Skocz do zawartości

Zdjęcie

NAVY-WRIGHT NW-1 samolot wyścigowy amerykańskiej marynarki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#21 Michal4x4

Michal4x4
  • Modelarz
  • 348 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Michal

Napisano 24 maj 2019 - 11:18

Jak zerknąłem na plany to zrozumialem skąd ten pomysł, kurczę roboty przy podwoziu będzie! Duzo zastrzałów, zbieg z dolnym skrzydlem, spodenki na kolach i jrszcze oś kół mocno przed osią zbiegu zastrzałów! Będę "śledził":) z zaintetesowaniem.
Pzdr.
M
Ps osie kół bedziesz wyprowadzał z zastrzałow czy z dolnego plata? ( bo chyba i tak tu mozna)
  • 0

#22 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk
  • Imię:Patryk

Napisano 24 maj 2019 - 15:54

Myślę nad tym cały czas, chciałem to zrobić z wszystkimi przegubami jak w oryginale, ale to masa roboty, na chwilę obecną mam taki pomysł, myślę że najprostszy z możliwych.
Drutu nie będę dawał, lekkie pręty węglowe załatwia sprawę.

Michał jak masz jakieś pomysły na podwozie to śmiało zapodawaj.

1558709619136-1124782347.jpg
  • 0

#23 Michal4x4

Michal4x4
  • Modelarz
  • 348 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Michal

Napisano 24 maj 2019 - 17:55

Ja właśnie chyba tak bym kombinował jak narysowałeś ( o ile dobrze rozumiem rysunek), tj wyprowadzenie "widełek" z płata powinno dać najlepsze usztywnuenie osi kol przed obrotami na boki, nie wiem tylko czy to ramię widełek wygięte w "L" na końcu wystarczy, to juz ocenisz sam znając materialy, ale jakby co to zamiast widelek możesz zrpbić dwa rownoegłe ramiona osi kol to sie usztywni.
Ciekawi mnie jak zrobić takie podwozie i polączyć z płatem tak żeby móc oczywista placik najpierw okleic a potem zamontować podwozie, bardzo fajny temat:)
Pozdr.
M
Ps.
A i jeszcze mi się przypomniało ze podwozie zrobione (a la spotwith) z weglowych precików wyłącznie peklo mi (jedna goleń pękla na srodku dlugosci) przy slabym ladowaniu modeliku kt mial 70g wagi; od tego czasu przynajmniej jedną golen staram się robić z drutu; no ale to wiadomo, jeden rabin powie tak, a drugi inaczej, i też dobrze:)
  • 0

#24 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk

Napisano 24 maj 2019 - 19:37

Dobrze zrozumiałeś o tych widełkach, ale chyba zrobie jak mówisz,czyli dwa druty biegnace od osi koła przez pounkt srodkowy do punktu drugiego o ile to ja dobrze teraz zrozumialem. Wyczytałem dukajac po angielsku że NM-1 miał dolny płat pełny co mi ułatwi sprawe, poprostu dołacze go na końcu.
A co do podwozia z wegla to zakładam że miałeś odsłoniete prety, ja jeszcze te preciki oprofiluje balsą. Tak zakładam że to podwozie samo bedzie ważyć gdzieś z 15g (;
  • 0

#25 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk

Napisano 25 maj 2019 - 13:51

Pól dnia roboty 40% to kombinowanie jak to zrobić aby kąty i linie podwozia się pokrywały 20% wtopy i poprawki reszta to robota właściwa.

Na razie tylko jedna strona.

IMG_20190525_144227.jpg

• 0

#26 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk

Napisano 26 maj 2019 - 21:36

Witam L4 się skończyło i trzeba jutro isć do roboty czyli bedzie przerwa w pracach nad NM-1
Portki gotowe do szlifowania, najpierw w jednym punkcie złapałem CA a potem na gotowo wikolem waga do zbicia.

IMG_20190526_191829.jpg

IMG_20190526_194726.jpg

IMG_20190526_194937.jpg

IMG_20190526_220315.jpg
  • 0

#27 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1698 postów
  • SkądHannover
  • Imię:Jarek

Napisano 27 maj 2019 - 07:48

Powiedz, a jakie zadanie maja spelniac te biale (wygladaja jak zwiniete z papieru) tulejki?

• 0

#28 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk

Napisano 27 maj 2019 - 12:07

Te zwinięte z papieru tulejki to przejściówka z wegla na drut stalowy u góry tej strony jest rysunek.
  • 0

#29 mr.jaro

mr.jaro
  • Modelarz
  • 1698 postów
  • SkądHannover

Napisano 27 maj 2019 - 13:02

Dzieki. Faktycznie, stoi na rysunku jak byk. Przegapilem ten szczegol.

• 0

#30 ahaweto

ahaweto
  • Modelarz
  • 1023 postów
  • SkądJastrowie
  • Imię:Adam

Napisano 27 maj 2019 - 20:19

Trainer dostał trzecie życie :) takie małe OT.

• 0

#31 Marek_Spy

Marek_Spy
  • Modelarz
  • 682 postów
  • GG:
  • SkądKatowice
  • Imię:Marek

Napisano 27 maj 2019 - 20:44

Ja robiłem połączenia pomiędzy drutem a węglem tak ze owijałem nitką a potem żywica. 

• 0

#32 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk

Napisano 27 maj 2019 - 20:48

Hello Adam, rekonstrukcja prawie zrobiona pozostało serwa włożyć w skrzydła.
I znaleść czas i lotnisko o to drugie to tutaj trudno.
Nie mam prywatnego lotniska modelarskiego tak jak Ty
  • 0

#33 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk

Napisano 31 maj 2019 - 21:18

Pomimo, że nie miałem czasu, wstępnie oszlifowałem jeden komplet podwozia, może w następnym tygodniu uda się oszlifować drugi  :o

IMG_20190530_205848.jpg

• 0

#34 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk

Napisano 03 czerwiec 2019 - 21:41

Miałem kolejny wyjazd, tym razem do Lublina i nic nie zrobiłem, ale wracając kupiłem pilota a raczej kopyto na pilota. Ręce i nogi da się wygiąć na ciepło.

Głowę może zostawię, waży 1 gram, reszta będzie wypraską, trochę jak w linku. Ze zdjęć wywnioskowałem, że skala jest odpowiednia.

Pozdrawiam.

https://www.wattflye...ead.php?t=68062

IMG_5610.JPG

IMG_5612.JPG

IMG_5613.JPG

• 0

#35 Marek_Spy

Marek_Spy
  • Modelarz
  • 682 postów
  • GG:
  • SkądKatowice
  • Imię:Marek

Napisano 03 czerwiec 2019 - 21:56

trochę minę ma wściekłą  :D  :D podoba mi się 

• 0

#36 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 1080 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Jerzy

Napisano 09 czerwiec 2019 - 18:05

...  no jest jeszcze Jerzy, ale on tylko obiecuje, że coś zbuduje :P  

... Jerzy się przygotowuje, póki co, do zabawy w mikromodele (w planach na emeryckie czasy, żeby nie siedzieć tylko przed "szklana pogodą" w ciepłych papciach :P  ). Powiedziałem sobie, że koniec z partyzantką, to dobre było za młodu. Koniec z robotami "na kolanie" i w przygodnych miejscach. Będzie urządzona modelarnia, będzie zabawa w modelarstwo. Ponieważ w wolnych chwilach organizuję sobie własną, niewielką pracownię techniczną, na miarę moich możliwości - nie tylko do celów modelarskich, troszkę to jeszcze potrwa. Zbliżający się urlop zamierzam prawie w całości poświęcić na zakończenie etapu urządzania w 2/3 pracowni-modelarni (dokończenie elektryki, wentylacji, odpylania i ostatniego -na razie- stanowiska narzędziowego): wtedy dopiero będzie można już coś zacząć dłubać. Wiec obawy nie ma - szybko z tego działu się mnie nie pozbędziecie! :D Na razie pomarudzę sobie w waszych tematach. :P

Patryk, no super sobie urządzasz klawą pracownię, akurat do zabawy w "mikro" idealną! Rozumiem, że ta sterylna, laboratoryjna czystość, która zauważyli również inni koledzy, to tak tylko na początku? ;) Jak rozwiązałeś w takim wnękowym miejscu chociażby sprawę wentylacji, usuwającą przynajmniej smrody z klejenia i lakierowania? Ja w mojej (niedokończonej) pracowni już parę razy byłem zmuszony spawać MMA, ciąć i szlifować elektrycznie drewno i wiem organoleptycznie co to jest smród, dym, zapylenie powietrza (szczególnie w pomieszczeniu o małej kubaturze). Kumam, że u ciebie takich prac pewnie nie będzie (tylko modelarstwo i ręczne robótki), ale moja pracownia ma być uniwersalna (choć całkiem mała) i muszę sobie z tym jakoś sprytnie poradzić. B)

PS Sorry, że nic nie piszę o modelu, który już na tę chwilę zaawansowania wygląda ekstra (pewnie potem coś jeszcze naskrobię), ale akurat w tym wątku pokazałeś foty swojej nowej pracowni, co ze zrozumiałych względów wywołuje moje zainteresowanie.

• 0

#37 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk

Napisano 09 czerwiec 2019 - 21:19

Marek zdaje mi się on jest zły, gdyż jest po ciemnej stronie mocy.

IMG_5609.JPG

Jerzy zbieram się do zakupu wentylatora, na razie jest komora gazowa, ratuje się balkonem. Z tą czystością to jest tak że panuje lekki nieporządek, nie mam mowy o bałaganie mały blat roboczy wymusza porządek, ale i tak lepsze to niż nic. CDN.

W ten weekend udało się zrobić fotel dla generała HUXA

IMG_5615.JPG

IMG_5614.JPG

IMG_5617.JPG

Waga myślę że jest ok,  0,55g

• 0

#38 jarek996

jarek996
  • Modelarz
  • 1275 postów
  • SkądMalmö