Skocz do zawartości

Quadrocoptery by przemo ... moje pierwsze kroki jak i późniejsze od 5 cali do ...


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, jak wrażenia z oblotu modelu? Swojego czasu miałem kupić tę ramę od SKYSTARS , ale pozostałem przy Mark2 (jest naprawdę pancerna). Z buzzera nie rezygnuj - warto zakupić taki z własną baterią. Wtedy nawet po upadku i wypięciu się baterii szybko znajdziesz zgubionego quada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Już mam za sobą kilkanaście pakietów i przyznam, że lata się o wiele lepiej. Muszę się jeszcze przyzwyczaić bo operowanie gazem jest naprawdę płynniejsze. Przy podchodzeniu do lądowania żabie skoki to już naprawdę znikome zjawisko i ląduje się naprawdę gładziutko. Co do samej ramy to szukałem czegoś z klatką metalową z przodu i akcesorium przeznaczonym na montaż anten. Akurat trafił mi się ten Skystar. Ramą póki co nie zaliczyłem jakiś spektakularnych gleb, jedna poważniejsze to przywaliłem w gałąź, skończyło się na złamanym śmigle i delikatnej obcierce na ramie. Póki co z ramą się nic nie dzieje. Mam skrypty z BF w apce i tak mam podgląd na wszystkie parametry czyli PID, ratey itp ale zmieniając je niestety się nie zapisują. Ogólnie jestem zadowolony. Rama fajna, bardzo dużo w niej miejsca jest. Plus za akcesoria. A silniki emax eco są zajebiste :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka od SKYSTARS wygląda na naprawdę solidną. Pewnie za wzorzec brali ramę GEPRC ELEGANT, a ta tez jest świetna - tylko miejsca ma o wiele mniej.

A co do silników - jak je obracasz w palcach, to wyczuwasz wyraźne przeskoki na polach magnesów, czy takie lekkie?

Akurat u siebie nie mam tych silników, więc nie mam jak tego sprawdzić..

I cóż, pozostało życzyć udanych lotów! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dorobiłem się starego Gopro Hero ... nagrywa świetnie ale kamera straszny kloc w tej obudowie wodoszczelnej (ponad 120 gram) z której nie da się jej niestety wyciągnąć ... 

film z latania ... odwagi i umiejętności coraz więcej ale to powiedzmy pełnego opanowania quadzika daleko droga :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Np-dNsmN_Bs

 

znowu wyprzedaże na bangoddzie więc szarpnąłem się na Runcam 5, którą wyrwałem z magazyny z UK za cenę 344 PLN z groszami wraz z kosztami przesyłki (opłacało się zbierać punkty bo dzięki nich zapłaciłem ponad 70 PLN taniej ) ... kamera wysłana czekam aż przyjdzie i liczę jeszcze na fajną jesienną pogodę do latania, żeby wypróbować kamerę.  Waga od producenta 56 gram więc zdrowo ponad połowę mniej w porównaniu do obecnego gopro hero no i dużo mniejsza sylwetka z przodu quadzika :) jakoś w nagrywaniu pewnie gorsza no ale jakiś kompromis musi być na który się godzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem się starego Gopro Hero ... nagrywa świetnie ale kamera straszny kloc w tej obudowie wodoszczelnej (ponad 120 gram) z której nie da się jej niestety wyciągnąć ... 

film z latania ... odwagi i umiejętności coraz więcej ale to powiedzmy pełnego opanowania quadzika daleko droga :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Np-dNsmN_Bs

 

znowu wyprzedaże na bangoddzie więc szarpnąłem się na Runcam 5, którą wyrwałem z magazyny z UK za cenę 344 PLN z groszami wraz z kosztami przesyłki (opłacało się zbierać punkty bo dzięki nich zapłaciłem ponad 70 PLN taniej ) ... kamera wysłana czekam aż przyjdzie i liczę jeszcze na fajną jesienną pogodę do latania, żeby wypróbować kamerę.  Waga od producenta 56 gram więc zdrowo ponad połowę mniej w porównaniu do obecnego gopro hero no i dużo mniejsza sylwetka z przodu quadzika :) jakoś w nagrywaniu pewnie gorsza no ale jakiś kompromis musi być na który się godzę :)

Tak podepnę się trochę do wypowiedzi.

No moja Runcam5 przyszła właśnie dzisiaj:) Pierwsze testy odbyły się z ręki w pracy.  Jak puściliśmy nagranie na kolegi laptopie to straszne lagi miały nagrania. Już myślałem ze to wina kamery ale jak w domu odtworzyłem nagrania na kompie to już wszystko było ok(kumpel musi wymienić laptopa). Wieczorem zamontowałem kamerę na samolot i polatałem, przed chwilą skończyłem właśnie latać. Obejrzałem nagranie i tu mnie ogarnęło zdziwienie. Latałem już w nocy na obrzeżach miasta i moja kamera FPV(runcam eagle 2 pro) łapie o wiele więcej światła w nocy i więcej widać na tych nagraniach. Jak ścigałem w nocy pociąg to wyraźnie go było widać, a przy runcam5 ledwo co widać światełka. Może jeszcze coś w ustawieniach pozmieniam i pomoże. Następne testy odbędą się jak będzie jeszcze słoneczko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej mam się spodziewać do 20 listopada ... dzisiaj piątek więc raczej już oczekuje jej na przyszły tydzień. W nocy próbowałem latać ale pierwsza kamera Runcam Eagle ale w połączeniu z goglami Topsky Prime 1S dała mizerny rezultat w postaci słabej orientacji i kiepskiej widoczności ... latania w nocy na chwilę obecną zaniechałem, natomiast nie próbowałem latać jeszcze na Foxeerze Falkor ... kiedyś się zmuszę i jak będzie lepiej może się przemogę :) teraz ma być ładna pogoda w weekend i mam ogromną nadzieję, że dzień spędzę na lataniu no ale szkoda że Runcam 5 nie dojdzie do tego czasu. 

 

Szymon jak coś nagrasz w dzień to wrzuć jakiś link do filmu jak możesz  (ten z nocy też dla czystej ciekawości) :) w zasadzie na yt jest od groma filmów z Runcama 5 ale jak oglądnie się jeszcze jeden to nie zawadzi :P

Mnie najbardziej interesuje nagrywanie w 1080p 60 fps, 1080p 120 fps i 1440p 60 fps no ale oczywiście w 4K na 30 fps też nagram :) najbardziej zależy mi na płynnym obrazie. Zakupiłem tez kartę microsd z szybkością zapisu 90mb/s niby do 4K się ma nadać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podepnę się trochę do wypowiedzi.

No moja Runcam5 przyszła właśnie dzisiaj:) Pierwsze testy odbyły się z ręki w pracy.  Jak puściliśmy nagranie na kolegi laptopie to straszne lagi miały nagrania. Już myślałem ze to wina kamery ale jak w domu odtworzyłem nagrania na kompie to już wszystko było ok(kumpel musi wymienić laptopa). Wieczorem zamontowałem kamerę na samolot i polatałem, przed chwilą skończyłem właśnie latać. Obejrzałem nagranie i tu mnie ogarnęło zdziwienie. Latałem już w nocy na obrzeżach miasta i moja kamera FPV(runcam eagle 2 pro) łapie o wiele więcej światła w nocy i więcej widać na tych nagraniach. Jak ścigałem w nocy pociąg to wyraźnie go było widać, a przy runcam5 ledwo co widać światełka. Może jeszcze coś w ustawieniach pozmieniam i pomoże. Następne testy odbędą się jak będzie jeszcze słoneczko:)

Standard. Kamery HD Runcama już tak mają...

 

Niemniej - Eagle (szczególnie w formacie micro) to przeciwny biegun, który działa niemal jak noktowizor:

https://www.youtube.com/watch?v=RUkAxB08a5E

Tutaj latam na nieoświetlonym placu, gdzie na żywo nic nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przerywając ten off top :P... w końcu doszedłem do porozumienia z własnym sobą, że zbuduję pierwszą 3 calówkę. Długo się wahałem ale co mi tam ... przynajmniej spróbuję zbudować :P

 

wstępne części jakie chce użyć :

 

rama od HGLRC arrow 3: https://www.banggood.com/HGLRC-Arrow-3-Hybrid-3-Inch-152mm-FPV-Racing-Frame-Kit-4mm-Arm-Thickness-for-RC-Drone-p-1429481.html?rmmds=mywishlist&cur_warehouse=CN

 

znowu fajny bajer w postaci drukowanego elementu na anteny, oczywiście element wygląda  na takiego że pomieści spokojnie lolipopa 3 od Foxeer'a.

 

Stack od iflight https://www.banggood.com/IFlight-SucceX-F4-V3-Mini-Flight-Controller-35A-Blheli_32-2-6S-ESC-5_8G-25100200mW-Smartaudio-VTX-p-1381613.html?rmmds=detail-left-hotproducts__3&cur_warehouse=CN żeby był już komplet razem z VTX

 

silniki od mamby : https://www.banggood.com/MAMBA-1105-5500KV-2-4S-Brushless-Motor-For-Diatone-GT-R239-R249-R249-FPV-Racing-RC-Drone-p-1408731.html?rmmds=mywishlist&cur_warehouse=CN

 

kamera Runcam Racer 2: https://www.banggood.com/RunCam-Racer-2-Super-WDR-CMOS-700TVL-FPV-Camera-6ms-Low-Latency-Joystick-or-UART-Control-p-1392749.html?rmmds=mywishlist&ID=522237&cur_warehouse=CN

 

odbiornik raczej R-XSR

 

anetna Lolipop 3 od Foxeer'a. Śmigła nie mam zielonego pojęcia. Części chce zakupować sukcesywnie, w pierwszej kolejności ramę później się okażę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zrobię problem?

Oczywiście, że zrobię problem :D

 

Odpowiedz mi na pytanie:
Do czego potrzebujesz 3"?

 

Tzn. Czy chcesz mieć szybkiego i głośnego quada, którym można latać w tych samych miejscach co 5tką, czy chcesz coś do bezpiecznego, do latania w mniejszej przestrzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie :)

 

Typowa 3" osiąga większe prędkości od 5" quada.

Ukuliśmy na lotnisko dla niech nazwę "quadów balistycznych", bo lata się tym nieraz jak kulą armatnią :D

 

Do latania na podwórku - zdecydowanie potrzebujesz coś co nie uszkodzi człowieka, czyli albo whoopa (na co to komu na podwórku), albo toothpicka.

 

Do tego polecam Ci skopiować mój setup: https://pfmrc.eu/index.php/topic/82433-zrobi%C5%82em-sobie-toothpicka/ , ale z poprawkami.

To co poelcam zmienić to:
Rama na iFlighta: https://www.banggood.com/IFlight-TurboBee-120RS-Plus-120mm-Wheelbase-2_5-Inch-3mm-Bottom-Plate-FPV-Racing-Frame-Kit-p-1532106.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN - Ta moja ma naprawdę nedzny wydruk Jak nie chcesz się w to bawić to olej.

Kamerę na: https://www.banggood.com/Foxeer-Nano-Predator-4-FPV-Camera-Solder-Pad-4ms-Latency-Super-WDR-for-FPV-Racing-RC-Drone-p-1558735.html?rmmds=search - Dlatego, ze zastosowany przez mnie Ratel jest jednak ciężkawy. Jedyny powód żeby go stosować, to chęć latania po nocy. A dlatego polecam Ci Predatora, bo Predator to moja absolutnie ulubiona dzienna kamera do quadów. Szczególnie na Twoich goglach, szybko będzie różne czepliwe rzeczy widać.

I silniki: https://www.banggood.com/IFlight-XING-NANO-X1103-1103-8000KV-10000KV-2-3S-CW-Thread-Brushless-Motor-for-RC-Drone-FPV-Racing-p-1551371.html?rmmds=search&ID=528717&cur_warehouse=CN - ale to zmiana głównie kosmetyczna. Zastosowane Brothery są bardzo dobre.

 

I do tego śmigła 2,5" trójłopatowe + pakiet 3s 300mAh.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie szybko bo szybko ale czuje się przekonany :) rama na pierwszy ogień później reszta. A kamerkę to też wezmę tego predatora :) przyznam że 3 calowy wydawał się na pierwszy rzut oka bardziej spokojniejszy ... jak widać myliłem się :P

"No to przerywając ten off top  :P" 

 

Spoko , spoko ..........    Pisalem tutaj , bo widze , ze Patryk sie udziela i na 100% zobaczy  ;)

Spoko Jarku nie mam za złe co do off topa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie szybko bo szybko ale czuje się przekonany :) rama na pierwszy ogień później reszta. A kamerkę to też wezmę tego predatora :) przyznam że 3 calowy wydawał się na pierwszy rzut oka bardziej spokojniejszy ... jak widać myliłem się :P

Spoko Jarku nie mam za złe co do off topa ;)

 

Ogólnie - poleciłbym Ci trzy cale, ale na razie nie ma silników do ultralekkich trzycalowych quadów. Do 2,5 chociaż jest dużo części :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.