Skocz do zawartości

P-47 od Black Horse


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

 

Dzisiaj sprawdziłem, 82A na 15x8 trzyłopatowym, jutro mam zamiar jechac rano do Grudziądza oblatać model o ile pogoda pozwoli. Zamierzam wypróbować śmigła 14x7 i 15x6. Śmigło 16x8 oraz 15x8 trzyłopatowe mam zamiar testować na 5s gdyz wydaje mi się że silnik spokojnie da rade temu modelowi na 14 :wink:

 

Oglądałem film z silnikiem 2takt 0.61 i model latał fajnie mimo dosyć mocnego [jak na moje] wiatru.

 

Silnik 42-60 500kv to odpowiednik 61-91 ...

 

Zastosowanie 14 na początek powinno skutkowac dłuższym lataniem, zobaczymy.

 

Mam zamiar wykonać ~5 minutowy lot, wylądować, podłaczyć pakiet do ładowania i zobaczyć ile wbije do środka, sprawdzić model na 15x6 i pojechać do domu bo niestety nie bede miał tyle czasu ...

 

Oczywiście aparat zabiore ... Nogi mam z waty :lol:

 

Wszystko o ile model wystartuje i wyląduje cało :devil:

 

Zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wykonać ~5 minutowy lot, wylądować, podłaczyć pakiet do ładowania i zobaczyć ile wbije do środka,

Bardzo dobry pomysł, choć zaproponowałbym 6 min, bo łatwiej się przelicza na pobór średni: dzielisz władowany prąd (w mAh, bo tak najczęściej pokazują ładowarki) przez 100 i masz wynik w amperach :-) .

 

Nogi mam z waty :lol:

E tam, będzie gut! Nie panikować :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Z tymi 5 min. ja bym nie ryzykował.... Przy 6 min średni prąd musiałby wynosić teoretycznie 40A. Sprawność akumulatora - optymistycznie 85%, czyli jakieś 34A. Spójrz na pomiary 14". Wiem, że cały czas nie leci się na maksa, ale na szybowiec też mi to nie wygląda. Jestem trochę asekurant !

Pomiary 15" potwierdzałyby starą teorię, że śmigło trójłopatowe o 1" mniejsze niż dwułopatowe. Tyczyło to wprawdzie silnika spalinowego ale i tu z grubsza się sprawdza.

Trzymam kciuki - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to że trzyłopatowe jest 15x8 a dwułopatowe było 16x6. Ogółem silnik przy tych 82A nie był zbyt gorący, powiedziałbym że komputer się bardziej grzeje podczas pisania tego postu a silnik byl oczywiście słabo chłodzony bo przecież jeszcze nie latałem ...

 

Ogółem moje 5min było bardziej przybliżone w dół niż w góre :wink:

 

A na trójce rzeczywiście ma to kopa już zdrowego, zawierucha w garażu na całego, musiałbym zrobić film następnym razem :wink:

 

Kłaść sie spać trzeba ponieważ rano z wozu i oby pogoda była dobra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchało dzisiaj jak ... Przyniosło deszcz a potem zachód słońca

 

Jak sie zrobiła pogoda to juz sie ciemno robiło, zobaczymy jeszcze jutro jeżeli sie jutro nie uda to niestety bedzie trzeba znowu odłożyć oblot na troche bo musze Jurkowi odesłać regulatory i miernik ...

 

A jeszcze nie wiem jak bedzie wygladał budżet bo musze wywalić troche kasy znowu na co innego a rodzicie nie bardzo położą bo mają do opłaty papiery do szkół dla mnie i brata a to jest po 240zł na głowe ...

 

Docelowo model otrzyma chyba Turnigy plusha 80A ponieważ wątpie abym używał śmigła 16x8 na 6s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisza oznacza że ilość epitetów !@#$%^&*(#$$%%#&^ jakich użyć bym chciał na pogodę jest niezliczona i cały czas je wypisuje w głowie. Pada, świeci, wieje i tak w koło ...

 

Według ICM co najmniej do niedzieli wszystkie lotniska w moim zasięgu mają wiatr co najmniej 4m/s i przelotny deszcz a to nie jest pogoda na oblatywanie takiego modelu, co innego gdyby był to szybowiec ...

 

Już dawno siedziałbym na zboczu ...

 

Jutro Jurku pojedzie do ciebie paczka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.