Skocz do zawartości

Witam i pozdrawiam


macio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów

 

Mam na imię Maciek i mieszkam w Bielanach Wrocławskich. Z tego co zauważyłem na forum jest spora liczba osób z Wrocławia i okolic, co mnie bardzo cieszy, bo na pewno będę potrzebował wsparcia podczas pierwszych lotów.

Na razie jestem na etapie pilnego śledzenia tekstów z forum, ale jak nazbieram trochę pytań to na pewno się ujawnię. Mogę dodać, że rozważam dwie opcje łagodnego wejścia w świat RC: kupić jakiś RTF (np. polecany Nemo) lub złożyć coś ciekawszego na bazie większego ARF ale to tylko pod warunkiem, że znajdzie się ktoś, kto pomoże mi w pilotażu.

 

To tyle słowem wstępu o sobie.

Pozdrawiam.

 

P.S. Gdzie latają Wrocławianie?

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W tej chwili będą zawody ESA (raczej) w stadninie konie "Esperanna" (ul.Na Grobli) 7.12.08

Pozatym latamy na Szymanowie. Czy masz już wyrobione odruchy w jakimś mode? Jeśli latasz na mode 4 to mogę Ci pomóc w oblocie i nauce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy regularnie spotykacie się Partynicach? I czy umawiacie się na formum czy już na PW? Teraz przed świętami to już nie dam rady ale po Nowym Roku chętnie pooglądam i porozmawiam z wami. Zamierzam kupić Easycub'a (Multiplex) i stąd też moje pytanie czy znajdzie się osoba do pomocy przy oblatywaniu?

 

Pozdrawiam,

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nie wiem jakie masz doswiadczenie w lataniu, ale to bym wybrał na pierwszy model:

http://www.cyber-fly.pl/produkt-758.html

Doskonała jakosc i w pełni przewidywalny, ma juz silnik i smigło w zestawie, przemyśl to...

Nie ma sprawy jak coś to Ci pomoge w złożeniu i oblataniu...

Aparature już masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś lata na torach. Ja mam zamiar zacząć wczesną wiosną.

Ale jeśli są chętni to już rozmawiałem z dyrekcją WTWK Partynice i nie ma problemów

zwłaszcza teraz. Tylko przed lotami musi być powiadomiony dyr. ds technicznych że coś takiego będzie miało miejsce.

Tam trenują konie i chodzi o to żeby sobie nie wchodzić w parade.

 

Ja dopiero czekam na swojego trenerka. Niestety coś dlugo paczki nie widzę. Ostateczny termin to 15.01.09 tak przynajmniej obiecywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar zacząć wczesną wiosną

 

Witaj, czemu dopiero wiosna? Elektrykami swietnie lata sie zima, a jeszcze jak jest snieg (dużo sniegu) to już zupełna frajda... Niestety , ale o dużym śniegu chyba można pomarzyc. Dolnoslaskie(wrocławskie) zimy są raczej "deszczowe" i rozmokniete...

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fane spalin. Wyrosłem w dziećiństwie na spalinach no i tak się trzymam.

Wczoraj w koncu po 20 latach odzyskałem swoją modelarnie :D (skromną pakamerkę w domu, która do tej pory była traktowana jako składowisko niepotrzebnych klamotów.

 

A co do tej zimy to prawda snieg to rarytas we Wroclawiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spalinki sa super, kiedyś (a to ta sama fala przeciez) tylko spalinki miały sens i możliwosci... Mam trzy w sumie modele spalinowe, ale z racji targania ze sobą "niezbednych akcesorii" bardziej przestawiłem sie na elektryki(tych mam ok 8 w tym 3 jeszcze w pudłach - nie złożone) - niezły majdan... :mrgreen:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No imponująca kolekcja. Ja muszę przypomnieć sobie najpier jak się lata i na to daje sobie cały 2009 rok a potem kto wie, może i elektryk sie trafi.

Choć poza spalinami również strasznie mnie ciągnie do szybowców. (Od tego zaczynałem w podstawówce, Jaskółka, Sowa etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie mnie ciągnie do szybowców

No to kup sobie na poczatek to:

http://www.cyber-fly.pl/produkt-758.html

Pieknie lata choc to (złosliwi mówia - styropian - fabryczna nazwa solidpor) Idealny na poczatek, tak dla odświezenia nawyków. W zestawie jest silnik i smigło... Naprawde świetny model... Moze para polatamy?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że trzeba potrenować na symulatorze to oczywista oczywistość. Mam zamiar pierwsze kilkanaście godzin przelatać najpier na symulatorze a dopiero wówczas na trenerka.

Malker ostatni raz latałem hehe w twoim wieku. :(

Kurcze czy to się zapomina czy jak jazda na rowerze???? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz latać spaliną to zapomnij o WTKW Partynice.Tam mogą latać tylko elektryki.

A co do modelu to każdy "trenerek"jest za szybki dla początkującego i pracochłonny przy nieuniknionych przy nauce latania naprawach.Posłuchaj Dj. bo dobrze Ci radzi.Styro to rewelacja do nauki i treningu.Pozdrawiam Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.