Skocz do zawartości

TY Black Flyer V2 - Super lekki model


charger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów,

 

"Skleiłem" modelik z pręcików węglowych, który można było po dość okazyjnej cenie kupić w jednym z Chińskich sklepów. 

Jako że została mi elektronika po Volantex V761-1 Trainstar (nadajnik, odbiornik 3 kanałowy z żyroskopem) postanowiłem dokonać transplantacji. 

 

O samym modelu TY Black Flyer V2 raczej ciężko coś znaleźć, raczej na zagranicznych forach RC + kilka filmików na Youtube.

 

Co do samego modelu, sklejanie jest szybkie i przyjemne. Całość zajęła 3 godzinki :)

 

Description:

Total Length: 328mm
Wingspan: 305mm
Flying Weight: 18-22g
Material: Carbon Fiber-abs Engineering Plastics
Motor: 7mm Coreless DC
CG: Behind the wing leading edge 30-35 mm
Usage Environment: Indoor or windless weather
 
Co do poprawy: naciągnięcie folii na skrzydłach, folia była naciągnięta zanim zamontowałem skrzydła na samolociku, po zamontowaniu "zgniotły się" stąd zmarszczki. Drobna kosmetyka kabli.
 
Jak się lata: samolot lata prościutko prosto po sklejeniu, w moim przypadku ma delikatnie ciężki nos ale nie przeszkadza. Spokojnie lata na "40%-50%" mocy silniczka. Bez problemu można zrobić beczkę. Jako że mam żyroskop na pokładzie (3 tryby: OFF, SEMI, FULL) jest praktycznie nierozbijalny. W locie bardziej przypomina dużą ważkę niż samolot, jest bardzo cichy :) Na baterii 200mAH lata kilkanaście minut. 

 

Przy lekkim wietrzyku spokojnie można latać na zewnątrz (3 m/s). Teoretycznie jak ktoś ma spory salon to może i w domu polatać. 

 

post-21906-0-24475400-1558418775_thumb.jpg

post-21906-0-73287900-1558418780_thumb.jpg

post-21906-0-13774900-1558418785_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polatałeś już tym modelem na zewnątrz przy jak to nazwałeś cyt.:"Przy lekkim wietrzyku spokojnie można latać na zewnątrz (3 m/s)."? 

Folia na skrzydłach nie kurczy się pod wpływem ciepła?

 

Tak, latałem. Radził sobie całkiem dobrze, zdecydowanie lepiej niż Volantex V761-1 który miał tendencje do bycia spychanym - może z racji budowy. 

Co prawda nie mam urządzenia do pomiaru prędkości wiatru, poparłem się aplikacją WINDY która w przynajmniej w moim odczuciu raczej się pokrywa z rzeczywistością.

 

 

Latałem około 30 minut, folia nie skurczyła się. Na zewnątrz było 22 stopnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.