Skocz do zawartości

Jaki DLG (HLG?) do rekreacji zamiast E-flite Whipit?


krzysztof1492
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

 

Po zabawie z Easy Starem zacząłem szukać czegoś małego, bezsilnikowego, lekkiego, niewymagającego dużej przestrzeni i znalazłem UMX Whipit, taką zabawkę DLG. 

 

Podoba mi się klimat zabawy z Whipitem i chciałbym coś większego, taki 1 metrowy DLG dla niedzielnych modelarzy ;)

 

Czy bylibyście skłonni coś podpowiedzieć? Jaki model gotowy był by dla mnie? Bo sam nie złożę, choć tu czytam, że wiele jest samodzielnie złożonych modeli. Jednak moje umiejętności i cierpliwość nie sprzyjają tej opcji.

 

 

Znalazłem takie coś

https://bocianmix.pl/pl/p/Szybowiec-Zuni-DL-1.2M-ARC-0019/1788

 

było by to ok?

 

Pozdrawiam
Krzysztof

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Miałem. Jako DLG lata słabo ale porzucać sobie można. Na zboczu lata fajnie. statecznik pionowy do wzmocnienia obustronnie cienką tkaniną 25g lub papierem japońskim na lekkim kleju/lakierze.

Ciężko o tanie i fajnie latające DLG. 800pln za używanego w sensownym stanie bez wyposażenia to raczej minimum. Wiem, bo kupowałem. Na tej samej stronie, co podałeś wpisz do wyszukiwania LONG SHOT - zobaczysz najtańsze oferty pełnowymiarowych modeli DLG/F3K.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem. Jako DLG lata słabo ale porzucać sobie można. Na zboczu lata fajnie. statecznik pionowy do wzmocnienia obustronnie cienką tkaniną 25g lub papierem japońskim na lekkim kleju/lakierze.

Ciężko o tanie i fajnie latające DLG. 800pln za używanego w sensownym stanie bez wyposażenia to raczej minimum. Wiem, bo kupowałem. Na tej samej stronie, co podałeś wpisz do wyszukiwania LONG SHOT - zobaczysz najtańsze oferty pełnowymiarowych modeli DLG/F3K.

 

Ok dziękuję za odpowiedź. 

 

Jeszcze znalazłem ciekawy sklep zagraniczny

https://www.hyperflight.co.uk/products.asp?cat=RC+Models&subcat=DLG+F3K+Hand+Launch

ale domyślam się że te tańsze to takie niepełne modele DLG

 

A w tym Long Shocie mogę zignorować lotki i latać tylko na sterze kierunku i wysokości?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zignorować ster kierunku. Lotki a w zasadzie klapolotki pełnią zbyt ważną rolę w modelach DLG/F3K umożliwiając zmianę profilu skrzydła do krążenia w termice, zwiększania prędkości modelu przy rzucie i przelotach w poszukiwaniu termiki, hamowania przy lądowaniu oraz zwiększając manewrowość modelu.

 

Wiem, że po lataniu Easy Starem ciężko jest się przestawić na model z lotkami ale innego wyjścia nie ma :-)

Easy Star reaguje wolno na ruchy sterami, więc doznasz szoku jak szybko reagują lepsze modele na drobne wychylenia sterem. Ja przeżyłem to i Ty Dasz radę. Trzeba na początku latać z mniejszymi wychyleniami sterów lub funkcją expo w nadajniku oraz większą uwagą.

 

[edit] nie idź w DLG o rozpiętości innej niż standardowa 1.5m. Raz spróbujesz pełnowymiarowym DLG to się przekonasz dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.