Skocz do zawartości

NAVY-WRIGHT NW-1 samolot wyścigowy amerykańskiej marynarki


Grifon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zerknąłem na plany to zrozumialem skąd ten pomysł, kurczę roboty przy podwoziu będzie! Duzo zastrzałów, zbieg z dolnym skrzydlem, spodenki na kolach i jrszcze oś kół mocno przed osią zbiegu zastrzałów! Będę "śledził":) z zaintetesowaniem.

Pzdr.

M

Ps osie kół bedziesz wyprowadzał z zastrzałow czy z dolnego plata? ( bo chyba i tak tu mozna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Myślę nad tym cały czas, chciałem to zrobić z wszystkimi przegubami jak w oryginale, ale to masa roboty, na chwilę obecną mam taki pomysł, myślę że najprostszy z możliwych.

Drutu nie będę dawał, lekkie pręty węglowe załatwia sprawę.

 

Michał jak masz jakieś pomysły na podwozie to śmiało zapodawaj.

 

post-3617-0-41621800-1558709645_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chyba tak bym kombinował jak narysowałeś ( o ile dobrze rozumiem rysunek), tj wyprowadzenie "widełek" z płata powinno dać najlepsze usztywnuenie osi kol przed obrotami na boki, nie wiem tylko czy to ramię widełek wygięte w "L" na końcu wystarczy, to juz ocenisz sam znając materialy, ale jakby co to zamiast widelek możesz zrpbić dwa rownoegłe ramiona osi kol to sie usztywni.

Ciekawi mnie jak zrobić takie podwozie i polączyć z płatem tak żeby móc oczywista placik najpierw okleic a potem zamontować podwozie, bardzo fajny temat:)

Pozdr.

M

Ps.

A i jeszcze mi się przypomniało ze podwozie zrobione (a la spotwith) z weglowych precików wyłącznie peklo mi (jedna goleń pękla na srodku dlugosci) przy slabym ladowaniu modeliku kt mial 70g wagi; od tego czasu przynajmniej jedną golen staram się robić z drutu; no ale to wiadomo, jeden rabin powie tak, a drugi inaczej, i też dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś o tych widełkach, ale chyba zrobie jak mówisz,czyli dwa druty biegnace od osi koła przez pounkt srodkowy do punktu drugiego o ile to ja dobrze teraz zrozumialem. Wyczytałem dukajac po angielsku że NM-1 miał dolny płat pełny co mi ułatwi sprawe, poprostu dołacze go na końcu.

A co do podwozia z wegla to zakładam że miałeś odsłoniete prety, ja jeszcze te preciki oprofiluje balsą. Tak zakładam że to podwozie samo bedzie ważyć gdzieś z 15g (;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam L4 się skończyło i trzeba jutro isć do roboty czyli bedzie przerwa w pracach nad NM-1

Portki gotowe do szlifowania, najpierw w jednym punkcie złapałem CA a potem na gotowo wikolem waga do zbicia.

 

post-3617-0-79915400-1558902662_thumb.jpg

 

post-3617-0-67252100-1558902671_thumb.jpg

 

post-3617-0-84248200-1558902679_thumb.jpg

 

post-3617-0-01055200-1558902690_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kolejny wyjazd, tym razem do Lublina i nic nie zrobiłem, ale wracając kupiłem pilota a raczej kopyto na pilota. Ręce i nogi da się wygiąć na ciepło.

Głowę może zostawię, waży 1 gram, reszta będzie wypraską, trochę jak w linku. Ze zdjęć wywnioskowałem, że skala jest odpowiednia.

 

Pozdrawiam.

 

https://www.wattflyer.com/forums/showthread.php?t=68062

 

post-3617-0-34733600-1559594243_thumb.jpg

 

post-3617-0-82959300-1559594249_thumb.jpg

 

post-3617-0-18204400-1559594257_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...  no jest jeszcze Jerzy, ale on tylko obiecuje, że coś zbuduje :P  

 

 

... Jerzy się przygotowuje, póki co, do zabawy w mikromodele (w planach na emeryckie czasy, żeby nie siedzieć tylko przed "szklana pogodą" w ciepłych papciach :P  ). Powiedziałem sobie, że koniec z partyzantką, to dobre było za młodu. Koniec z robotami "na kolanie" i w przygodnych miejscach. Będzie urządzona modelarnia, będzie zabawa w modelarstwo. Ponieważ w wolnych chwilach organizuję sobie własną, niewielką pracownię techniczną, na miarę moich możliwości - nie tylko do celów modelarskich, troszkę to jeszcze potrwa. Zbliżający się urlop zamierzam prawie w całości poświęcić na zakończenie etapu urządzania w 2/3 pracowni-modelarni (dokończenie elektryki, wentylacji, odpylania i ostatniego -na razie- stanowiska narzędziowego): wtedy dopiero będzie można już coś zacząć dłubać. Wiec obawy nie ma - szybko z tego działu się mnie nie pozbędziecie! :D Na razie pomarudzę sobie w waszych tematach. :P

 

Patryk, no super sobie urządzasz klawą pracownię, akurat do zabawy w "mikro" idealną! Rozumiem, że ta sterylna, laboratoryjna czystość, która zauważyli również inni koledzy, to tak tylko na początku? ;) Jak rozwiązałeś w takim wnękowym miejscu chociażby sprawę wentylacji, usuwającą przynajmniej smrody z klejenia i lakierowania? Ja w mojej (niedokończonej) pracowni już parę razy byłem zmuszony spawać MMA, ciąć i szlifować elektrycznie drewno i wiem organoleptycznie co to jest smród, dym, zapylenie powietrza (szczególnie w pomieszczeniu o małej kubaturze). Kumam, że u ciebie takich prac pewnie nie będzie (tylko modelarstwo i ręczne robótki), ale moja pracownia ma być uniwersalna (choć całkiem mała) i muszę sobie z tym jakoś sprytnie poradzić. B)

 

PS Sorry, że nic nie piszę o modelu, który już na tę chwilę zaawansowania wygląda ekstra (pewnie potem coś jeszcze naskrobię), ale akurat w tym wątku pokazałeś foty swojej nowej pracowni, co ze zrozumiałych względów wywołuje moje zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek zdaje mi się on jest zły, gdyż jest po ciemnej stronie mocy.

 

post-3617-0-75901500-1560110768_thumb.jpg

 

Jerzy zbieram się do zakupu wentylatora, na razie jest komora gazowa, ratuje się balkonem. Z tą czystością to jest tak że panuje lekki nieporządek, nie mam mowy o bałaganie mały blat roboczy wymusza porządek, ale i tak lepsze to niż nic. CDN.

 

W ten weekend udało się zrobić fotel dla generała HUXA

 

post-3617-0-68781500-1560110796_thumb.jpg

 

post-3617-0-86173500-1560110788_thumb.jpg

 

post-3617-0-52309600-1560110812_thumb.jpg

 

Waga myślę że jest ok,  0,55g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.