Skocz do zawartości

Jumper T16


Grzegorz G
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem dzisiaj e-mail z RC-WING że ich "rozgarnięty" pracownik powysyłał klientom gimbale na halotronach "jak leci" zamiast 1 prawy + 1 lewy. Z tego co czytałem na zagranicznych forach co niektórzy już niestety dostali po dwa jednakowe, może jednak na mnie nie trafi.

No i okazało się. Mam 2 prawe.

Jeśli ktoś chce się zamienić to czekam na info na pw.

Napiszę też do sprzedawcy i zobaczymy co zaproponuje. f19f1035d2482ec402f18cac67639f01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się. Mam 2 prawe.

Jeśli ktoś chce się zamienić to czekam na info na pw.

Napiszę też do sprzedawcy i zobaczymy co zaproponuje.

 

 

Moje jeszcze nie dojechały, jak dojadą nie omieszkam poinformować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Temat fine tune.

 

Przeprowadziłem fine tune dla frsky eulbt w d16.

Na początek jechałem w dół i odbiornik zerwał komunikację (x8r) na - 76

W górę na 53. Czyli wynik jest 8.5. Ustawiłem 9.

W trybie Range mam sterowanie do 17m.

W powietrzu udaje się złapać czasami te 500m, ale częściej jest ok 250-330 do utraty telemetrii.

Jeszcze dokładniejsze pomiary poczynię z GPS.

 

Wg mnie nie działa failsafe ustawione w t16 jako reciver. W tym trybie raczej narzuca środkowe wartości kanałów. Sprawdzę to jak skończę easy stara.

 

Zasięg z odbiornikiem spektrum to kiszka totalna.

Do multimodułu oczywiście założyłem antenę ze starego modułu Jr Orange dms2 na którym robiłem zasięgi dlg do zasięgu wzroku.

 

Czekam jeszcze na nowe 18650 i chyba przesiadam się w końcu na r9m. Coś czuję, że jest kupa z multimodułem.

 

Edit

Nie wytrzymałem i przepisałem model na taranisa.

Efekty: min RSSi na taranis 45 na zasięgu widoczności modelu 2m DG1000 (stawiam 600m), zero zerwan telemetrii czy failsafe.

Failsafe by reciver działa.

Min RSSi na t16 dziś na ok 300m to 24, ale zwykle telemetria odlatuje z t16 przy 39.

 

Moja decyzja: z aktualnym softem do frsky x d16 eulbt multimoduł nadaje się tylko do lotów w promieniu do 200m.

 

 

Gdyby ktoś jeszcze przetestowal to byłoby fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się. Mam 2 prawe.

Jeśli ktoś chce się zamienić to czekam na info na pw.

Napiszę też do sprzedawcy i zobaczymy co zaproponuje. f19f1035d2482ec402f18cac67639f01.jpg

 

Moje gimbale dojechały dzisiaj, niestety tak jak u kolegi też dwa prawe.

Jeżeli ktoś ma dwa lewe i jest zainteresowany proszę o kontakt na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie działa  jak należy mój Jumper .Dzięki pomocy sklepu udało się naprawić .Piszę gdyby kogoś coś podobnego spotkało .Odnoszę się do mojego wcześniejszego postu . Nie mogłem ustawić timera i po naciśnięciu enter przesuwał się trymer t1 Przyczyna na zdjęciu .

post-1165-0-48672900-1566312279_thumb.png

post-1165-0-70399000-1566312292.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie działa  jak należy mój Jumper .Dzięki pomocy sklepu udało się naprawić .Piszę gdyby kogoś coś podobnego spotkało .Odnoszę się do mojego wcześniejszego postu . Nie mogłem ustawić timera i po naciśnięciu enter przesuwał się trymer t1 Przyczyna na zdjęciu .

No i fajnie że udało się znaleźć przyczynę :) Te tasiemki potrafią być niedociśnięte jak należy. Nawet na jakimś kanale YT widziałem że switch nie działał z tego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taka jakość, jaka cena ;-)

 

Czy ktoś poza mną robił już testy zasięgu.

Kolega, któremu wysłałem jeden prawy gimbal na prośbę sklepu (zwrócili za kuriera) z którym kontaktowałem się telefonicznie (bo dali mi namiary) powiedział wprost że zmienił moduł na xjt.

 

Ja mam teraz trochę urwanie głowy i nie mam na to czasu, ale wrócę napewno do tematu multimodułu. A dokładniej do testów zasięgu z różnymi odbiornikami (int d16, d8, v1, dsm, dsm2, assan, hubsan, turnigy - bo to mam).

 

I wychodzi na to, że mój t16 będzie gadał tylko z r9. Chyba nie ma sensu wybitnie szarpać się z ich modułem. Testy już w innym radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jakość jest podobna do modułów z t12 to jest to kompletna loteria. Ja nie miałem problemów z zasięgiem ale opinie były różne. Zasięg wacha się od zera do pełnego z taranisa, jak komu się trafi. Super sprawa, gdy ma się różne małe modele, ale nie odważyłbym się podnieść nim czegoś drogiego i potencjalnie zabójczego. Ja dokupiłem r9, a do dużych modeli jednak taranisa x9d+ se.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Po włączeniu nadajnika tylko wtedy jak model ma podlaczone zasilanie, mniej więcej co 5 sekund nadajnik emituje pojedynczy długi dźwięk. Jak odbiornik nie jest zalaczony to nadajnik siedzi cicho. Co to może być?

 

I kwestia druga. Powrzucalem swoje pliki modeli w formacie jpeg i png. Rozmiar się zgadza w katalogu IMAGES w systemie moje pliki widzę i mogę je otworzyć ale jak wejdę ustawienia modelu i chce wybrać moje zdjęcie to nie ma ich na liście. O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam.

Po włączeniu nadajnika tylko wtedy jak model ma podlaczone zasilanie, mniej więcej co 5 sekund nadajnik emituje pojedynczy długi dźwięk. Jak odbiornik nie jest zalaczony to nadajnik siedzi cicho. Co to może być?

 

Nadajnik emituje? Moduł nadajnika?

Czy raczej aparatura? Głośnikiem?

Jaki odbiornik?

Jaka telemetria?

Dźwięk jest też jeśli dasz lotki, kierunek i wysokość na minimum?

A może ustawiłeś sobie żeby emitowal dźwięk co 5s?

 

Tak bez dodatkowych informacji i bez filmu to raczej skłaniam się ku ostatniej opcji.

 

I kwestia druga. Powrzucalem swoje pliki modeli w formacie jpeg i png. Rozmiar się zgadza w katalogu IMAGES w systemie moje pliki widzę i mogę je otworzyć ale jak wejdę ustawienia modelu i chce wybrać moje zdjęcie to nie ma ich na liście. O co kaman?

A możesz wybrać inne obrazki?

Wrzuciłeś te pliki tam gdzie są pliki oryginalne?

Nadałeś nazwy krótsze niż 9 znaków i rozszerzenia krótsze niż 4 znaki?

 

To jest aparatura z tak uniwersalnym systemem, a nie unikalnym, że Twoje informacje są niewystarczające do zdiagnozowania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! I to jest wiadomość!

 

Aż czuję, że dam drugą szansę dla modułu multiptoto. Oczywiście o ile wymiana pigtaila poprawi u mnie zasięgi - a na tym samym forum wyczytałem, że może!

 

 

Edit

 

Stało się. Jumper wypuszcza pełny internal module.

A ja się zastanawiam czy pchać do środka stockowy 4w1. Muszę przemyśleć wyprowadzenie USB i diodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ten multimoduł daje możliwość linku do dużej liczby odbiorników różnych systemów, jak np Dsm dsmx, frsky v1 v2d8 d8 d16, flysky, assan, corona, wltoys itp, ale w przeciwieństwie do multimodułu w wersji external - ten jest internal.

Dzięki temu możemy mieć w t16 internal multimoduł i external np r9m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę dziwne, po co komu odbiorniki od różnych systemów. Zazwyczaj każdy używa jeden typ linku i do niego kupuje odbiorniki.

Chyba, że to bardziej "grzebacze" a nie latacze:)

Kilka rodzai odbiorników na stanie to przyczynek do katastrofy. W końcu się coś źle ustawi i po modelu.:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.