Skocz do zawartości

Czy ktoś wie jak? Założenie zabezpieczenia sworznia w tłoku.


AndrzejC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu zagląda cała elita silnikowców modelarskich...

 

Czy macie jakieś patenty na zakładanie zabezpieczeń sworznia tłokowego?

Problem mały w większych silnikach, ale w tych małych to problem już się robi duży...

Własnie mam taki problem z MVVSem 3,5. W sumie sobie radzę, ale może jest jakisś patent o którym nie wiem?

Może jakieś przyrządy macie lub coś?

Chętnie odgapię :) .

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sie bierze i sie wkłada, czasem uciecze ale jak się ma pod ręką kilkadziesiąt sztuk własnoręcznie dorobionych to nie boli :-))

Do dorobienia tego ustrojstwa stosuję doskonały materiał, a mianowicie drut (szlifowaną strunę fortepianową 0,3 i 0,4mm) z linek na których latam:-))

Po włożeniu trza tym tylko zakręcić aby mieć pewność, że dobrze usiadło i tyle :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie bierze i sie wkłada, czasem uciecze ale jak się ma pod ręką kilkadziesiąt sztuk własnoręcznie dorobionych to nie boli :-))

Do dorobienia tego ustrojstwa stosuję doskonały materiał, a mianowicie drut (szlifowaną strunę fortepianową 0,3 i 0,4mm) z linek na których latam:-))

Po włożeniu trza tym tylko zakręcić aby mieć pewność, że dobrze usiadło i tyle :-))

Sie bierze i sie wkłada. To akurat dla mnie nie nowina.

Też wkładam mocnym małym "klapcakiem" który tylko do tego służy (mam dwa takie. Mocne , a delikatne).

 

Myślałem,że asiory znają jakieś sztuczki w tym temacie. A tu proszę, zwykły klapcak. :)

Ja sobie robię zabezpieczenia ze sprężynek wszelakich, a pasujących. Mam ich dużo i zawsze się znajdzie odpowiednia do pocięcia.

A do CMB mam fabryczne. Te akurat są w woreczkach w ilościach wystarczających i kosztują grosze.

A.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.