Skocz do zawartości

Turnigy 9x afhds 2a problem z bindowaniem


TOMEK.CEKALA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie mam problem z zbindowaniem drugiego odbiornika, a mianowicie oba odbiorniki bindują się z aparaturą bez problemu ale jak zbinduje pierwszy i działa i zbinduje drygi to on też działa ale w tym pierwszym dioda zaczyna migać i odbiornik nie reaguje jest po prostu rozbindowany i jest tak na przemian jak jeden zbinduje to drugi się rozbinduje, miał ktoś z was taki problem o co w tym chodzi że nie mogę mieć zbindowanych dwóch odbiorników tylko za każdym razem jak zmieniam model muszę ponownie go bindować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W systemie AFHDS 2A  z  telemetrią z danym modelem będzie  działać tylko jeden odbiornik. Część odbiorcza w nadajniku nie wiedziałaby z którego odbiornika ma wyświetlać dane telemetryczne. W zaawansowanych systemach kodowania pewnie można wybrać nr. odbiornika i dane ale tutaj nie.

Trzeba sobie zrobić nowy model w nadajniku i zbindować drugi odbiornik i będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak binduję jeden odbiornik na jednym modelu a drugi na następnym i dalej nic po zbindowaniu jednego drugi jest rozbindowany choć w nadajniku zmieniam model, no chyba że to jakoś inaczej tworzy się nowy model.

Dodam jeszcze że jeden odbiornik to turnigy ia8 a drugi to FS-ia6b może to ma jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A OK. Przecież 9x ma moduł zewnętrzny to niestety tak chyba będzie. Nowsze radia typu i6 ,i8 czy i10 mają ten sam system ale wewnętrzny moduł 2,4GHz i tam każdy model może mieć zbindowany swój odbiornik. Tam dane bindowania są przypisane do konkretnego modelu i odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten problem jest opisany na przykład w komentarzach do tego radia na hobbyking.com

Chciałem kupić dla syna do nauki, ale to oraz fakt, że hobbyking nie ma w sprzedaży żadnego osobnego odbiornika do tego nowego 9X mnie skutecznie zniechęciło.

Kupiłem dla syna starszą wersję 9X od kolegi z 4 odbiornikami za 200 PLN i jestem zadowolony.

Nawet dla kogoś od zawsze używającego Futaby 9X robi robotę. Wszystkie potrzebne ustawienia są w oprogramowaniu a radio na razie nie zawiodło kolegi (sam mu oblatywałem pierwsze modele na nim), więc liczymy, że w tym roku w pierwszym modelu Szymka też będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hobbyking nie ma w sprzedaży żadnego osobnego odbiornika do tego nowego 9X mnie skutecznie zniechęciło.

 

Nie do końca prawda, a w zasadzie w ogóle :)

 

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-ia6-receiver-6ch-2-4g-afhds-2a-receiver.html

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-ia6b-v2-receiver-6ch-2-4g-afhds-2a-telemetry-receiver-w-sbus.html

https://hobbyking.com/en_us/turnigy-ia10b-receiver-10ch-2-4g-afhds-2a-telemetry-receiver-w-ppm-sbus.html

 

Dostępne w Polsce wersje z "FS" zamiast "TGY" w nazwie, też działają.

 

była kiedyś jeszcze w sprzedaży starsza wersja 10-kanałowego. Nie można jedynie kupić odbiornika 8-kanałowego.

 

Posiadam tą aparaturę z modułem AFHDS-2A z ok 10 różnymi odbiornikami (5 rodzajów odbiorników) i żaden nie zapomina zbindowania wcześniej niż po kilku miesiącach. Ja bym reklamował wadliwy moduł.

 

Polecam też wgranie softu ER9X, bo ten fabryczny, w porównaniu do ER9X, jest beznadziejny. Daje to m.in. rozszerzenie ilości kanałów do 10 i bardzo intuicyjne miksery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.