Skocz do zawartości

BULLET


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zamiast latac , z powodu silnego wiatru zaczalem przygode z POCISKIEM . Model chodzil mi po glowie od 2-3 lat i ostanio dzwoniac koledze do Norwegii po jacht , wszedlem glebiej na strone z anonsami i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu znalazlem BULLETA ! U producenta ( Francja )  juz go nie ma , zreszta chyba firma zbankrutowala , bo sie nawet strona nie otwiera. Nie mialem nigdy skrzydla , wiec przygode jakos trzeba zaczac . Zaczne ja wystrzalowo , bo  POCISKIEM ! 

Jest to prawie dwumetrowy model , opisany jako akrobat ( ja z akrobacja nie mam wiele do czynienia , ale chyba dam rade nim  polatac )  :)

 

Model byl zaczety przez Pana Norwega , ale wszystko co zrobil "rozebralem" , bo widac , ze Pan Norweg dobrym modelarzem NIE jest ! Wrega silnikowa wklejona krzywo ( po zalozeniu kolpaka , w jednym miejscu wystawalby 3 mm , a w drugim bylby 3 mm w srodku. Powiekszylem otwor centralny i po natrasowaniu osi silnika wywiercilem nowe dziurki do jego zamocowania . Wyjalem cala polke ze srodka kadluba ( konstrukcja sklejka - balsa , bo byla tak niechlujnie zrobiona , ze nie moglem na nia patrzec. Zreszta serwo kierunku bylo wkrecone TYLKO w balse ! Zrobie cala nowa i wkleje ponownie. Podwozie bylo wklejone tak , ze weglowa oska wystawala po 3 mm z kazdej strony kadluba . Wymontowalem ja i zamontuje w zupelnie inny sposob. Wkleilem okragle "podstawki" pod serwa w platach i przede wszystkim poszpachlowalem male wgniecenia transportowe. . W jednym placie byla dziura , wiec wycialem wgniecenie i po chlapnieciu woda wstrzyknalem pianki do izolacji ( w puszce ). Po wyschnieciu , wycialem nadmiar , przeszlifowalem , wgniotlem troche palcem , wkleilem kawalek balsy i poszpachlowalem szpachla epoksydowa . Po przetarciu , przeszpachlowalem jeszcze raz szpachla wykonczeniowa i czeklam az to wszystko wyschnie w celu przeszlifowania. Skrzydlo jest styro z oklejeniem jakims fornirem egzotycznym . Statecznik pionowy jest z balsy 8 mm i Pan Norweg przeszlifowal czesc ktora bedzie wklejona w kadlub , ale splyw chyba chcial zostawic nieobrobiony !!! Poszlo to na deske i po 20 min. szlifowania otrzymalo jako-taki profil i normalny splyw .......

Kadlub zostal zmatowany papierkiem na gabce ( INDASA FIN ) i bedzie pomalowany natryskowo na nowe kolory ( byl bialy ) . 

Tyle zdazylem zrobic dzisiaj , bo pozniej przestalo ( czy raczej zaczelo mniej ) wiac i pojechalem polatac . ZZalaczam kilka fotek i filmik z Youtuba. 

 

BULLET krok po kroku  ze strony francuskiego modelarza : 

http://www.jivaro-models.org/bullet_cb_modelisme/page_bullet_cbmodelisme.htm

 

Filmik : https://www.youtube.com/watch?v=W-lrolokA3o

Zdjecie blekitnego modelu tylko dla przykladu. Tak chce go pomalowac i okleic.

post-6937-0-87141000-1557082132_thumb.jpg

post-6937-0-41406600-1557082148_thumb.jpg

post-6937-0-91083400-1557082165_thumb.jpg

post-6937-0-37791400-1557082179_thumb.jpg

post-6937-0-91350500-1557082288_thumb.jpg

post-6937-0-93623000-1557082304_thumb.jpg

post-6937-0-06917100-1557082757_thumb.jpg

post-6937-0-03465300-1557083041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.