Skocz do zawartości

Żenada...


merlin71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze że późno niż wcale. A jak było przez lata a`propos innych wypadków czy śmierci w Iraku dla przykładu, przez lata rodziny pozostawione same sobie, nie wiem czy cokolwiek uzyskały do teraz. A już najbardziej kuriozalną dla mnie sytuacją było wysłanie wojska na wojnę (podkreślam wojnę, a nie misję pokojową) do Afganistanu, a potem wytaczanie pokazowego procesu za pomyłkowy ostrzał. Po latach z tego co wiem, wszyscy zostali przez sąd oczyszczeni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem i znam to z własnego doświadczenia. Kontyngent KFOR, Kosowska Mitrovica-czyli samo ognisko zapalne. Odznaczony medalem, po powrocie rzucany jak niepotrzebny, z mnogą ilością obelżywych słów ze strony i żołnierzy i kadry, która nie wyjechała -zresztą nie tylko ja, bo cała kompania. Teraz mam ich w poważaniu tak samo jak oni mieli mnie, i nie pcham się ani do NSRów, ani WOTa, ani rezerwy! Tego mnie nauczyło życie i ,,koledzy" wojskowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musimy brać z nikogo przykładu, wystarczy kierować się własnym rozsądkiem i rozumem.
Niestety tych dwóch ostatnich brakuje naszym ,,możnowładcom,, tak po jednej jak i po drugiej stronie.
Niejednokrotnie pchają nas w nie nasze konflikty i wojny. 

Ponadto skłócony naród lepiej się kontroluje i manipuluje. Smutne to wszystko ale prawdziwe.
 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to się działo z ułanem , któremu podobała się wojenka? Koledzy go żałowali-nie, końmi go tratowali-tak. 

Tradycja i duch w narodzie nie ginie . System w wojsku jest do dupy ! Mówiąc po wojskowemu . A w naszych/waszych korpo jest inaczej ? 

Objedzą z "mięsa" a kości wyplują . Coś z kundli mamy w sobie .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A już najbardziej kuriozalną dla mnie sytuacją było wysłanie wojska na wojnę (podkreślam wojnę, a nie misję pokojową) do Afganistanu,

kiedyś trafiłem na taką stronkę.... http://patrz.pl/film,polskie-wojaki-w-iraku,7445.htm   confused0052.gif

("Prawda o naszym kontyngencie w Iraku" - autor: "Anonim")

 

 

wolnomyśliciel
2009-06-07 21:25:26
Wiecie czego nie widzimy tego w tv bo jest cenzura i kontrola informacji. Dlaczego tam byliśmy? Bo ktoś musiał na tym zarobić. Już Clausewitz w XIX wieku pisał w swojej książce O wojnie że wojna jest podporządkowana polityce, jest kontynuacją polityki. Ci co wysokich stołkach w państwie siedzą mają różnego rodzaju powiązania zarówno w innych państwach jak i gospodarce. Wysyłając ludzi na wojne cały przemysł zbrojeniowy pracuje i różne firmy zajmujące się logistyką a ci co zajmują te stanowiska to znajomi polityków. Ręka rękę myje, a kółko się kręci. Dlaczego walczymy z terroryzmem? Kto za tym stoi? Myślicie że irakijczycy mają tyle kasy że stać na kupowanie broni i amunicji? obudzcie się w końcu. Służby specjalne tych państw walczących głównie USA i UK finansują potajemnie bojówkarzy irackich żeby tylko wojna trwała nie żeby ją wygrać. Polecam film alexa jonesa terrostorm i wykłady Davida Icka. Może jak wam się trochę przejasni i zrozumiecie o co tutaj chodzi w tej grze.

Tylko dlaczego nasi "wyrywni" politycy "w imię dobrych stosunków" sami nie pojadą d..y nadstawiać... https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zolnierze-sami-kupuja-kamizelki,26595.htmlzolnierze5.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę- wstawiam.

Wiersz niestety pozostaje aktualny do dziś.

 

rok 1929.

 

Julian Tuwim

Do prostego człowieka

 

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z panami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

("Prawda o naszym kontyngencie w Iraku" - autor: "Anonim")

 

Jak w innym temacie dałem prawdziwe zdjęcia naszych żołnierzy z Iraku to pan noker usunął cały temat.

 

Uważaj Roman bo tobie też może napisać:

Cytat: Zastanów się po co jest forum MODELARSKIE, masz tez inne zainteresowania to znajdź sobie tez inne forum.

 

 

Widocznie współczesne wojny to śliski temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.