Skocz do zawartości

Pomoc w rozpięciu wału kompresor


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje wymienic łożyska oraz maly servis sprężarki.No i utknołem,nie mam pojecia jak te wykorbienie jest spięte z wałem silnika.W otwor byla wkręcona śruba M8 z lewym gwintem.Probowałem na wage,lekkim popukaniem i niedrglo.

post-604-0-11403200-1553014513_thumb.jpg

post-604-0-47167200-1553014527_thumb.jpg

post-604-0-49619200-1553014543_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Andrzej ma rację, C-C do zapieczonych zardzewiałych śrub jest jednym z lepszych penetratorów... Wrzuć na noc zardzewiałą śrubę z nakrętką  do CC(oryginalnej) to zobaczysz.. aba.gif?v=1545133808

Ściągacz nie podejdzie?

Jeśli nie, zostaje grzanie... Także grzanie kiedy był wklejony na Loctite (co nieraz robią), bo inaczej nie puści..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej ma rację, C-C do zapieczonych zardzewiałych śrub jest jednym z lepszych penetratorów... Wrzuć na noc zardzewiałą śrubę z nakrętką  do CC(oryginalnej) to zobaczysz.. aba.gif?v=1545133808

Ściągacz nie podejdzie?

Jeśli nie, zostaje grzanie... Także grzanie kiedy był wklejony na Loctite (co nieraz robią), bo inaczej nie puści..

No pewno, ze mam rację :)  A do tego jeszcze będziesz miał w gratisie klejące łapy i ponowne mycie żeby ten cukier usunąć... Zwłaszcza jak to jeden Kolega raczył nadmienić CC dobra jest do naszych motorków :huh:

A tak na poważnie sam mam do naprawy mój kompresorek, pewnie zbudowany podobnie, więc czekam jak sobie poradzisz :).

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany w miejsce sruby M8L wstawilem szpilke,nastepnie podgrzalem przeciw wage pożadnie opalarką i sciągaczem udało sie sciągnać.Niema tam ani stożka ani wieloklina,jest poprostu zrobione pasowanie ciasne na pogłębionym otworze w wykorbieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.