Skocz do zawartości

Latanie F3F w okolicach Pradoliny Wisły


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tutaj było tak cały czas. Po strzale trzeba uciekać, to na lewo, to na prawo  ;)  To nie był problem. Mam inny, jak odlecę kilkaset metrów tracę zasięg i ten frsky xjt już mnie wQRQW$#@#$df. Wymienię antenę w nadajniku, może coś to zmieni ? W eFie to nie problem, ale tutaj krew mnie zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakis filmik.



Krótkie podsumowanie:

Startowało 9 seniorów, jeden junior.
Wiatr niewielki może max 3m/s. Termika chwilami naprawde silna. W lotach finałowych była dosyć wymagająca. Ostatnia 3 runde całe 15 minut wylatał, tylko jeden zawodnik.


Samo lotnisko bardzo duże, miejsca do latania sporo. W tym samym czasie latali modelarze na uwięzi i trenowali skoczkowie spadochronowi.
Skoczkowie sprawiali wrażenie, że zaraz się wbiją w ziemię, pędząc aż świszczało, a od samego patrzenia na uwięź kreciło się w głowie .-)

Klasa F3J to kawałek historii modelarstwa, ale powoli wymiera. Łatwiej, prościej i lepiej nawet organizacyjnie jest mieć coś z silnikiem .-)
Podobnie jak F3B które też czeka na zapomnienie.
W pierwszych zawodach w których brałem udział startowało chyba 54 zawodników, a było to pod koniec lat 90. Teraz zostało raptem kilkunastu.


Dla mnie najprzyjemniejszy moment to start. Potem 10minut nudy. Po jakis 4 minutach jestem "psychicznym wrakiem" .-), a ręce zachęcają do agresywnych manewrów .-) Chwila rozrywki, przy lądowaniu nie rekompensuje kilkuminutowej nudy .-) Mój roczny nalot Jotką,nie licząc zawodów to ok 10 minut, a moje radio pozwala odleciec na nie więcej niż 600m. Frsky Xjt i odbiorniki X to jednak super sprzęt. 2 lata działał ok, potem już tylko gorzej...


Na przełomie lipca i sierpnia we Włocławku odbędą sie Mistrzostwa Europy F3J. Kto ma blisko zapraszam w imieniu organizatora.
post-20864-0-61443900-1559417696_thumb.jpg

post-20864-0-30467700-1559417743_thumb.jpg

post-20864-0-25395500-1559417777_thumb.jpg

post-20864-0-98652600-1559417811_thumb.jpg
Mistrzostwa Europy Włocławek:
http://rcf3j-echs2019.pl/
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.