Skocz do zawartości

RcFactory 1,2m czy warto?


enter1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Model po oblocie, wrażenia bardo pozytywne tyle że wiał bardzo silny wiatr ale chęć polecenia modelem była tak silna że olałem wiatrzysko i ulotniłem model.

Model jest bardzo lekki więc ciężko o jakieś precyzyjne latanie, ale po pierwszym kontakcie z tym modelem moge coś tam powiedzieć.

Zawis robi fajnie i wisi sam niestety w takim wietrze powieszenie modelu nie było już takie łatwe , ale była chwila z 30 sekund bez wiatru i akurat usiłowałem wtedy powiesić model , i wisi jak zaczarowany 20cm nad ziemią i to prawie sam, niestety nie jest to nagrane bo w tym momencie syn nie nagrywał bo mu się telefon zawiesił.

Knif edge bajka , korkociągi też bajka i w tym wiatr nie przeszkadzał, pierwszy lot wykonałem na nie za dużych nie za małych wychyleniach ale po pierwszym locie byłem bardzo niezadowolony bo model był zwyczajnie za spokojny i latało się słabo , po wylądowaniu zwiększyłem wychylenia sterów z poziomu radia , lotki dałem 140% a wysokość i kierunek na 120% , noooo i nabrał drygu teraz wymachuje sterami :).

Tyle że po zmianie wychyleń po 2 min lotu zdechł akumulator :) .

Latałem na pakiecie 1600mah , syn nagrał 3 filmy łącznie 7min i przez zawieszony telefon umknęło mu z 2 min lotu to chyba nieźle :) , wygląda na to że będzie dobra zabawa tym latawcem ale chyba zmienię to śmigło z slow flayer na jakieś zwykłe mam APC 11x8 lub 12x6 tower pro , będę eksperymentował.

Mam chęć też pozbyć się stabilizatorów ze skrzydeł, nie lubię z tym latać , mam wrażenie że coś mi trzyma model i ma taką nienaturalną bezwładność, tylko nie wiem czy po zdemontowaniu stabilizatorów model nie zacznie wymachiwać skrzydłami podczas powolnych przelotów czy podczas lotu harrierem, teraz jest bardzo spokojny ,ale z tym też poeksperymentuję.

Widzę go tak , że jest super fajny w bezwietrznej pogodzie i będzie czym poćwiczyć , w wietrze nic nie poćwiczy bo ze względu na jego wagę i powierzchnię wiatr nim rzuca na wszystkie strony , aczkolwiek do  polatania tam i z powrotem ale bez wymyślnych figli to model wydaje się bardzo chętny w wietrze który łeb urywa.

Nie wiele mogę powiedzieć , na oswojenie sie z modelem potrzeba kilku godzin a nie kilku minut.

Film a nawet dwa sie ładuje na YT , a że mi zablokowali internet to filmy beda się ładowały kilka godzin z czego jeden jest nagrany w poprzek to trzeba go jeszcze obrócić, wrzucam film z pierwszego ulotnienia, tego na małych wychyleniach do czasu zawieszenia się telefonu, i ostatni po zmianie wychyleń, drugiego czyli po opanowaniu zacięcia telefonu nie będe publikował z powodu bardzo bardzo ograniczonego internetu , mam internet LTE bez limitów który w rzeczywistości limity ma :blink: , a moje chłopaki przegięli w tym miesiącu pałę jeśli chodzi o transfery i jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam filmy jakie są, drugi film jest w poprzek i nie potrafię go obrócić, kiedyś w edytorze youtube była różdżka wystarczyło kliknąć i były opcje obracania filmu , nie wiem komu to przeszkadzało ale teraz po kliknięciu w różdżkę mam opcję rozmazania twarzy , przesiedziałem już z pół godziny i nie znalazłem opcji obrócenia filmu , już tak mi ciśnienie skoczyło że chętnie bym rozmazał twarz temu co pochował i pozamieniał opcje.

 

Pilot ze mnie żaden bo nie dość że dawno nie latałem taką gazetą , to jeszcze jak ktos się przyjrzy dokładniej to nie panuję nad modelem gdy mam model brzuchem do siebie, gdyby mi się kiedyś udało wejść na poziom gdzie ogarnę orientację modelu od strony brzucha to wtedy będzie latanie , na razie to powiedzmy fruwam tam i z powrotem i cos tam próbuję opanować.

O wietrze to nawet nie wspominam :) , a zabawa tym pokracznym modelem jest przednia , a ja jestem wybredny i mało który model mi pasuje , zawsze coś jest nie tak, extrę multiplexa 330sc używałem może z tydzień  i już ma innego właściciela, dobry i ładny model ale były "ale" , natomiast ten model jest fajny na tyle że już czekam na jutrzejsze polatanie. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=oH9IXjndRYU

 

https://www.youtube.com/watch?v=ptnaJWFfVhs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. lecąc pod niezbyt dużym kontem i z małą prędkością wychylałeś lotki np w prawo a model pochylał się na lewo :) , ale nie przepadał :)   i nie zwalał sie na skrzydło tak jak to robiła extra 300 multiplex.

Ta mniejsza extra 330sc to naprawdę fajny model , tylko jakoś mi średnio popasowała chyba ze względu na to że to jest energiczny model , nie jest szybki ale wolny tez nie jest , i na pewno nie nadaje sie do nauki  , lata fajnie i stabilnie zrobi wszystko co zechcesz pod warunkiem że wiesz co robisz i umiesz to zrobić , a do nauki orientacji brzuchem do siebie ten rc factory będzie o wiele lepszy.

Ale jak ktoś ma fundusze i umie zapanować i wykorzystać taki model to polecam, extra 330sc multiplex  lata bardzo dobrze ale nie wybacza błędów, Rc factory lata fajnie i wybacza błędy :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wylatałem dwa pakiety z czego jeden ten najcięższy 2200mah, różnicy nie widać model lata tak samo tyle że dłużej :) , ale dalej wiał wiatr więc ciężko o jakieś precyzyjne odczucia.

Dziś było w użyciu śmigło APC 11X8 ale chyba na graupnerze slow flayer  jest minimalnie lepiej , albo mi sie wydaje, w każdym razie reaupner jest widoczny a APC  nie widać, model w locie wygląda tak jak by nie miał śmigła :).

Do modelu sie przekonuję i jest to bardzo bardzo fajna pianka, do ćwiczenia jest idealny , niestety abym zaczął ćwiczyć orientację brzuchem do siebie potrzebna jest jeszcze wielka trawa ;)  , bo jestem tak kiepski że unicestwię nawet niezniszczalny model z EPP ;).

Model fajnie wisi na śmigle , te moje zawisy to takie koślawe są , raz wisi ładnie raz tańczy we wszystkie strony , a czasami tak go rozhuśtam że jedynym wyjściem jest odejście.

Ale przeważnie z zawisem jest dobrze a najlepsze jest to że jest to pierwszy model w mojej karierze który powiesiłem na smigle i wziąłem go do ręki, i to na 4 próby takiego lądowania do ręki 3 były udane :).

Chyba symulator pójdzie w odstawkę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model intensywnie eksploatowany , fajna zabawka :) .

Mam dwa pakiety które wystarczają na 15-20 min latania, trzeci pakiet jaki miałem do tego modelu zdarł kopyta ale stary był i pora na niego najwyższa.

Latam głównie pod blokiem , mam tu nie za duży kawałek trawy ale wystarcza.

Model raz mi pierdyknął , model bez strat ale z śmigłem graupnera sie pożegnałem , wcale mocno nie upadł ale śmigło się złamało :( , na jego miejsce mam lepsze śmigło , kupiłem takie coś https://modelemax.pl/pl/stale-aero-carbon/15665-aero-smiglo-light-11x6-weglowe-7216-29-.html?search_query=AERO++LIGHT+11%2A6&results=3

 

Przy okazji zamieszczam ponownie film z oblotu tyle że wcześniej był w poprzek ale go odwróciłem.

https://www.youtube.com/watch?v=5rItj7arg64

 

I dziś jak poszedłem polatać to syn poszedł ze mną cos nagrać, niestety coś mu się telefon wyłączał i film zlepiony z 3 części , ale dziś przynajmniej już nie wiało , a taki wiaterek jaki był nie ma znaczenia.

Ogólnie jest radość , troche drogo ale radość jest :)  o wiele większa niż z extry 330 Mpx.

I wydaje mi się że ćwicząc tym piankolotem poprawię swoją orientację w kwestii pozycji modelu.

Dzisiejszy film , telefon nie zawsze ostrzył , trzy razy się wyłączył , ale coś tam widać.

https://www.youtube.com/watch?v=PKkOEOVwHuA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.