Skocz do zawartości

Korbowód z drukarki


AndrzejC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Drukują elementy konstrukcyjne z tytanu do eurofighter a gdzieś czytałem że są już drukarki drukujące 3 metalami tak więc myślę że wydrukowanie korby nie takie niemożliwe nie licząc kosztu i czasu.Zresztą są już od paru lat centra obróbcze które drukują w metalu i obrabiają poprzez skrawanie na gotowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie się skupili na tym drukowaniu....

A tam na tym filmiku widać jeszcze parę innych ciekawych rzeczy.

 

Dlaczego korbowód z drukarki się nie sprawdzi? To jest temat do dyskusji.

Wg mnie nie sprawdzi się dlatego, że jako  potencjalnie najsłabszy element silnika, Korbowód nie może być wykonany z byle czego.

A te wszystkie druki 3D na 1000 % nie dają nam jednolitej struktury materiału, nie da się uniknąć mikroporów i naprężeń wewnątrz struktury materiału, choćby to był nawet wspomniany TYTAN...

 

Silnik modelarski, a zwłaszcza "wodny" silnik modelarski, to jest wg mojej oceny jeden najmocniejszych silników spalinowych ( nie tylko modelarskich) jaki w ogóle został wymyślony... Nie wiem czy znajdzie się mocniejszy.

I ja jeszcze długo nie włożę do mojego motorka super hiper pięknie wydrukowanego korbowodu z czegokolwiek :).

 

Warto się przyjrzeć w końcówce filmu gdzie w korbowodzie występują największe naprężenia. Bo to widać jak na dłoni :).

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też z drewna zrobić

Tylko niech mi ktoś powie po jakiego grzyba?

Bo drukowanie to aktualnie TRENDY jest...

Ale nie o drukowanie chodzi.

Kolega Paweł, się przy patrzy temu korbowodowi z  tego filmiku i może cuś zobaczy...

To może się przydać w praktyce :).

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem kilka łódek więc się chyba pościgamy w najbliższym sezonie

O ile w tych samych klasach będziemy startować

No, to ciekawe :)

Pochwalisz się? 11-13 maja w Brzegu Dolnym mamy zawody.

Zapraszam

 

Andrzej jesli drukuja elementy konstrukcyjne z tytanu do nowoczesnego mysliwca to chyba ucina dyskuje typu pory czy dziury

Marek, korbowodów nie drukują...

 

Takie rzeczy to tylko za naszą wschodnią granicą :)

Ale jakby na denko dołożyli blaszkę z puszki od piwa, to by dalej pojechali :D

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te technologiczne cuda to zaraz przypomina mi się moja babcia.

W czasach PRL babcia potrafiła z solonego śledzia z beczki zrobić pyszny schabowy a jej koleżanka to nawet trufle potrafiła wyczarować ze słoniny o ile była słonina.

Technologia to potęga !

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.