Skocz do zawartości

Systemy zasilania


morfeusz1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od 300mA do 5,5A. Zależy jakie serwo po prostu... W piku startowym bywa ponad 40A, zależy od softu sterownika, klucza mocy i samego silniczka.

To nie jest takie hop-siup z tym zasilaniem serw, trzeba rozważyć wszystkie możliwe stany przejściowe / nieustalone. Wyłapałem już nie raz sytuację, gdy napięcie na kilkanaście mikrosekund przy serwie siadało z 6 na 0,7V. Oczywiście serwo nie pracowało poprawnie. Malutka dioda separująca wstecznie zasilanie scalaka i bramek klucza + 3x10uF ceramik SMD za nią wyleczyło sprawę skutecznie. Zmieściło się to na płytce serwa (Corona DS319HV, skądinąd bardzo dobre i niedrogie serwo, tylko luzy na wyjściu takie sobie... Całą elektronikę bez potiska przełożyłem do Hiteców 225MG, które uprzednio uwolniły magiczny dymek, będący jak powszechnie wiadomo istotą ich działania).

 

Tak więc raczej dobrze byłoby zrobić ustawianą wydajność dla każdego serwa osobno lub pogrupować to jakoś sensownie, np. 2x3A (lotki), 1x2A(throtle), 2x2A(dzielony SW), 1x3,5A(SK), 2x1,5A(klapy), 1x3A(rezerwa). To tylko przykład, wartości zgrubne dla niedużego akrobata 1,2...1,4 WS. W peaku 40us musi być ponad 30A, elektrolit z niskim ESR to załatwia, najlepiej tuż przy serwie, żeby nie siadało na przewodach i w dodatku nie siało od tych stromych zboczy prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 300mA do 5,5A. Zależy jakie serwo po prostu... W piku startowym bywa ponad 40A, zależy od softu sterownika, klucza mocy i samego silniczka.

To nie jest takie hop-siup z tym zasilaniem serw, trzeba rozważyć wszystkie możliwe stany przejściowe / nieustalone. Wyłapałem już nie raz sytuację, gdy napięcie na kilkanaście mikrosekund przy serwie siadało z 6 na 0,7V. Oczywiście serwo nie pracowało poprawnie. Malutka dioda separująca wstecznie zasilanie scalaka i bramek klucza + 3x10uF ceramik SMD za nią wyleczyło sprawę skutecznie. Zmieściło się to na płytce serwa (Corona DS319HV, skądinąd bardzo dobre i niedrogie serwo, tylko luzy na wyjściu takie sobie... Całą elektronikę bez potiska przełożyłem do Hiteców 225MG, które uprzednio uwolniły magiczny dymek, będący jak powszechnie wiadomo istotą ich działania).

 

Tak więc raczej dobrze byłoby zrobić ustawianą wydajność dla każdego serwa osobno lub pogrupować to jakoś sensownie, np. 2x3A (lotki), 1x2A(throtle), 2x2A(dzielony SW), 1x3,5A(SK), 2x1,5A(klapy), 1x3A(rezerwa). To tylko przykład, wartości zgrubne dla niedużego akrobata 1,2...1,4 WS. W peaku 40us musi być ponad 30A, elektrolit z niskim ESR to załatwia, najlepiej tuż przy serwie, żeby nie siadało na przewodach i w dodatku nie siało od tych stromych zboczy prądu

 

Wiec skoro i tak chciałem użyć kilku stabilizatorów to faktycznie pogrupować, mam do wyboru LM2596S lub XL4015E1, minus impulsowej jest taki ze wymaga cewki indukcujnej co zabiera miejsce i zwiększa koszty, plus taki ze sprawność większa co z kolei przy 8 serwach z plytki zrobi juz niezlego kloca, wolalbym jednak pogrupowac w jedno zasilanie i wypuscic ograniczenie prądowe dla każdego serwa osobno co mysle ze by zaoszczedzilo sporo miejsca. Kurde sam nie wiem ktora droga teraz isc.

 

Przydalby mi sie jakis gotowy otwarty powerbox dla podejrzenia rozwiazan

Nowe info, za niecały miesiąc będzie u mnie maszynka do produkcji pcb :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rzuc fotkę bo mnie to interesuje w sumie nie wiem bo termo transfer mam opanowany do perfekcji.

 

kupilem dokladnie taka sama

 

do eagle sa pluginy gcode z frezowaniem sciezek, wierceniem i wycinaniem plytki, tak wiec gotowy project wrzucasz na cnc i pijesz kawe albo idziesz na spacer i masz gotowa plytke

 

 

nie eagle ale podobna zesada https://www.youtube.com/watch?v=NeTqIEYZVuI

 

post-7327-0-98695700-1555935805_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszy plugin (ULP) do generowania płytek z Eagla to pcb-gcode.ulp. Sam z niego korzystam po  przetestowaniu paru innych (FastGcode, gcode, gcode_02). Do obsługi frezarki stosuję Estlcam'a i zanim rozpocznę frezowanie PCB to zawsze po wczytaniu kodu przeprowadzam skanowanie powierzchni. Genialna funkcja, która eliminuje wszelkie nierówności laminatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszy plugin (ULP) do generowania płytek z Eagla to pcb-gcode.ulp. Sam z niego korzystam po  przetestowaniu paru innych (FastGcode, gcode, gcode_02). Do obsługi frezarki stosuję Estlcam'a i zanim rozpocznę frezowanie PCB to zawsze po wczytaniu kodu przeprowadzam skanowanie powierzchni. Genialna funkcja, która eliminuje wszelkie nierówności laminatu. 

 

dokladnie jak mowisz :-) jakie frezy uzywasz do pcb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Te co dostalem w zestawie pekaja jak tylko dotkna plytki nawet na minimalnym posuwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.