Skocz do zawartości

Szybowce - gdzie latać - Żar, Ochodzita I NIE TYLKO :)


Gość tom_tom

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 201
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość tom_tom

Marcin 133, tak na moje oko to zbocze jest rewelacyjne do latania modelami szybowców - z tego co widzę, to już przy wietrze 2 m/s bedzie żagielek jak złoto :)

 

Co do paralotniarzy - moje obserwacje są takie, że gdy na paralotni da się latać na jakimś zboczu, to model szybowca w tych samych warunkach idzie w górę jak na silniku :)

 

Zbocze niestety poza moim zasięgiem - a szkoda...

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wcześniej że jednak chciałbym szybowiec tyle że za chiny nie mam czasu :(

Wpadłem na pomysł by zrobić coś naprawdę prostego (styro, taśma pakowa itp) coś co tylko umożliwiło by mi polatanie na tym zboczu (popróbowanie).

 

Jak latają takie wynalazki? Jakie to ma szanse latać na takim zboczu?

 

http://www.modelarski.net/content/view/201/79/

 

http://www.modelarski.net/content/view/78/79/

 

oba wątki opisywał nasz Pleses :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Ja was nie lubię... W przyszłym tygodniu zamwiam aparaturę i szybowiec. Kto by pomyślał... Ja i szybowiec :crazy: A jeszcze jak są takie piękne miejsca koło moich teściów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na to zbocze polecał predatora z modelarski net.

 

Deltą trudniej się steruje w wersji szybowca i podatna na podmuchy wiatru. Szczególnie na zakręcie może model porwać.

Najszybciej wg.mnie byś to zbocze opanował klasycznym szybolem nawet bez lotek. Coś w stylu graffita 1,2m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko malinn ja nic nie chcę opanowywać :) Po prostu właśnie skończyłem skrzynkę startową, jestem w połowie budowy akrobata na 6,5ccm mam plany robić jeszcze deltę na 3,5ccm. Stąd brak czasu i wiem iż nie mogę sobie pozwolić na rozpoczęcie jakiegoś nowego długotrwałego projektu a strasznie mnie korci sprawdzenie tego zbocza :) normalnie mnie podbudowaliście a nigdy wcześniej nie sądziłem że mam takie cudo pod nosem :) stąd pomysł by zbudować coś prostego - szybko :)

Osobiście bardzo podoba mi się pomysł skrzydełka oczywiście mikser mam Ertman :) Wystarczy by utrzymało się w powietrzu. Ze skrzydełkiem poradziłbym sobie do weekendu (chyba że coś znowu nie wypali) Pytanie tylko: Dokładnie skopiować TZagiego? Będzie ok?

 

http://www.modelarski.net/content/view/58/79/1/0/

 

Szybowczyk niestety musi poczekać - najpierw muszę uporać się z tym co mam zaczęte. A idzie mi to jak krew z nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...oba wątki opisywał nasz Pleses :)

 

Rozumiem, że wyciągnąłes mnie do tablicy :-) Zrozumiałem również że chcesz abym porównał właściwości obydwu wynalazków. Powiem tak: Przy mocnym wietrze (6 m/s lub więcej) szybki Predek da więcej satysfakcji. W takich warunkach UZagiego bedzie "cofało". Ale jeśli wiatr osłabnie, to Predek nie utrzyma się i tu Uzagi pokaże swoją wyższość spokojnie żeglując sobie nad zboczem. W mojej opinii warto mieć dwa, tym bardziej że naprawdę nie wymagają jakiś wielkich nakładów zarówno finansowych jak i "czasowych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem latające skrzydło jako szybowca i powiem że to nie latało niemal wcale, Taki spad był i nic wiecej.

 

Napewno przyczyną tego był za gruby profil.

 

Jeśli zrobisz tziagi lub utziagi to niedawałbym profilu grubszego niż 8%.

 

Jak na moje profil 12 czy 10 % nebędzie sobie radził z wiatrem i będzie stawał w miejscu lub sie cofał znacznie ograniczając osiągi modelu.

 

Dałbym mh45 i 8% gruby i myśle że by polatał przy małym jak i większym wietrze.

 

 

Jak napisał Pleses -predator by lepiej powymiatał na tym zboczu. Skoro wieje zawsze mocno to tymbardziej wybrał bym predatora do szaleństw.

 

Twój model będzie i to twój wybór jaki zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Tzagim mam profil Zagi10 i z wagą 600g radzi sobie super na wietrze z tym że nie szybuje najlepiej. Lubie je bo można sobie polatać spokojnie jak i trochę ostrzej tzn jest zwrotny tak jak przedmówcy pisali.

Nie wiem jak predator lata ale ja bym go wybrał ze względu na wygląd i... profil :twisted:

 

predek5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki ja moge latac tylko w niedziele :( W sobote musze zaczac projekt pracy nad lodzia dla klienta- no chyba ze jakes extremalnie dobre warunki by byly.

 

Ert jak nam nie zdradzisz czym chcesz latac to na zbocze wstep wzroniony:P - chociaz jakby sie okazalo ze masz cos czym mozna odstrzelic "kaczki" lub "giertychy" to zapraszamy :rotfl:

 

Ja zakonczylem laminowanie i szlifowanie kadluba w pelikanie. Musze go jeszcze jakos pomalowac i w piatek wieczorem bedzie gotowy do sluzby. Moze jak sie extremalnie speze to zrobie cos ze styro.... tylko mam 2 rozne serwa:/ - macie jakis pomysl ktory nie zabierze mi wiecej niz 3h pracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jak to ciekawosc ludzka :D "znalazlem" nowe zbocze nadajace sie do latania :)

Jako ze nie mialem nic innego do latania to pelikan poszedla na pierwszy ogien. Wiatr na poczatku 13m/s potem jak dojechalem na zbocze ponizej 5 :cry:

Dogodnego miejsa szukalem ok godziny az znalazlem. Miejsce to jest po drodze na strzemiencin w Grudziadzu. Nie daleko bylej jednostki (wstawie zara jakas mapke :D)

 

Zbocze troche "brudne" tzn okolica super, ale sa drzewa - dokaldnie 2 na polowie stoku :D i chaszcze w strefie ladowania :D 100 m od krawedzi linie wysokiego napiecia - ja nie mialem z tym problemu.

 

Zbocze przeznaczone na idealny wiatr zachodni lub poludniowo zachodni. Moj pelikan na wietrze ponizej 5m/s na tym zboczu latal bardzo przecietnie - meczylem sie o kazdy metr. Ale jak przez chwile powialo idelanie na zbocze to odrazu poszedl do gory. Natomiast to mile zlapalem termike(prawdopodobnie od wisly)i model poszed w gore :)

 

Proponuje na to zbocze model z lotkami i waga ponizej 500. Czasami trzeba mijac drzewsa ( :evil: ja raz nie minalem ale nic sie nie stalo).

 

a to troche zdjec :)

 

DSCI0008-4.jpg

widok w dol ( na dole trzcina i wysokie trawy wiec spokojnie mozna tam ladowac

DSCI0009-3.jpg

DSCI0010-3.jpg

Widoczek w prawo

DSCI0011-4.jpg

i widoczek w lewo

DSCI0012-1.jpg

a to te nieszczesne drzewa

DSCI0013-1.jpg

model modli sie o pomyslny lot

DSCI0018-1.jpg

nie zawsze wychodzil powrot na gore zbocza wiec ladowalem na dole -

DSCI0020-1.jpg

Mewy pomagaja w szukaniu pradow

DSCI0019-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co lukalem w prognoze to zapowiadaja wiatr zachodni, wiec tylko i wylacznie Unislaw. Marcin powiedz czy jedziesz (oby tak) bo ojciec nie chce mi jechac :/ ale mam urodziny wiec jakos postaram sie go przeblagac :rotfl:

 

Ja jestem za Unislawiem. Chyba ze cod sie stanie i zacznie wiac od Moskwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.