Skocz do zawartości

RcFactory 1,2m czy warto?


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, rozbiłem a właściwie unicestwiłem swój model do codziennego latania, choć przyznam że rozbity model pomimo tego że świetnie latał , nie spotkałem jak dotąd pianki która by mu dorównała , tak naprawdę nie był modelem do nauki przez to że spora część konstrukcji była drewniana.

Sezon jeszcze sie dobrze nie zaczął a ja jestem bez modelu do polatania wieczorami i w wolnym czasie.

Potrzebuję czegoś do bezstresowego polatania ale chciał bym aby model miał chociaż 1200mm rozpietości, i z tego co jak dotąd wyczytałem jedynym takim modelem który by spełnił oczekiwania jest model rc factory xxl.

Nie dość że jest paskudny , to jest drogi bo 550zł za krzyżaka to mało nie jest, a na dodatek jeszcze te modele nie są dostepne.

Znalazłem jeden model dostepny jest to taka extra   https://www.ef3m.pl/pl/p/Samolot-akrobacyjny-Extra-300L-EPP-1%2C2m-deep-purple/162 

Ale czy ten model dobrze lata? bo taki mogę kupić ale wiem że mieli jeszcze np model flasch, sabash, itp , czy te modele różnie latają? czy różnią się jedynie kolorystyką i nazwą a latają tak samo?

I jeszcze pytanie odnośnie wyposażenia , wydając 550zł na taka szkaradę wolał bym już nic nie kupować do modelu a wykorzystać to co mam.

Mam komplet nowiutkich serw MG90S

Mam jakiś regulator redoxa 40A

Mam 3 pakiety 3s 1,6 - 1,8 i 2,2mah

Ale silnik nie wiem czy mam odpowiedni , mam gdzieś ten silnik https://www.modelmotor.pl/silnik-120g-kv1100-emax-gt2815-07.html

Kiedyś go mierzyłem i ciągnie na 12x6 1600g, ale czy on nie jest za ciężki?

Zasugeruje ktoś coś? czy ten model jest wart zachodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Rozważ też 1.0m - latają genialnie, wyposażenie tanie jak barszcz (latam na 1000 3s, ale tak samo latał na 850 3s), mieszczą się w małym bagażniku i dzięki temu, że są lżejsze niż 1,2m są jeszcze bardziej bezstresowe. Miałem Yak-54 RCF, mam Edge 540T RCF - polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra , wszyscy są oczarowani tymi modelami , rozmawiałem też z dwoma modelarzami którzy tym latali , wszyscy polecają, to ja już zamówiłem extrę 300 1,2m.

Pewnie na piątek będzie paczka w domu :).

Silnik natomiast zastosuję ten co mam , muszę ograniczyć koszty.

Jak coś to wymienię go kiedyś na cos lżejszego , natomiast mam gdzieś też regulator 30A to może z masą modelu nie będzie dramatu.

Nie wiem tylko co ze śmigłem, zamówiłem z modelem śmigło graupnera 11x5 slow flayer, a czy to dobry wybór to nie mam pojęcia :)


Michał model ładny i drogi za razem, ale ja mam spore braki w pilotażu i potrzebuję czegoś bezstresowego, np takiego paskudnego krzyżaka :) .

Natomiast zniszczony edge będzie odbudowany , krzyżak go zastąpi tymczasowo choć wszystko wskazuje że będzie to dłuższy czas :wacko:

9e74e0d57228285e.jpg

 

Dla mnie on był idealny bo nie dość że latał bardzo dobrze to jeszcze był zasilany 4S więc koszty akumulatorów były do zaakceptowania, na większy model bym sie nie porwał w elektryku.

No nic teraz do krzyżaka to będę miał dość tanie baterie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam metrową Extre i jestem mega zadowolony. Kolega ma 1,2m i też bardzo fajnie lata. Inny znajomy skolei ujeżdża Veloxity. Modele nie do zdarcia, a dzieki profilowi skrzydła dobrze latają. Przy montażu najlepiej unikać CA, wszystko na UHU. Nie są może tanie jak na sylewtkowe, ale warto.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili sie cieszę że go kupiłem , choć broniłem sie przed nim.

Wszyscy zachwalają , wszyscy co to mieli namawiają, włącznie z żoną, dziś mnie namawiała na zakup nowego modelu i żebym przestał jęczeć po starcie starego, ale mówię no gdzież dam 600zł za taką pokrakę, ale model kupiłem bo tyle ludzi nie może sie mylić, a czym więcej oglądam filmów tym bardziej sie do niego przekonuję , a teraz to już jest radość i nie mogę się doczekać przesyłki.

Ale 604zł za krzyżaka jeszcze nie przełknąłem :blink:, bo tyle wyszedł z śmigłem ,przedłużaczami serw i wysyłką.

Silnik musi być ten co mam 1600g ciągu i waga 120g , regla 30 A tez nie ma , mam zalegające 2 regle 40A, jeden 60A , jeden 200A a 30A przepadł jak suka w zawieję, więc zastosuję regulator 40A.

Natomiast pomiędzy pakietami 1600 a 2200 jest 40g różnicy , więc mogę odstrzelić akumulator 2,2Ah i używać 1,6 i 1,8 Ah i w ten sposób zrekompensuje nadwagę silnika.

Już jest radość i pewnie niedługo będzie zabawa :)


A sklejać model to zamierzałem klejem polimerowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie obrzydzę tematu jak podlinkuję swój temat (wielokrotnie wklejany przy dyskusjach o RC Factory  ;) )

Można wiele wniosków z niego wyciągnąć...

 

https://pfmrc.eu/index.php/topic/52754-sbach-342-rc-factory/

 

 

Wiesiek,nareszcie mądra i przemyślana decyzja :D  a żonę dziś dopieść tu i tam że Ci tak kibicuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał przeczytałem podlinkowany temat, jak i dalsze odnośniki do tematów związanych z tym modelem, nawet znalazł się tam modelarz który latał extrą 260 "PA" i zakupił model edga 540 takiego jak ja skasowałem tyle że ja skasowałem 1430mm rozpiętości , a on kupił 1200mm, napisał że model lata lepiej niż model z PA.

I stąd mam żal że ubiłem swój model bo to jak on latał to coś niespotykanego, dlatego model zostanie odbudowany bez wzgledu na to ile czasu zajmie naprawa, na ten rok się nawet nie nastawiam na ulotnienie rozbitego modelu.

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło , bardzo prawdopodobne jest to że nim odbuduję rozbity model cały sezon przelatam krzyżakiem rc factory co znacząco powinno poduczyć orientacji i podnieść umiejętności pilotażu.

Mam tylko nadzieję że z moim wyposażeniem nie zrobię z tego gazetolota cegły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobisz cegły, nie będzie optymalnie, ale będzie okej. Zresztą - na razie masz takie wyposażenie, zawsze możesz coś później zmienić.

 

Dodam tylko, że nie wiem jak lepsi latacze, ale ja jakoś do takich modeli zawsze wybieram silniki z 1000kV lub trochę mniej.

 

BĘDZIE PAN ZADOWOLONY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w wyposażenie wolał bym nie wkładać pieniędzy i wykorzystać to co mam, a parametry silnika myślę że są dobre jedynie ma około 40 gram nadwagi dedykowany silnik do modelu ma ważyć około 80g a mój waży 125g.

Z modelem kupiłem też śmigło slow flayer dokładnie to https://sklep.modelarnia.pl/p15301,smiglo-11x5-slowfly-graupner.html

Mam tez w domu śmigło 11x5,5 tower pro i mam APC 11X8  to coś tam się dobierze do napędu, tyle że silnik ciągnie 1600g ale na śmigle 12x6 a na 11 calowym to nie wiem jaki będzie ciąg ale pewnie wystarczający.

 

A ja mam pytanie do Wieśka z trochę z innej beczki. Jakiej firmy jest ten Edge który rozbiłeś?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Nie mam pojęcia kto to robił ale miałem różne pianki , miałem extrę 300 mpx  miałem extre 330mpx i nie da się ich porównać z tym edgem to nie ta liga , może nie był najmniejszy , w aucie trochę miejsca zajmował ale za to latał jak zaczarowany kosztował nowy coś sto kilka dolarów i podobno latał lepiej od modeli PA , niestety mój obecnie nie istnieje, ale był tak dobrym modelem że poswięcę czas i trochę grosza i odbuduję go.

A to był dokładnie ten model tylko ja miałem zielony. https://hobbyking.com/en_us/the-hobbykingtm-edge-540t-epp-light-plywood-3d-aerobatic-airplane-1430mm-arf-red.html

Obecnie czekam na paczkę z nastawieniem że rc factory da mi wiele radości a przy okazji poprawię umiejętności pilotażu , a braki mam nie małe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawka dotarła :).

633d9d52b20cd2dc.jpg

6f729aea54642f3b.jpg

90b79e2d3fb0b42e.jpg

 

0411739d91629543.jpg

 

ca24326fc2217b01.jpg

 

Na wadze jest większość modelu z najlżejszym pakietem ale zapomniałem dorzucić wzmocnienia węglowe 29g , serwa 60g, regulator nie warzony ale z 40g waży, no i klej z 20g będzie ważył.

Według mojej rachunkowości będzie ważył 800g do lotu z pakietem 1,6Ah , i nie przekroczy 850g z najcięższym pakietem 2,2Ah.

Mieści sie w normie fajnego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek film będzie na pewno ,  ja nie nagrywam filmów z latania bo nie mam chętnego kameruna, ale z oblotów to mam filmy na youtube prawie wszystkich modeli jakie miałem , bo do oblotu nowego modelu zawsze któryś z synów idzie chętnie nagrać pierwszy lot , bo ma nadzieję że coś pójdzie nie tak i rozwalę model :) .

Co do samego sklejenia piankolota to jest to niby zajęcie na jeden wieczór pod warunkiem klejenia CA.

A ja nie chcę mieć modelu klejonego twardym klejem , więc sklejam go klejem polimerowym i trochę to klejenie jest upierdliwe bo klej nie schnie natychmiast przez co będę go sklejał kilka wieczorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój pierwszy piankolot sklejałem polimerowym i nigdy wiecej. Ponad 2 tygodnie to wszystko schło. Teraz tyko Uhu i suszarka w roli przyspieszacza. Serwa też na uhu, demontaż jest w miarę bezproblemowy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.