Skocz do zawartości

Zdjęcie

NAVY-WRIGHT NW-1 samolot wyścigowy amerykańskiej marynarki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#61 Marek_Spy

Marek_Spy
  • Modelarz
  • 682 postów
  • GG:
  • SkądKatowice
  • Imię:Marek

Napisano 02 sierpień 2019 - 09:20

Robota super... lepiej nie bądź dyktatorem ale czy nie pomyślałeś o zrobieniu oponek z gumy ? tez da sie mozolne obrabiać a widzę masz tokarkę wiec może można wykroić ? Jeszcze sa filamenty elastyczne ale ja ich nie stosowałem wiec nie wiem czy nie da się odlewać z nich oponek

• 0

#62 safari28

safari28
  • Modelarz
  • 452 postów
  • SkądJasło-Łaski
  • Imię:Wojtek

Napisano 02 sierpień 2019 - 12:24

Prawda co prawda Patryk model to model może ci kiedyś z tych modeli niezły modelarz wyrośnie :D :D :P ;)

• 0

#63 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk
  • Imię:Patryk

Napisano 02 sierpień 2019 - 19:59

Marek myślałem o oponach gumowych może nie z gumy, ale udawających takowe, gdzieś, ktoś pisał, że można, tutaj napisze jak ja to zrozumiałem włożyć balsowe koło, oponę w balon i 

po bokach założyć osłony. Nie miałem czasu na takie eksperyment, dzisiaj jak mi napisałeś to pomyślałem, że można było wytoczyć z pianki co z niej robią kółka do modeli.

Kiedyś przegapiłem, była akcja w tesco można było kupić kostki do jogi, materiał z niej nadawał się na kołka.

Filamenty elastyczne pierwsze słysze, że jest coś takiego  :huh:, a opony z litej gumy będą zbyt ciężkie, chyba żeby je jakoś wypatroszyć.

Jak nie zostane dyktatorem to nie zlikwiduje ZUS który mnie gnębi i okrada.

Wojciech nie wiem czy Marianna będzie modelarzem, ale na pewno będzie pilotem myśliwca  :blink:

isia ciaza na lace.jpg

• -1

#64 Marek_Spy

Marek_Spy
  • Modelarz
  • 682 postów
  • GG:
  • SkądKatowice
  • Imię:Marek

Napisano 03 sierpień 2019 - 08:20

ZUS cie nie okrada, to system zasiłków chorobowych, rent, emerytur itp. Tak myślą ludzie ktorzy nie myślą, oczywiście jest za wysoki. A wracając do gum i filamentow to takie sa i pewnie robią sie elastyczne w temp. 200 st. Nie drukowalem z tego materiału, jeszcze można użyć silikonów widziałem z tego opony, czy waga bedzie duza to nie wiem. Takie moje dywagacje.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
  • 0

#65 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk

Napisano 23 sierpień 2019 - 21:28

Aktualizacja.

Dużo robiłem, ale mało zrobiłem, czyli nic nowego. Stan na dziś:

Podwozie mechanicznie skończone, nawet amortyzuje  :D pozotaje obciąć te druty i zamontować to skrzydełko ale nie założe osłon podwozia 

bez zrobię zastrzału na skrzydło główne.

IMG_5664.JPG

IMG_5662.JPG

Dzięki uprzejmości Michała 4X4 stałem się posiadaczem takich o to kabelków, Michał dzięki  :lol:

IMG_20190823_215403.jpg

I wreszcie skompletowałem wyposażenie. NW-1 dostał porządny silnik jak przystało na wyścigowca.

Brakuje jeszcze aku. ale najgorsze że brakuje mi czasu na dłubanie.

Pozdrawiam.

• 0

#66 Michal4x4

Michal4x4
  • Modelarz
  • 348 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Michal

Napisano 24 sierpień 2019 - 18:26

Pikne szablony wykonaleś!ciekaw jestem jak na to podwozie nałożysz płat, kurcze teraz widać juz jak skomplikowana jest to konstrukcja, pomysł żeby zacząć od podwozia intrygujący, dawaj dalej!:)
Pzdr,
M
  • 0

#67 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk

Napisano 16 wrzesień 2019 - 21:42

Ostatnio miałem mało czasu, ale coś dałem rade zrobić, te stateczniki to kawał roboty był, pomimo, że nie wygląda na to.

Zawiasy miały być fikuśne, ale szkoda mi czasu na to będą z dyskietki, a raczej z grubej foli, bo gdzie ja teraz dyskietkę znajdę. 

Michał a z tym płatem jak go zamontować to pojęcia nie mam.

stateczniki.jpg

Przed szlifowaniem

st 2.jpg

Po szlifowaniu

st 3.jpg

st 4.jpg

Prawdopodobnie teraz będzie przerwa z budową ścigacza na rzecz ME 109 

• 1

#68 Michal4x4

Michal4x4
  • Modelarz
  • 348 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Michal

Napisano 16 wrzesień 2019 - 22:21

No nie! Takiego rasowego rejsera zdradzasz dla pospolitego Szkopa? :( trudno, będę czekał!
Rozumiem, że golenie podwozia masz wklejone na amen, no to płacik zrobić tak żeby miał rynienki otwarte od góry na te zastrzały i ich rozporkę tak żeby płat można bylo wkleić od dolu, to powinno pójść spoko, bedzie trochę kombinacji z portkami kół, no ale sam wybrałeś :)
Sprawdzę czy nie mam jeszcze gdzieś zapasu dyskietek.
Pzdr,
M
  • 1

#69 Grifon

Grifon
  • Modelarz
  • 730 postów
  • SkądLublin, Gdańsk

Napisano 17 wrzesień 2019 - 03:58

Te nogi sa odczepialne od kadłuba o to mi właśnie chodziło żeby sobie nie utrudniać dalszej budowy. W przypływie chęci do pracy wyszlifowalem ten mały placik z pełnego klocka z myślą, że go obsadze wstępnie na podwoziu i wybiore od spodu materiał i uzupelnie żeberkami.

Właśnie z tym schodzi najdłużej jak nie masz koncepcji to kombinujesz i poprawiasz pod koniec po ciezkich bojach patrzysz sie na to, co zrobiłeś i z przerazeniem myślisz że to można było prościej zrobić i pięć razy szybciej.
😩
  • 0

#70 safari28

safari28
  • Modelarz
  • 452 postów
  • SkądJasło-Łaski
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 wrzesień 2019 - 20:14

Witam nóżki  z kołami po prostu genialne miodzio mniam mniam oby tak dalej :)

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych