Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wodniaków!

 

 

 Poczułem się trochę zmęczony budową samolotów więc w ramach zresetowania się i spełnienia pomysłu z młodych lat   zbudowałem SCHNELLBOT S-100. Model jest w skali 1:35  . Długośc  100 cm.

 

 

 

 

 

 

 

post-6784-0-91812000-1557064562_thumb.jpg                                                        post-6784-0-45177500-1557064581_thumb.jpg                            post-6784-0-60364700-1557064594_thumb.jpg

 

 

post-6784-0-85112300-1557064609_thumb.jpg

 

 

post-6784-0-05739800-1557064622_thumb.jpg

 

 

post-6784-0-22971400-1557064636_thumb.jpg

 

 

post-6784-0-83508100-1557064655_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do Rudy Śląskiej :) super model wyszedł.

Pozdrawiam,

Łukasz.

 

No to mnie zaskoczyło , chyba za rok do Rudy Śląskiej na zawody . https://rudaslaska.com.pl/i,modelarze-z-polski-czech-rosji-i-ukrainy-pochwalili-sie-swoimi-wodnymi-perelkami,100,1375605.html

 

Janek się ucieszy :)

Koledzy !   -   miło mi.

 

Najpierw sprawdzę jak to  pływa  , potem  trening i może odważę się wystartować w  zawodach.

 

 

                                          Pozdrawiam  wszystkich wodniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny jest i ladnie zbudowany! Ale chyba wypadaloby tez dodac, ze to model plastikowy z zestawu firmy Italeri, co naturalnie w zaden sposob nie umniejsza jakosci jego wykonania, lecz ma stanowic jedynie informacje dla innych, ewentualnie zainteresowanych budowa podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny jest i ladnie zbudowany! Ale chyba wypadaloby tez dodac, ze to model plastikowy z zestawu firmy Italeri, co naturalnie w zaden sposob nie umniejsza jakosci jego wykonania, lecz ma stanowic jedynie informacje dla innych, ewentualnie zainteresowanych budowa podobnego.

 

 

Brawa dla Ciebie !     Czekałem na kogoś kto odgadnie tę zagadkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny jest i ladnie zbudowany! Ale chyba wypadaloby tez dodac, ze to model plastikowy z zestawu firmy Italeri, co naturalnie w zaden sposob nie umniejsza jakosci jego wykonania, lecz ma stanowic jedynie informacje dla innych, ewentualnie zainteresowanych budowa podobnego.

Bardzo ładnie to napisałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj u nas o 13 godzinie była piękna pogoda  , więc wybrałem się na  pobliski staw     na próbne pływanie .  Przy tym napędzie

model   pięknie  pływa ,  zarówno na małym gazie a na dużym bardzo szybko  z wysoko uniesionym  dziobem. Rozważam powiększenie sterów  aby można było robić ciasne zakręty.

 

Na razie zdjęcia a  wkrótce film z pływania .

 

 

 

 

 

 

 

post-6784-0-08231100-1558271248_thumb.jpg

 

 

 

 

post-6784-0-95410000-1558271259_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model piękny , tylko dlaczego flaga hitlerowska . Te jednostki pływały pod banderą Anglii Stanów czy też Holandii .

Oraz całą wojnę pod Szwecką .

Ładniej na pewno będzie wyglądać .

 

Pozdrowienia Joker

 

To model gotowy, więc i żołnierze mają mundury niemieckie.

Wykonanie pierwsza klasa, gratulacje.

 

 

 

Witam Kolegów !

 

Dziękuję za opinie o modelu , miło mi bardzo.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Rozważam powiększenie sterów  aby można było robić ciasne zakręty.

 

Z powiększaniem sterów trzeba uważać - koledze na zakręcie z dużą prędkością kuter rakietowy kozła fiknął ....

Model piękny, gratulacje  ! :)

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego Andrzeju za cenne uwagi  i miłe mi słowa uznania.  Co byś mi radził aby zwiększyć manewrowość modelu ?


....Rozważam powiększenie sterów  aby można było robić ciasne zakręty.

 

Z powiększaniem sterów trzeba uważać - koledze na zakręcie z dużą prędkością kuter rakietowy kozła fiknął ....

Model piękny, gratulacje  ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zmianami wielkości powierzchni sterowych warto by najpierw zobaczyć film z pływania i reakcje modelu na wychylenia steru przy różnych prędkościach modelu i kątach wychylenia steru !

W każdym razie ja bym spróbował wydłużyć trochę te dwa boczne stery aby nie zakłócać za dużo sylwetki modelu i wtedy bym spróbował...

A faktycznie tak kiepsko zakręca na oryginalnych sterach ?

 

Schnellboot+build+start+A+006+%2528Mediu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie stery i śruby napędowe modelu SCHNELLBOTA S-100, podobnego do modelu wykonanego przez kol. Lucjana ( tak przynajmniej wynikało z opisu Italieri..)   !

Może wykonawca modelu wstawi fotkę sterów i śrub ze swojego modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.