć, jest tam jeszcze taka zaawansowana kalibracja imu/GPS to tez zrób trwa to ok 3-4 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie ESC skalibrowane i chodzą jak należy tylko znowu mam z nazą problem bo pomimo tego iż ustawiam wszystko tak jak powinno być (tak mi się wydaje) nadal nie mogę uzbroić śilników

 

Edit:

W końcu udało się wszystko ogarnąć problem polegał na tym że elevator był na rewersie po zmianie udało się uzbroić drona jednak wynikł następny problem polegający na tym iż po uzbrojeniu silników 3 pracują równo a jeden nie pracuje w ogóle po dodaniu gazu dopiero się zaczyna odpalać

https://photos.app.goo.gl/CH8aiBWJf87NTgrV8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.