Skocz do zawartości

Quadrocoptery by przemo ... moje pierwsze kroki jak i późniejsze od 5 cali do ...


przemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tez myslalem ! Jakimi lataja na zawodach ?? U mnie w klubie lata MISTRZ SWIATA juniorow ( i 9 wsrod seniorow )  , ale faktycznie nigdy go nie pytalem o srednice wirnikow ....

 

Z Oscarem mam zawsze koszenie lotniska ( jestesmy PARA KOSZACA , nie mylic z innymi parami :D ) , ale wtedy tez niewiele  pogadamy , bo kazdy zasuwa swoim traktorkiem , a ciche to one NIE sa  :D

 

https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/L0788V/flygstjarnskottet-tog-guld--och-kraschade

 

Na zdjeciu lata na naszej klubowej "lace" !

Na dole fotka z Chin , gdzie zdobyl tytul

post-6937-0-50591200-1573923152_thumb.jpg

post-6937-0-77913000-1573923206_thumb.jpg

post-6937-0-76030500-1573923348_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super !  Kiedy to bedzie ? Powiem , zeby sie napil z Polakami , moze bedzie gorzej latal  ;)  . 

Oscar wyglada troche jak polaczenie aktora ze SPIDERMANa i  studenta nauk scislych  .

Nie posadzam go , ze siadzie z Toba do 0,7 l   :D

 

Przemily chlopak. Lata tez skrzydelkami , ale ZAWSZE w jakichs goglach . On chyba nie umie latac "na realne patrzenie" 

Dzieki jego sukcesowi , ich ( dronowcow ) tor zapelnil sie ostanimi czasy wieloma nowymi pilotami.

Czasem jak latam moimi modelami ( stoje wtedy tylem do ich toru ) , czesto mam chec sie odwrocic jak przy-----la w jakas przeszkode , albo glebe . Nie robie tego jednak , bo wiem czym to grozi  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk a co sądzisz o tych silnikach ?

 

iFlight : https://www.banggood.com/IFlight-1103-10000KV-2-3S-1_5mm-Hole-Brushless-Motor-for-RC-Drone-FPV-Racing-p-1476700.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

 

Flywoo : https://www.banggood.com/FLYWOO-NIN-TINY-NT1103-1103-7650KV-10500KV-1-3S-Brushless-Motor-for-RC-Drone-FPV-Racing-p-1530343.html?rmmds=detail-left-hotproducts__7&ID=6265720&cur_warehouse=CN

 

Polecałeś te silniki od brtohera ale producent podaje że jest od 1 - 2S a wspomniałeś żebym do mojego przyszłego toothpicka wsadził lipo 3S ... stąd moje pytanie na temat silników :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile s podaje producent nie bardzo ma znaczenie, bo tak naprawdę to prąd krzywidzi silniki, a nie napięcie ;)

A same Brothery bez problemu użytkuję z pakietem 3s. Testowałem nawet z 3s i 3" śmigłami i wszystko było ok.

 

Niemniej, najbardziej polecam te silniki, w wersji 8000kV:
https://www.banggood.com/IFlight-XING-NANO-X1103-1103-8000KV-10000KV-2-3S-CW-Thread-Brushless-Motor-for-RC-Drone-FPV-Racing-p-1551371.html?rmmds=detail-left-hotproducts__3&ID=528717&cur_warehouse=CN

 

Osiągi jak Brothery, ale dzwonek jest jednoczęściowym kawałkiem aluminium (no i z pierścieniem stalowym zamykającym pole magnetyczne w środku), więc są naprawdę wytzrymałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przewietrzyłem Runcam'a 5 ... ciut mgławy obraz wychodzi ale raczej to przez folię ochronną, której zapomniałem ściągnąć z obiektywu. Jakoś to 1080p na 60 fps. No nie jest to gopro ale w tej cenie to jest dla mnie rewelacja. Idzie do mnie jeszcze szybka ochronna na obiektyw, mam nadzieję, że nie będzie efektu mgły jak na obecnym video. Zimno już na latanie palce cierpną kamery łapią opóźnienia ... chyba nadszedł czas na przerwę i czekanie do wiosny.

 

http://www.youtube.com/watch?v=XZ-v1_N8ZgQ

 

Co do toothpicka to już mam zamówione silniki ... wziąłem te polecane przez Patryka w jego wątku i w tym wątku również :) w grudniu w planach zamówienie stacku oczywiście tego samego co ma Patryk ... żadna nowość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki brakuje jeszcze spokoju i opanowania w kciukach ale powoli szlifuje ;) To jest teren byłej piaskowni, już nie czynnej. Droga kiedyś była wyłożona płytami betonowymi obecnie tonie w piachu, ślad po płytach zaginoł. Przy okazji drogi wjazdowe na ten teren są zamknięte szlabanami, więc nie ma sznas spotkać jakiś traktor ;) dokładnie kamera nie posiada żadnego wyjścia video i nie da się przez nią patrzeć. Zmiany ustawień wideo dokonuje się po przez aplikacje na smartphona. Nastawiamy co chcemy mieć, zatwierdzamy, aplikacja generuje kod qr, przykładamy kamere obiektywem w kierunku kodu qr ... kilka piknięć kamery i tzw "ta dam" ... ustawienia wprowadzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piach to zmora ... nie chciało mi się maty do lądowania rozkładać bo naładowałem tylko 2 pakiety a chciałem przetestować kamerę, trzeba rozkładać następnym razem. Co do uptilt to jest na poziomie 30 stopni. Nie dawno podnosiłem kamerę. Przy tym ustawieniu kamery mam delikatny kłopot z lądowaniem stąd na końcu filmu takie podchody do jego wykonania, ale to kwestia przyzwyczajenia sądzę  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=TQoIJ-ulEFI&list=LLEJvjkJiDbwM6JV7BLl3M1w&index=39&t=0s&has_verified=1

 

Ujęcia z mojego quada wykorzystano w taki oto klipie .... oczywiście pod koniec  :) ... jednak montaż czyni cuda, umiejętności można sobie darować   :P ... żarcik ... szlifować latanie to jest priorytet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Toothpick

 

Powoli schodzą części do mojego toothpick'a. Od tego postu zaczynam relację składania koptera. Składania bo słowo budowa to raczej tutaj za duże słowo :P Dodatkowo w miarę czasu podam części jakie użyje choć części już zostały o linkowane w tym wątku :) Wszystko mam zamówione i czekam na przesyłki z wyjątkiem lipo ale tym się na chwilę obecną nie martwię. Pierwsze w zasadzie przyszła rama od iFlight TurboBee 120RS.

https://www.banggood.com/IFlight-TurboBee-120RS-Plus-120mm-Wheelbase-2_5-Inch-3mm-Bottom-Plate-FPV-Racing-Frame-Kit-p-1532106.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN

 

Gustowne pudełko, jak się później okaże pudełko zdrowo za dużo jak na jej zawartość ale to szczegół gdyż produkt wygląda porządnie a rama faktycznie taka jest :) 

post-8897-0-42410400-1576236845_thumb.jpg

 

zawartość pudełka, czyli dwa karbonowe elementy ramy, śrubki, metalowe rozpórki i drukowane elementy do trzymania kamery i anteny od odbiornika, oraz dwa strapy.

 

post-8897-0-37572600-1576236922_thumb.jpg

 

Rama po złożeniu wygląda bardzo fajnie, jest sztywna, jakość wydrukowanych elementów naprawdę wysoka. Póki dojdzie reszta części to postanowiłem, że zakryję czarny kolor ramy i delikatnie ją umazam aerografem ... niech będzie delikatnie weselej :P

 

post-8897-0-32677700-1576237048_thumb.jpg

 

I porównanie do mojego 5" quadkoptera

 

post-8897-0-64619600-1576237092_thumb.jpg

 

CDN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wizja z DJI to musi być fajnie :) ... fajny maluch :)

Ja dzisiaj zakończyłem malowanie mojego TurboBee :P

 

post-8897-0-10748600-1576337058_thumb.jpg

 

Przynajmniej już czernią karbonu nie kuje w oczy i delikatnie ożywi całą konstrukcję :) ... malowanie aerografem farby od Mig'a ... polecam chyba najlepsze jakie miałem do tej pory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.