Skocz do zawartości

Quadrocoptery by przemo ... moje pierwsze kroki jak i późniejsze od 5 cali do ...


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Super wielkie dzięki chłopaki za szybką odpowiedź i wytłuczenie :) a teraz szukam takiego kondensatora i ciężki mi takowy namierzyć ... najbliżej namierzyłem 35V 1000uf 

 

https://allegro.pl/oferta/5szt-1000uf-35v-panasonic-fc-kondensator-low-imp-7907067162

 

czy taki się nada ? Chyba że podeślecie linka gdzieś gdzie można kupić :) 

Ogólnie latam na 3S bo tak mam wygodnie z pakietami tzn mogę nimi żonglować między quadem a moim akrobatem z blasy. I czy napięcie na jakim się lata też ma dużo do wyboru kondensatora ? Przepraszam ale laik pełną gębą :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kondensatory na złącze zasilania:
https://allegro.pl/oferta/kondensator-1000uf-35v-low-esr-105-c-4szt-7922969628

 

I kondensatory lutowane do regli:
https://allegro.pl/oferta/330uf-35v-low-esr-jamicon-tl-2275-7634750114

 

Napięciem się nie przejmuj. Używam 35V nawet do 6s.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając banggod trafiłem na takie rozwiązanie ... dwie płytki, a w nich aż 3 rzeczy, czyli FC, ESC i VTX w jednym ... co myślicie o takim combo ? W zasadzie idzie zaoszczędzić dużo miejsca w ramie co według mnie to dość ciekawe rozwiązanie ...

https://www.banggood.com/GEPRC-SPAN-F4-Tower-F4-Flight-Controller-48CH-25200600mw-VTX-40A-4-IN-1-BLHeli_S-ESC-2-5S-p-1305395.html?rmmds=mywishlist&cur_warehouse=CN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia to jest wygodne pod jednym warunkiem - nie rozbijasz się.

 

Na skutek uderzeń kwarc w VTX potrafi się rozstroić i po dużej liczbie porażek może nadawać na wszystkich kanałach z wyjątkiem docelowego.

 

Inaczej to spoko. Tylko co to za ramę budujesz, że chcesz aż tyle miejsca zaoszczędzać? Furie Demon RC gdzie miejsca jak na lekarstwo? W każdej innej "nie-racingowej" ramie jest dość miejsca, aby spokojnie wsadzić kontroler i 4in1 ESC i nadajnik VTX.


Kondensatory na złącze zasilania:
https://allegro.pl/oferta/kondensator-1000uf-35v-low-esr-105-c-4szt-7922969628

 

I kondensatory lutowane do regli:
https://allegro.pl/oferta/330uf-35v-low-esr-jamicon-tl-2275-7634750114

 

Napięciem się nie przejmuj. Używam 35V nawet do 6s.

 

Patryk - 35V to nie jest limit pakietów zasilających tylko sprzętu podłączonego bezpośrednio pod pakiet czyli kamer, VTX itd. Jak dasz kondensator 50V to równie dobrze mogłoby go tam nie być. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Patryk - 35V to nie jest limit pakietów zasilających tylko sprzętu podłączonego bezpośrednio pod pakiet czyli kamer, VTX itd. Jak dasz kondensator 50V to równie dobrze mogłoby go tam nie być. 

 

Nie, dlaczego?

Jak kondensator jest wpięty równolegle, to kiedy napięcie na nóżkach przekroczy jego maksymalne napięcie, to po prostu przestanie się ładować. To nie działa tak, ze kondensator podpięty równolegle ograniczy max napięcie.

 

Głównie zależy nam tu na dodaniu pojemności do układu, żeby krótkie szpilki miały gdzie się gubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia to jest wygodne pod jednym warunkiem - nie rozbijasz się.

 

Na skutek uderzeń kwarc w VTX potrafi się rozstroić i po dużej liczbie porażek może nadawać na wszystkich kanałach z wyjątkiem docelowego.

 

Inaczej to spoko. Tylko co to za ramę budujesz, że chcesz aż tyle miejsca zaoszczędzać? Furie Demon RC gdzie miejsca jak na lekarstwo? W każdej innej "nie-racingowej" ramie jest dość miejsca, aby spokojnie wsadzić kontroler i 4in1 ESC i nadajnik VTX.

(...)

 

W zasadzie coś się tam będę przymarzał do zmontowania kolejnego quada, a obecny służy do nauki latania więc łatwego życia nie ma, a to z pewnością przełoży się na jego żywot. Wczoraj udało mi się uwalić jedno śmigło choć i tak jestem w szoku, że tyle wytrzymało. Wcześniej urwałem śrubę od silnika. Co do miejsca to masz rację w zasadzie małej ramy wstępnie nie wybrałem DEPRC gep-khx 5 230 mm

https://www.banggood.com/GEPRC-GEP-KHX4-KHX5-KHX6-Elegant-200mm-230mm-260mm-Wheelbase-Carbon-Fiber-FPV-Racing-Frame-Kit-p-1288120.html?rmmds=mywishlist&ID=522390&cur_warehouse=CN

 

Miejsca w niej jest sporo i to co napisałeś o kwarcach w VTX dało do zrozumienia, że jest to rozwiązanie raczej nie dla mnie. Ogólnie podoba mi się jeszcze to rozwiązanie, że FC z ESC łączy się za pomocą nóżek co przekłada się na brak kabli co wygląda bardziej estetycznie. 

Ogólnie plany raczej na dłużej tzn ramę kupie może w przyszłym miesiącu choć na resztę gratów będzie trzeba poczekać. Teraz tak myślę, że jednak na chwilę obecną skłonie się w kierunku tego FC na którym latam obecnie i do tego ESC 4 in 1. Czas w zasadzie pokaże ale jakiś plan trzeba mieć, który z biegiem czasu będzie się zmieniał znając życie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepsze by byly ceramiczne? Mają znacznie mniejsza impedancja dla wcz. Bardziej bal bym się że mała pojemność nie pomieści energi piku napięcia. Co do kwarcu w vtx to nie tak to działa, on jest tam wzorcem, i jego częstotliwość jest podnoszona w generatorze PLL, jeśli on zmieni swoja czestotliwosc to całe pasmo będzie "kopniete".

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepsze by byly ceramiczne? Mają znacznie mniejsza impedancja dla wcz. Bardziej bal bym się że mała pojemność nie pomieści energi piku napięcia. Co do kwarcu w vtx to nie tak to działa, on jest tam wzorcem, i jego częstotliwość jest podnoszona w generatorze PLL, jeśli on zmieni swoja czestotliwosc to całe pasmo będzie "kopniete".

 

Tak. Ale też często taki VTX zaczyna nadawać wszędzie tylko nie na kanale, który chciałeś ustawić :)

A tak na serio to mieliśmy rożne markowe nadajniki: Tramp, TBS i wszystkie po odpowiedniej dawce bicia przestawały nadawać tak jak trzeba. Z czego Trampy padały najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie w zasadzie po za konkursem ... nakładał może ktoś hydrografike na ramę swojego quada ? Szukałem folie winylową ale powoli zeszedłem na hydrografike i w zasadzie w warunkach domowych idzie temat ogarnąć ;) Ktoś ma doświadczenie w tym temacie ? tzn czy ktoś zdobił tak ramę ? Bo w kwestii aplikacji temat nie wygląda dość skomplikowanie ale wiadomo że na czymś trzeba będzie poćwiczyć zanim utaplam w tym ramę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje młodsze dziecko pomalowało sobie ramę lakierem do paznokci :)

Poza tym za dużo przewodów/anten/zabezpieczeń jest na ramie aby taka hydrografika miała sens...

Lakier do paznokci nie głupi pomysł :P 

co do grafiki na ramie przeglądając profil na instagramie @the_kwad_artist jest parę fotek ozdobionych kładów i gotowych gdzie grafika jest widoczna. Fakt że ramy na tym profilu są malowane ale hydrografika wydaję się ciekawą alternatywą ;) sens zawsze jakiś jest ... choćby dla własnej satysfakcji, zawsze to coś nowego ... i tak będę w najbliższym czasie go całego rozbierał tzn chce ściągnąć moje przeróbki z ledami i zakupić programowalne paski led 5V przy okazji dolutować kondensatory do esc więc będzie już tyle ściągnięte z niego a do całej rozbiórki to tylko 4 nylonowe śruby od FC, więc spróbuje coś podziałać w temacie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.