Skocz do zawartości

Twister Medevac navy Bell 47G RC 35MHz - pomoc


Jacekecaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Znajomy kupił dla wnuczka na pchlim targu modelik śmigłowca jak w tytule. Podjechał do mnie z prośbą o pomoc w ulotnieniu.  

Modelik bardzo przypomina Lamę V3, posiada nadajnik na 35 MHz.  https://www.ceneo.pl/958310

 

Po wstępnych oględzinach stwierdziłem brak kwarcu w nadajniku oraz padnięty pakiet Li-po 2s 7,4v 800mAh.

 O ile z wymianą pakietu nie ma problemu, to ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z zestawem na 35MHz nie wiem jakie kwarce można tu zastosować.

 

W modeliku jest taki odbiornik:

 

post-15222-0-00841700-1553740634_thumb.jpg

post-15222-0-17470200-1553740646_thumb.jpg

 

Jest tam kwarc odbiorczy 35.010 - domyślam się, że w nadajniku powinien być kwarc nadawczy o takim samym symbolu; szukałem w necie ale jakoś nie mogę znaleźć  :(.

 

Nadajnik wygląda tak:

 

post-15222-0-29651600-1553741033_thumb.jpg

 

Jest tylko miejsce na kwarc.

 

Teraz pytanie dla bardziej zaawansowanych w tej dziedzinie - może ma ktoś odstąpić zbędny kwarc nadawczy o tej częstotliwości,

lub proszę o radę jaką inną parę kwarców można tu zastosować aby uzyskać połączenie, bez niepotrzebnych kombinacji.

 Tak jak pisałem, to nie moja działka a z tego co czytałem są pasma A i B, jakieś przemiany - dla mnie to czarna magia

 Wnuczek znajomego będzie bardzo wdzięczny  :).

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj ludzi którzy sprzedają kwarce na allegro może mają taki kwarc nadawczy albo musisz kupić komplet

https://allegro.pl/kategoria/zdalnie-sterowane-aparatury-16217?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product_more&string=Kwarc&order=m&bmatch=baseline-var-nbn-n-dict-sort-sqm-col-1-3-0313

Jest to prosty sprzęt więc odbiornik ma zapewne pojedynczą przemianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.