Skocz do zawartości

Koszt lotu modelu


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Każde hobby kosztuje, chyba że czyimś hobby jest gapienie się na chmury. 

 

Latając elektrykami ponoszę koszty modeli (budowa lub kupno gotowca, przemalowanie, nowe kalkomanie i wszelkiego rodzaju "uszlachetnianie" i waloryzacja), pakietów (kupno i ładowanie), odbiorników (że nie wspomnę o nadajniku), telemetrii, naprawy drobnych czy poważniejszych uszkodzeń gdy do nich dojdzie, wreszcie – koszty przejazdów na lotnisko, 14 km w jedną stronę też kosztuje. W przypadku benzyny znaczne maleją koszty kupna pakietów, za to rośnie cena napędu i paliwa. Tu można by jeszcze dorzucić koszty społeczne – podejrzewam, że silniki spalinowe w większym stopniu zatruwają powietrze, niż elektrownie produkujące prąd konieczny do podładowania pakietów. 

 

Czy warto liczyć te koszty? Moja żona pewnie powie, że tak. Sama kupuje różne cebulki, badylki, doniczki, ziemię i inne worki ze śmierdzącą zawartością... Ja twierdzę, że koszty związane z uprawianiem hobby są konieczne, bo po to mamy jakieś pasje i zainteresowania, żeby oderwać się od ponurej rzeczywistości. Relaksując się podczas latania modelami wdycham świeże bądź co bądź powietrze, zażywam ruchu na ty świeżym powietrzu (zwłaszcza jak nie uda się wrócić modelem na pas lotniska)  i oszczędzam na kosztach psychiatrów i psychoanalityków :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czemu z jednego pytania "koszt lotu modelu" zaczeliście pisać o budowie modelu kupnie akku itp. No wiadomo to kosztuje ale autorowi chyba chodzło  koszt jednego lotu jak jesteście na lotnisku :D  Mój spala ok 400ml paliwa w 20 minut Dle 55 w modelu Sukhoi 29. Koszt litra paliwa to 1,50Euro (tego lepszego) Wychdzi około 60centów na 20minut oczywiście plus olej. Powiedzmy że dojdzie do 1Euro za 20sto minutowy lot. Dla porównania znajomi którzy latają jetami spalają ok 4-5 litrów (diesla z czymś zmieszanym) Diesel chyba jakoś 1,30Euro za litr, na 8 max 9 minut lotu (większość full gaz) . 

 

Ps turbiny wielkości 160 - 180 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu z jednego pytania "koszt lotu modelu" zaczeliście pisać o budowie modelu kupnie akku itp. No wiadomo to kosztuje ale autorowi chyba chodzło  koszt jednego lotu jak jesteście na lotnisku :D  Mój spala ok 400ml paliwa w 20 minut Dle 55 w modelu Sukhoi 29. Koszt litra paliwa to 1,50Euro (tego lepszego) Wychdzi około 60centów na 20minut oczywiście plus olej. Powiedzmy że dojdzie do 1Euro za 20sto minutowy lot. Dla porównania znajomi którzy latają jetami spalają ok 4-5 litrów (diesla z czymś zmieszanym) Diesel chyba jakoś 1,30Euro za litr, na 8 max 9 minut lotu (większość full gaz) . 

 

Ps turbiny wielkości 160 - 180 

temat jak zwykle się rozjechał :)

 

a wracając do pytania zadanego "koszt lotu modelu"  odpowiadam ....koszt  godziny ostrego  "lotu" jednego z moich modeli  to 20 L  V-Povera Racing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty tej naszej zabawy są wymierne. Każdy wie ile w tą swoją zabawę , lub sport wkłada.

 

A ja przed chwilą wróciłem z warsztaciku,. Nastałem się min przy tokarce, wymyłem łódkę przed malowaniem,  wyrasowałem i zmontowałem silnik koledze. I właśnie jest godzina 23 z okładem , a ja się czuję wypoczęty, zrelaksowany i mam pomysły co jutro będę robił... Wyłączyłem się od zusów ,które w pojutrze muszę zapłacić, faktur, robót wszelakich w pracy, namolnych klientów, inteligencików,co rozumy pozjadali . Od wszystkiego...

 

Jak wchodzę do mojego warsztaciku ok 19.00  to się wyłączam i zaczynam odpoczywać. I nawet jak ten "odpoczynek" trwa tak jak np dzisiaj to jutro wstanę rześki i psychicznie wypoczęty... :)

I to jest największy zysk z tej naszej zabawy, niezależnie od tego, że kasę w tą naszą zabawę wkładamy...

A.C.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre. Za to com ja przelał w żołądek to by była co najwyżej paralotnia i to bez napędu  :D:

https://www.youtube.com/watch?v=90aDH0DY3vM

Już więcej się zapłaciło za to co wciągnął wir w baku Antka i Wilgi licząc na dzisiejsze pieniądze ( dobrze że się całości nie płaciło ) niż te drobne za to latanie RC pankami teraz.

Dobra już milczę.

Super bryka. Od starych samochodów ładniejsze są tylko stare samoloty.

prawda......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.