Skocz do zawartości

Płyn do instalacji dymowej


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Od pewnego czasu posiadam model w którym mogę wykorzystać instalację do wytwarzania dymu .

Z racji tego że model wożę w aucie nie było możliwości by stosować ropę (smród) czy inne pochodne, "agresywne" specyfiki .Istotna była też cena bo płyn idzie jak "woda" ...

 

Testowałem różne opcje jednak docelowo zakupiłem 20 litrów parafiny ciekłej lekkiej i to okazało się dość dobrą opcją. Zalety to fakt że "dym" jest bezwonny, czysty, przyjemny/przyjazny dla rąk (wykorzystywany w farmacji)  a przede wszystkim daje niezły efekt wizualny i kosztuje stosunkowo dobre pieniądze  - przy zakupie baniaka 20 litrów wraz z przesyłką koszt 160 zł co daje atrakcyjną cenę 8 zł za litr ;) .

Udało mi się trafić na promocję tej parafiny na OLX-ie ( jak co mam namiar)

 

Dziś udało mi się wykonać 4 loty i wychodzi że ta parafina jest dość wydajna .

Litr starcza na dobre 2 loty dymienia ...

Jakiś film z dymienia postaram się pokazać jak któryś z kolegów nakręci :) .

 

A co Wy polecacie, jakie macie doświadczenia w temacie.

Czy jest możliwość barwienia takiej parafiny by uzyskać jakiś kolor inny jak biały ?  czym ? :D

 

Dla mnie to nowość a w zasadzie nigdy nie chciałem mieć dymu w drewniakach ze względu na osiadającą "rosę" po dymieniu i ewent. problemach z wsiąkaniem płynu pod folię, w konstrukcję itp. . W obecnym laminacie wystarczy przetrzeć szmatką i jest po sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja nie latałem nigdy z dymem ale kiedyś bawiłem się wytwornicami dymu właśnie z ciekłej parafiny. Czy ona była lekka to pojęcia nie mam, nie mniej stosowałem takie groszki które dobrze (przynajmniej na mój ogląd) barwiły tą parafinę.

To było dawno więc dokładnie nie pamiętam jak ja to robiłem z kumplem ale pamiętam że dym był mocno czerwony i capiący co nieco :)

Dodawałem chyba coś takiego.

http://krainaswiec.pl/p500,barwnik-do-swiec-w-granulkach.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad to było by zbyt piękne żeby było prawdziwe  :D .

Ale skoro jest taki barwnik to po Świętach kontaktuję się ze sklepem i zmawiam o ile to nie do parafiny w stanie stałym czyli świec itp.

Ot tak z czystej ciekawości bo nikt nigdy nie pochwalił się jak uzyskać kolorowy dym (oprócz świecy dymnej)

Jak to zadziała to pierwsze kolorowe dymienie z dedykacją dla Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować takiej tajemnej substancji o nazwie Błękit metylowy. Jest to barwnik laboratoryjny bezpieczny. :)

Ta substancja w zależności w jakim roztworze ją rozpuścić może przybrać kolor zielony, czerwony, fioletowy lub błękitny. Wszystko zależy od pH substancji w jakiej błękit rozpuszczasz. Z tego co mi tu gość za plecami podpowiada to przy pH3 będzie zielona a przy pH6 błękitny. Koszt niewielki a poeksperymentować zawsze można.

https://sklep.bio-space.pl/blekit-metylenowy-10-g-stanlab,3,7338,7874

 

 

EDIT

Aby kolor dymu był widoczny niestety barwnika musi być sporo. Teraz przypominam sobie że po eksperymentach wyszło prawie 50%-60% barwnika w stosunku do objętości parafiny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować takiej tajemnej substancji o nazwie Błękit metylowy. Jest to barwnik laboratoryjny bezpieczny. :)

Ta substancja w zależności w jakim roztworze ją rozpuścić może przybrać kolor zielony, czerwony, fioletowy lub błękitny. Wszystko zależy od pH substancji w jakiej błękit rozpuszczasz. Z tego co mi tu gość za plecami podpowiada to przy pH3 będzie zielona a przy pH6 błękitny. Koszt niewielki a poeksperymentować zawsze można.

https://sklep.bio-space.pl/blekit-metylenowy-10-g-stanlab,3,7338,7874

 

 

EDIT

Aby kolor dymu był widoczny niestety barwnika musi być sporo. Teraz przypominam sobie że po eksperymentach wyszło prawie 50%-60% barwnika w stosunku do objętości parafiny. 

Konradzie,

METYLENOWY a nie metylowy...

a w czym chcesz rozpuścić ten "Błekit M.. " ( bo z tego co wiem to w wodzie jest rozpuszczalny a o innch rozpuszczalnikach nie słyszałem) a pózniej dodać do parafiny czy nafty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konradzie,

METYLENOWY a nie metylowy...

a w czym chcesz rozpuścić ten "Błekit M.. " ( bo z tego co wiem to w wodzie jest rozpuszczalny a o innch rozpuszczalnikach nie słyszałem) a pózniej dodać do parafiny czy nafty ?

Absolutnie masz rację, szybko pisałem i poszło skrótem który robi jednak różnicę. :)

Jak pamiętam kolega faktycznie miał z tym rozpuszczeniem problemy ale w nafcie z jakimś dodatkiem mu to wyszło. Potem dodał to do parafiny. Ale faktycznie była to jakaś kombinacja alpejska nie mniej dym w wytwornicy wyszedł ładnie błękitny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie masz rację, szybko pisałem i poszło skrótem który robi jednak różnicę. :)

Jak pamiętam kolega faktycznie miał z tym rozpuszczeniem problemy ale w nafcie z jakimś dodatkiem mu to wyszło. Potem dodał to do parafiny. Ale faktycznie była to jakaś kombinacja alpejska nie mniej dym w wytwornicy wyszedł ładnie błękitny.

Solvent Red 164...only.....ale  można z tym spóbować...https://www.ebay.co.uk/itm/Eco-Solvent-Ink-For-Roland-Mimaki-Mutoh-Epson-DX4-5-7-CMYK-Cleaning-Solution/192853346716?var=492987347791&hash=item2ce6f4899c:g:~fQAAOSww9BchX6a

 

moim zdaniem będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.